Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 23.03.2023

Dacia підтверджує виробництво моделі Bigster

Як все більш важлива частина групи Renault-Nissan, бренд Dacia відіграє центральну роль у зміні її стратегії під назвою “Відродження”. Тому цілком логічно, що презентація масштабної програми реструктуризації на початку 2021 року новим генеральним директором Лукою де Мео була прикрашена концептуальним дослідженням румунів: Bigster Concept. Тепер точно відомо, що модель піде в серійне виробництво, але не раніше 2025 року.

Bigster – це позашляховик С-сегменту, але з довжиною 4,60 метра він знаходиться у верхній частині спектру компактних класів. Для порівняння, нинішній Duster, який також офіційно належить до С-сегменту, має довжину 4,34 метра. Наступник Duster, який очікується вже у 2024 році, швидше за все, знову матиме довжину 4,30 метра. Технічно він буде тісно пов’язаний з серійним Bigster і стоятиме на тій самій платформі. Візуально Bigster буде більше відрізнятися і запропонує більше варіативності та комфорту.

Платформа CMF-B від Renault 

Dacia Bigster базується на похідній платформі CMF Group, яку Dacia вже використовує у у третьому поколінні Logan та Sandero. Платформа може нести широкий спектр силових агрегатів, а також може бути електрифікована. Однак Dacia ще не розкрила, як буде оснащений Bigster в цьому відношенні. Він матиме двигуни, які відповідають усім майбутнім нормам. Це також означає норми викидів CO2. Тому, як мінімум, слід очікувати гібридну версію з можливістю підключення до електромережі.

Дизайн концепт-кара являє собою більш сучасну і досить впевнену в собі інтерпретацію ліній Duster. Розкльошені бризковики з розширеними пластиковими колісними арками та силовим куполом на передньому капоті надають “Бігстеру” мужнього вигляду. Великі колеса забезпечують п’ятимісному автомобілю великий дорожній просвіт, а Y-подібна світлотехніка створює агресивний вигляд спереду. На початку 2021 року в центральній частині вже з’явився новий логотип бренду. Ззаду Y-подібна форма повторюється, а яскравий спойлер на даху височіє над плавно оформленою задньою частиною. Міцні на вигляд рейлінги на даху свідчать про те, що автомобілі румунів і надалі будуть розроблятися з урахуванням практичності.

Фірмові написи скрізь

Вражає, як часто на кузові можна зустріти написи Dacia. “Доступність не повинна суперечити привабливості”, – логічно зауважив Алехандро Месонеро-Романос на презентації концепту Bigster Concept. Лука де Мео, на той час короткостроковий іспанський шеф-дизайнер Dacia, який перейшов до Alfa Romeo вже в червні 2021 року, раніше перейшов у всесвіт Renault з Seat. Мезонеро-Романос навіть засвідчив у Bigster “дух природи” та “нотку крутості” – і не помилився.

Bigster Concept, з іншого боку, обійшовся без хромованих прикрас та імітації алюмінію. За словами Dacia, це зроблено не з міркувань дизайну, а тому, що шоу-кар був виготовлений відповідно до екологічних принципів. Наприклад, зовнішні захисні елементи виготовлені виключно з переробленого пластику. Темно-зелена матова фарба повинна відображати цю заяву зовні.

Серійний Bigster з Міовені

Досі залишається під питанням, чи дійсно новий позашляховик Dacia C-сегмента буде називатися Bigster у серійній версії. Поки що офіційне формулювання – “абсолютно новий автомобіль, заснований на концепті Bigster”. Виробничим майданчиком Dacia обрала штаб-квартиру в румунському місті Міовені. До речі, разом з Bigster виробник планує випустити й інші моделі С-сегмента, щоб доповнити існуючий модельну лінійку.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.