Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 30.05.2023

Daimler Truck і Toyota об’єднують бізнес по вантажним автомобілям в Азії

Два гіганти галузі об’єднують зусилля: Daimler Truck і Toyota хочуть співпрацювати один з одним в Азії. Остаточні контракти мають бути підписані на початку наступного року.

Виробник комерційних автомобілів Daimler Truck хоче об’єднати значну частину свого складного азійського бізнесу зі своїм конкурентом Toyota. Дочірня компанія Daimler Truck, Mitsubishi Fuso Truck and Bus, об’єднається з дочірньою компанією Toyota, Hino, в холдингову компанію, про що обидві сторони оголосили у вівторок. Компанія, акції якої котируються на біржі DAX, ще не розкрила жодних фінансових деталей; поки що це лише лист про наміри. Спільне підприємство в Азії має на меті підтримати реструктуризацію бізнесу комерційних автомобілів та сприяти спільному використанню технологій. Hino отримає доступ до технологій Daimler Truck для важких комерційних автомобілів.

Toyota заявила, що компанії також співпрацюватимуть над розробкою водневих силових агрегатів та інших майбутніх технологій. Очікується, що контракти будуть підписані в першому кварталі 2024 року, а Daimler Truck очікує укладення угоди до кінця наступного року.

“Запланована нова компанія стане ключовим гравцем у Південно-Східній Азії та важливим партнером у родині Daimler Truck”, – сказав генеральний директор Daimler Truck Мартін Даум.

За його словами, це оголошення є важливим кроком у формуванні майбутнього в економічному плані.

“Ця співпраця між нашими чотирма компаніями – це партнерство, яке формує майбутнє комерційних автомобілів в Японії та майбутнє суспільства мобільності”, – сказав генеральний директор Toyota Кодзі Сато, згідно із заявою.

Сильна конкуренція в Азії

Daimler Truck продовжує стикатися з сильною конкуренцією в Азії. Минулого року скоригований операційний прибуток підрозділу впав на 60 відсотків, хоча продажі та виручка зросли. У 2022 році Daimler Truck продав 156 000 автомобілів в Азії порівняно з 187 000 у Північній Америці та 166 000 у вантажного бренду Mercedes-Benz, який має сильні позиції в Європі та Латинській Америці. Згідно з планами, цього року також не очікується значного покращення прибутковості. Вантажний бізнес у Північній Америці та Європі набагато прибутковіший для німців. Hino також має проблеми. Минулого року японцям довелося призупинити поставки невеликих вантажівок через те, що співробітники маніпулювали вимірюванням показників викидів.

Тодішній бос Toyota Акіо Тойода публічно виніс дочірньому підприємству різку догану, а найбільший у світі автоконцерн навіть вигнав Hino зі спільного підприємства японських компаній з розробки технологій майбутнього (CJPT). Заплановане злиття в Японії може також вплинути на німецького конкурента Daimler у виробництві вантажівок – компанію Traton з Volkswagen Group. Мюнхенська компанія з 2020 року має спільне підприємство з Hino для розробки електроприводів, а також співпрацює у сфері закупівель. Hino і Toyota не надали жодної інформації про те, як ця співпраця буде продовжуватися.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.