Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Диво рівноваги: знімаємо стрес


Кожен з нас не раз стикався із втомою, нервовим напруженням, з швидким темпом життя, метушнею будніх днів, сімейними негараздами – все це явні джерела стресу. У наслідку, ми починаємо зриватися на наших близьких, негатив прям аж вихлюпує з нас, так і не далеко до нервового зриву …

У даній статті розглядаються ефективні способи, як зняти стрес. Можете випробувати на собі і гарний настрій і полегшення не змусять себе довго чекати.

Спосіб боротьби зі стресом №1.

Stop it! У найбільш незручні моменти, коли немає часу, а одні проблеми нагромаджуються на інші, до нас люблять заглянути Рефлексії і Сумніви. Улесливо пошепки вони натякають: «а що буде якщо …»; «Я розумію, рішення вже прийнято, але …». Цим вони серйозно ускладнюють нашу поточну комп’ютерну гру з реальністю і роблять поточний рівень практично нестерпним. Система, обіграна американським коміком Бобом Ньюхартом, полягає у двох дуже важливих словах, які слід використовувати при перших ознаках мозкового кипіння і перевантаження. Вам стало раптом шкода себе і не хочеться нічого робити? Stop it! Вам страшно? Stop it! В голову лізуть дурниці? Stop it! У вас не виходить розслабитися? Stop it! За цією невибагливою простотою ховається велика серйозна зброя. Ваш розум відмінно розуміє конкретику і коли його просять заткнутися і залишити вас у спокої – повірте, хоч на якийсь час, але він послухається.

Спосіб боротьби зі стресом №2.

У стилі артхаус. Втеча. Іноді від своєї втоми, проблем, сумних думок, сірості, відчуження можна в буквальному сенсі втекти. Робиться це так: вам потрібно поламати сценарій, за яким ви живете, хоча б на пару годин. Згідно з вашим сценарієм, є речі, які ви робите кожен день: наприклад, контролюєте, засуджуєте, створюєте вигляд, навіюєте і так далі. І є речі, які ви ніколи не робите. Просто тому що не робите. Якщо під час, зарезервований для чогось зовсім іншого, ви раптом заскочите в машину і виїдете на одну із заміських трас, де абсолютно немає нічого зі сфери вашого впливу інтересів, то відчуєте себе кимось новеньким, наприклад, школяркою, яка прогулює уроки . Суть методу полягає в тому, що у вас не повинно бути цілі. Навіть «відпочити думками і розслабитися» – не мета. Просто траса. Просто простір навколо. Просто звуки. Просто тут і зараз. Ніяких телефонів і новин. Просто ви. Для закріплення результату можна зупинитися на мальовничому узбіччі і кілька разів обійти навколо машини, просто так. І відчути, як між вашими проблемами, прогнозами, цифрами і папірцями вишикувалася стіна зі свіжого лісового повітря, розміром з ціле небо.

Спосіб боротьби зі стресом №3.

Популярно-спортивний. Перезавантаження. Купуйте абонемент в клас гарячої йоги. Це заняття дуже популярне в США і Європі. У нас воно все ще носить характер камерного. Від простої йоги, яку напевно вам вже радили спробувати, гаряча йога відрізняється температурою і вологістю повітря. Тепло там зовсім не як в сауні – не отупляюче-релаксуюче, а, навпаки – життєрадісно-оновлююче. Пот буде капати на килимок для занять, а разом з ним і всі ваші проблеми і напруги. Тільки власне дихання і рівний голос інструктора на цілих півтори години займуть всю вашу увагу. Регулярна практика також відіб’ється і на тілі: ви не тільки станете спокійнішими і витривалішими, але ще і помітно стрункішими.

Спосіб боротьби зі стресом №4.

Креативний. Згадайте дитинство. Згадайте той безхмарний світлий стан, коли ви щось захоплено майстрували, або малювали, або навіть шили одяг для ляльок. Як добре і спокійно було тоді, правда? Це все можна повернути. Сміливо знаходите відповідний майстер-клас і вирушайте творити для душі. Листівки, декупаж, коти з тканини і вишивка – все це зараз є доступним і популярним. Кажуть, що художник спілкується з Богом, коли працює. Відчуйте і ви зовсім інший смак вашої роботи!

Спосіб боротьби зі стресом №5.

Тихий. Чистий дзен. Щоб осягнути основи дзен медитації, не обов’язково читати тонни літератури, написаної дивною мовою, співати мантри і відправлятися в виснажливі рітріти, де годинами сидять на одному місці і не розмовляють. Потрібно просто замкнути кабінет на ключ, перевести телефон у авіарежим, зняти взуття і сісти з рівною спиною або на підлогу, або на стілець (але не торкаючись його спинки), поставити таймер на 10-15 хвилин і спробувати не думати. Взагалі. Нехай думки, як риби, плавають в просторі вашого розуму, а ви розфокусуйте погляд і дивіться нерухомо в підлогу приблизно в метрі від себе, рахуйте видихи, відчувайте, як повітря наповнює, а потім залишає ваше тіло. Спершу буде важко не чіплятися за думки, але саме в цьому і полягає дзен – в якийсь момент все, що відбувається як усередині вас, так і навколо, здасться раптом збалансованим, однаковим. Коли продзвенить таймер, ви відчуєте тонус, впевненість в собі і спокій.

Спосіб боротьби зі стресом №6.

Як правило, родичі не відносяться до факторів, що сприяють набуттю сили і спокою. Але все залежить від нашого власного настрою. Не потрібно намагатися здаватися уважною мамою, старанною донькою, забудьте про себе, а розпитайте ваших рідних про їхні інтереси. Нехай говорять, а ви слухайте. Про те, на що у вас ніколи не було часу на тлі всіх інших турбот. Так що це сталося з султаном і його наложницею у вісімдесят п’ятії серії, яку подивилася ваша мама? Що це за пісню слухає ваша донька в навушниках і хто цей хлопець на обкладинці журналу? Що там за матч, який дивиться ваш чоловік, і як звуть цього спортсмена? Ви так впевнені, що це все абсолютно не цікаво, що навіть жодного разу не спробували заглибитися в те, що радує і надихає ваших найрідніших людей. Прикиньтеся, сядьте з ними поруч і подивіться на світ з висоти росту вашої дитини. Стільки цікавого і несподіваного відкриється відразу! Сходіть в МакДональдс і з’їжте там піднос шкідливої ​​смачної їжі! Катайтеся на картингах разом з чоловіком і сходіть з батьками на концерт класичної музики!

Джерело: forbes.ua

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.