Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

«Я втомився і йду». Чим можуть бути корисні люди, які змінили роботу


Сьогодні яскраво виражена ситуація, коли багато професіоналів своєї справи стикаються з проблемами під час пошуку роботи. Справа в тому, що дуже багато з них, з рівнем майстерності «середній і вище», прийшли до усвідомлення: необхідно змінювати звичну сферу діяльності.

І причин для зміни діяльності дві

Перша – криза.

Чимало бізнес-компаній або зникли, або звели свою діяльність до мінімуму, вибравши стратегію «триматися на плаву». Компанії йдуть з ринку, а професіонали, які працювали там, залишаються. І їм доводиться змінювати сферу діяльності.

Друга – особистісний професійний ріст.

Людина постійно росте і розвивається – як особистість і як професіонал. Одне випливає з іншого і становить нормальну закономірність.

Припустимо, людина присвятила своїй сфері роботи багато років, отримала відмінний досвід. Все, що людина могла зробити для розвитку своєї майстерності, вона вже зробила. Настає момент, коли хочеться або відкривати свою власну справу, або змінювати сферу в пошуках нових висот для підкорення.

Цей стан циклічний

Людина, яка прагне розвитку влаштована таким чином, що з періодичністю приблизно раз в десять років їй необхідно щось змінювати в житті – щось починати з нуля, заново вчитися і долати перешкоди. Проблема в тому, що на цьому моменті людина зазвичай стикається з певною системою і роботодавцями, які не дають їй такої можливості.

Зміна сфери діяльності рівнозначна «старту з нуля»?

Звісно, так прийнято вважати. Це як заново починати ходити, заново вчитися всьому. Роботодавці бояться людей, що змінили сферу роботи – не дивлячись на те, що професіонали готові чимало пожертвувати заради такої можливості. Адже це передбачає втрату в доході і втрату в позиції і статусі.

Але така політика роботодавців абсолютно хибна.

Людина обов’язково привносить в нову діяльність щось нове. Точніше – все найкраще, чого вона змогла навчитися, чого змогла добитися і реалізувати на попередній своїй роботі.

Наприклад, деякі прогресивні автомобільні компанії сьогодні починають дивитися в бік фахівців зі сфери обслуговування – готельного або ресторанного. Це відбувається, тому що менеджери і керівники, які довгий час працюють в автомобільному бізнесі, не бачать додаткових можливостей для розвитку. Вони часто не можуть придумати нічого нового для прориву, наприклад, в сфері клієнтоорієнтованості. Тут допоможе минулий досвід їхніх нових колег.

Сьогодні HR повинні ризикувати і підбирати собі в команду людей з інших галузей.

Чому?

  • По-перше, в команді з’являться сильно мотивовані фахівці. Вони розуміють, що змінюють сферу, починають з нуля – це велика відповідальність для них, відповідно, і сильна мотивація реалізувати себе. Вони дуже хочуть проявити себе, довести, що в змозі впоратися з новою сферою діяльності і обов’язками – стати таким же професіоналом, але вже в новій сфері.
  • По-друге, «свіжа кров». Сюди відносять нові ідеї, новий погляд, новий підхід – і, як наслідок, нові результати для бізнесу.
  • По-третє, це можливість пошуку людей не у відповідності зі стандартним описом вакансії, звичними ключовими компетенціями, придатними для даної посади в даній сфері. Це можливість знайти професіонала з точки зору його талантів, сильних сторін. Тобто ми робимо акцент на якості особистості. Вакансію тоді описують з фокусом на найважливіші риси – і саме з таким фокусом потрібно шукати людину, незалежно від того, в якій вона сфері раніше працювала.

У якості підтримки для таких фахівців можна організувати супровід – введення в сферу і напрямки компанії. Їм знадобиться і додаткова підтримка на початкових етапах – від коучингового супроводу до профільного навчання.

Зусилля, витрачені на таких фахівців, окупляться в перші ж місяці їхньої роботи. А відданість і лояльність професіоналів найчастіше коштують дорожче, ніж витрачені час і гроші на їх адаптацію.

Адаптація статті Дар’ї Пантюх, засновниці Personal Partner Consulting Boutique, в rusbase

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.