Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Працюючі мами мають більш успішних дочок і більш дбайливих синів – дослідження Harvard Business School


Згідно з робочим документом (pdf), опублікованому 19 червня Гарвардською Школою Бізнесу (Harvard Business School) дочки працюючих матерів мають велику ймовірність працевлаштуватися, отримати посаду керівника і заробити більше грошей, ніж дочки жінок, які не працюють поза домівкою. Дослідники знайшли також статистичне підтвердження того, що сини працюючих жінок схильні більше часу приділяти сім’ї, піклуватися про її членів і виконувати домашню роботу, ніж сини домогосподарок.

Проаналізувавши дані десятка країн, дослідники зробили висновок, що дочки працюючих жінок на 4.5% більше самостійно працевлаштовуються. Незважаючи на те, що це число виглядає маленьким, статистично воно на 99% відповідає дійсності, тобто існує тільки 1% ймовірності того, що це випадковість.

Ще більш дивним став той факт, – говорить Кетлін МакГінн (Kathleen McGinn), професор Гарвардської Бізнес Школи (Harvard Business School) і провідний автор дослідження, – що працюючі жінки часто стають наставниками у роботі своїх дочок. “Ми очікували, що це вплине на працевлаштування, але ми ніяк не очікували, що це буде сприяти появі відповідальності у ролі наставника”.

Навіть після вивчення гендерного впливу – щоб прибрати вплив статі з рівняння – дослідники встановили, що 33% дочок працюючих жінок самі виконували роль наставників і тільки 25% дочок домогосподарок робили це.

Дослідження було зроблене на основі національних даних 24 країн, які збиралися у рамках соціальної програми з 2002 по 2012 роки. Особлива увага приділялася питанню, чи працювала мати в період їхнього дитинства мінімум рік або більше з повною або частковою зайнятістю; після цього відповіді були співвіднесені з результатами тесту.

МакГінн каже, що ефект працюючої матері особливо виражений у категорії, яку в дослідженні назвали як “помірна стагнація,” – до неї належать крім усього іншого такі країни як США і Великобританія. У цих країнах респонденти дотримувалися поміркованих поглядів щодо статевого розподілу в 2002 і таке ставлення в цілому було збережено 10 років потому.

МакГінн каже, що дохід дочок працюючих матерів був у середньому на 5 200 $ у рік більше, ніж у дочок домогосподарок, які чітко дотримувалися усталених гендерних традицій.

Головний посил дослідження – працююча мама має тривалий позитивний і ефективний вплив на дітей. “Коли ви йдете на роботу, ви даєте своїм дітям зрозуміти, що у них є безліч перспектив,” – говорить Кетлін МакГінн.

Джерело: qz.com

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.