Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Диво рівноваги: знімаємо стрес


Кожен з нас не раз стикався із втомою, нервовим напруженням, з швидким темпом життя, метушнею будніх днів, сімейними негараздами – все це явні джерела стресу. У наслідку, ми починаємо зриватися на наших близьких, негатив прям аж вихлюпує з нас, так і не далеко до нервового зриву …

У даній статті розглядаються ефективні способи, як зняти стрес. Можете випробувати на собі і гарний настрій і полегшення не змусять себе довго чекати.

Спосіб боротьби зі стресом №1.

Stop it! У найбільш незручні моменти, коли немає часу, а одні проблеми нагромаджуються на інші, до нас люблять заглянути Рефлексії і Сумніви. Улесливо пошепки вони натякають: «а що буде якщо …»; «Я розумію, рішення вже прийнято, але …». Цим вони серйозно ускладнюють нашу поточну комп’ютерну гру з реальністю і роблять поточний рівень практично нестерпним. Система, обіграна американським коміком Бобом Ньюхартом, полягає у двох дуже важливих словах, які слід використовувати при перших ознаках мозкового кипіння і перевантаження. Вам стало раптом шкода себе і не хочеться нічого робити? Stop it! Вам страшно? Stop it! В голову лізуть дурниці? Stop it! У вас не виходить розслабитися? Stop it! За цією невибагливою простотою ховається велика серйозна зброя. Ваш розум відмінно розуміє конкретику і коли його просять заткнутися і залишити вас у спокої – повірте, хоч на якийсь час, але він послухається.

Спосіб боротьби зі стресом №2.

У стилі артхаус. Втеча. Іноді від своєї втоми, проблем, сумних думок, сірості, відчуження можна в буквальному сенсі втекти. Робиться це так: вам потрібно поламати сценарій, за яким ви живете, хоча б на пару годин. Згідно з вашим сценарієм, є речі, які ви робите кожен день: наприклад, контролюєте, засуджуєте, створюєте вигляд, навіюєте і так далі. І є речі, які ви ніколи не робите. Просто тому що не робите. Якщо під час, зарезервований для чогось зовсім іншого, ви раптом заскочите в машину і виїдете на одну із заміських трас, де абсолютно немає нічого зі сфери вашого впливу інтересів, то відчуєте себе кимось новеньким, наприклад, школяркою, яка прогулює уроки . Суть методу полягає в тому, що у вас не повинно бути цілі. Навіть «відпочити думками і розслабитися» – не мета. Просто траса. Просто простір навколо. Просто звуки. Просто тут і зараз. Ніяких телефонів і новин. Просто ви. Для закріплення результату можна зупинитися на мальовничому узбіччі і кілька разів обійти навколо машини, просто так. І відчути, як між вашими проблемами, прогнозами, цифрами і папірцями вишикувалася стіна зі свіжого лісового повітря, розміром з ціле небо.

Спосіб боротьби зі стресом №3.

Популярно-спортивний. Перезавантаження. Купуйте абонемент в клас гарячої йоги. Це заняття дуже популярне в США і Європі. У нас воно все ще носить характер камерного. Від простої йоги, яку напевно вам вже радили спробувати, гаряча йога відрізняється температурою і вологістю повітря. Тепло там зовсім не як в сауні – не отупляюче-релаксуюче, а, навпаки – життєрадісно-оновлююче. Пот буде капати на килимок для занять, а разом з ним і всі ваші проблеми і напруги. Тільки власне дихання і рівний голос інструктора на цілих півтори години займуть всю вашу увагу. Регулярна практика також відіб’ється і на тілі: ви не тільки станете спокійнішими і витривалішими, але ще і помітно стрункішими.

Спосіб боротьби зі стресом №4.

Креативний. Згадайте дитинство. Згадайте той безхмарний світлий стан, коли ви щось захоплено майстрували, або малювали, або навіть шили одяг для ляльок. Як добре і спокійно було тоді, правда? Це все можна повернути. Сміливо знаходите відповідний майстер-клас і вирушайте творити для душі. Листівки, декупаж, коти з тканини і вишивка – все це зараз є доступним і популярним. Кажуть, що художник спілкується з Богом, коли працює. Відчуйте і ви зовсім інший смак вашої роботи!

Спосіб боротьби зі стресом №5.

Тихий. Чистий дзен. Щоб осягнути основи дзен медитації, не обов’язково читати тонни літератури, написаної дивною мовою, співати мантри і відправлятися в виснажливі рітріти, де годинами сидять на одному місці і не розмовляють. Потрібно просто замкнути кабінет на ключ, перевести телефон у авіарежим, зняти взуття і сісти з рівною спиною або на підлогу, або на стілець (але не торкаючись його спинки), поставити таймер на 10-15 хвилин і спробувати не думати. Взагалі. Нехай думки, як риби, плавають в просторі вашого розуму, а ви розфокусуйте погляд і дивіться нерухомо в підлогу приблизно в метрі від себе, рахуйте видихи, відчувайте, як повітря наповнює, а потім залишає ваше тіло. Спершу буде важко не чіплятися за думки, але саме в цьому і полягає дзен – в якийсь момент все, що відбувається як усередині вас, так і навколо, здасться раптом збалансованим, однаковим. Коли продзвенить таймер, ви відчуєте тонус, впевненість в собі і спокій.

Спосіб боротьби зі стресом №6.

Як правило, родичі не відносяться до факторів, що сприяють набуттю сили і спокою. Але все залежить від нашого власного настрою. Не потрібно намагатися здаватися уважною мамою, старанною донькою, забудьте про себе, а розпитайте ваших рідних про їхні інтереси. Нехай говорять, а ви слухайте. Про те, на що у вас ніколи не було часу на тлі всіх інших турбот. Так що це сталося з султаном і його наложницею у вісімдесят п’ятії серії, яку подивилася ваша мама? Що це за пісню слухає ваша донька в навушниках і хто цей хлопець на обкладинці журналу? Що там за матч, який дивиться ваш чоловік, і як звуть цього спортсмена? Ви так впевнені, що це все абсолютно не цікаво, що навіть жодного разу не спробували заглибитися в те, що радує і надихає ваших найрідніших людей. Прикиньтеся, сядьте з ними поруч і подивіться на світ з висоти росту вашої дитини. Стільки цікавого і несподіваного відкриється відразу! Сходіть в МакДональдс і з’їжте там піднос шкідливої ​​смачної їжі! Катайтеся на картингах разом з чоловіком і сходіть з батьками на концерт класичної музики!

Джерело: forbes.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.