Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Citroën Oli: надлегкий концепт з електричним приводом

Автомобілі стають важчими і дорожчими. Citroën йде проти системи і представляє альтернативу поточній тенденції в галузі і демонструє, як міг би виглядати доступний автомобіль для сім’ї на прикладі концепту Oli. Шоу-кар поєднує доступні картонні деталі та компоненти з 3D-друку з незвичайною концепцією простору.

Такі стилістичні елементи, як вертикальне лобове скло або повністю горизонтальний капот моментально привертають увагу. Кутастий хетчбек міг би послужити зразком для серійного виробництва, особливо коли мова йде про вибір матеріалів. З метою економії коштів і ваги французи зробили вантажну зону, дах і капоти з картону, укріпленого сотами і покритого захисною фарбою замість сталі. Сидіння створені за допомогою 3D-принтера. В результаті компактний електромобіль важить лише 1000 кілограмів – приблизно на півтонни менше, ніж звичайні автомобілі такого розміру.

Крім того, розробники ще й спростили конструкцію. Передній і задній бампери ідентичні за конструкцією, двері з обох сторін встановлені по-різному, але повністю ідентичні. Це не тільки спрощує виробництво, але й економить вагу завдяки зменшеній кількості деталей. Багажник в Oli теж концептуальний: двері розділені надвоє і, якщо нижню частину відкинути, вантажна площа збільшується завдяки плоскій платформі, схожій на пікап. Заднє скло можна скласти, як і задні сидіння.

Привод у автомобіля електричний. Відносно невеликої батареї ємністю 40 кВт/год має вистачити приблизно на 400 кілометрів завдяки малій вазі автомобіля та обмеженню швидкості 100 км/год. Citroën заявляє споживання на рівні десять кВт-год на 100 кілометрів – значення, якого сьогодні не можуть досягти навіть маленькі електромобілі. Функція швидкої зарядки повинна уможливити поїздки на великі відстані. За словами виробника, рівень зарядити акумулятор з 20 до 80 відсотків можно за 23 хвилини.

Цим концептом Citroën підкреслює свою роль у мультибрендовому коцерні Stellantis і прагне запропонувати доступну мобільність для всіх. У той же час Oli є альтернативою звичайному підходу “вище-швидше-далі” в галузі. Серійне виробництво не передбачається, але деякі ідеї точно будуть реалізовані.

 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.