Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Чотири необхідних лідеру навички


Бути лідером – не означає бути керівником. Лідерство – це процес натхнення людей і впливу на них, що дозволяє об’єднати їхні зусилля і довести їх до максимуму в спробі досягти значущої мети. Можна бути лідером в офісі, вдома або в команді однодумців. Кого ви готові надихати і об’єднувати?

Ви можете стати лідером у галузі, яку оберете. Автор книги «Принцип важеля» (Life Leverage) Роб Мур (Rob Moore) перераховує базові навички, які потрібно мати, щоб вести команду до мети.

Бачення

Ви повинні вміти ділитися своїм баченням життя, перетворювати його в бачення проекту і пов’язувати з цінностями і баченням окремих членів команди. Встановіть чітку і визначену мету, задайте напрямок проекту, максимально детально опишіть досяжний результат.

Тимбілдинг

Від рівня та спрацьованості вашої команди залежать результати і економія часу. Кращі футбольні тренери часто приводять із собою в новий клуб всю свою закулісну команду помічників, фізіотерапевтів і статистів. Приділіть час тому, щоб згуртувати команду.

Ви хороші настільки, наскільки хороша ваша команда.

До вибору співробітників теж варто підійти серйозно. Досить поширена помилка серед підприємців – це підсвідома тяга до людей, схожих на них самих. Інші люди наймають виключно жінок, або виключно чоловіків, або тільки тих, хто підлещується до них, – іншими словами, беруть на роботу тих, хто відповідає їхньому уявленню про людину, найкращим чином здатну задовольнити їхні потреби, а часто і потішити їхнє его.

Ось найкращий спосіб найму співробітників:

1. чітко визначте роль людини, її зони основних результатів (ЗОР) і посадові обов’язки;

2. подумайте над тим, яка людина впорається з цими обов’язками і буде відповідати ролі, а яка – ні;

3. не наймайте будь-кого тільки тому, що він/вона схожий/-а на вас;

4. винаймайте людину, яка підходить на посаду;

5. стратегічно намагайтеся побудувати команду з явних «білих ворон» – з найрізноманітніших людей, фахівців з різними навичками і профілями – і цінуйте результати, які принесе ця різноманітність.

Вам потрібно, щоб ваша команда була схожа на рок-групу, де кожен прекрасно володіє своїм інструментом, але у всіх різні характери і смаки.

Тімбілдинг в цьому випадку, вважає Роб Мур, – це необхідність віддати на аутсорсинг все, що у вас погано виходить або що ви ненавидите, чи сформувати команду для виконання таких завдань.

Розвивайте свої лідерські якості, особливо ті, в яких ви більш-менш сильні, а все інше делегуйте команді.

Натхнення

Сформуйте своє бачення. Діліться ним з людьми. Ведіть їх до мети. Не будьте байдужі до своєї команди і окремих співробітників, дізнайтеся їхні цінності і запропонуйте реалізувати їх через ваше бачення. Але не намагайтеся мотивувати їх миттєвими або не відповідними до дійсності речами: це буде зовсім не натхнення.

Зворотній зв’язок

Зворотній зв’язок – спосіб перевірити, чи все рухається в потрібному напрямку і чи стосується це всієї команди або тільки її лідера. Вам може здаватися, що ви швидко рухаєтеся до успіху, в той час як команда тримається на межі сил. Зворотній зв’язок – це привід озирнутися. Ви як лідер повинні приймати, визнавати і вітати його. Для вас це єдиний спосіб точно оцінити прогрес в реалізації бачення.

Запитайте у своїх підлеглих і клієнтів, якими є найбільш важливі сторони вашого бізнесу. У чому його вразливість? До якої інформації у них немає доступу? Що слід впровадити, від чого відмовитися, що краще не чіпати? Ви побачите, що необхідна вам інформація була у вас весь цей час під самим носом.

Джерело: www.management.com.ua

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.