Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Працюючі мами мають більш успішних дочок і більш дбайливих синів – дослідження Harvard Business School


Згідно з робочим документом (pdf), опублікованому 19 червня Гарвардською Школою Бізнесу (Harvard Business School) дочки працюючих матерів мають велику ймовірність працевлаштуватися, отримати посаду керівника і заробити більше грошей, ніж дочки жінок, які не працюють поза домівкою. Дослідники знайшли також статистичне підтвердження того, що сини працюючих жінок схильні більше часу приділяти сім’ї, піклуватися про її членів і виконувати домашню роботу, ніж сини домогосподарок.

Проаналізувавши дані десятка країн, дослідники зробили висновок, що дочки працюючих жінок на 4.5% більше самостійно працевлаштовуються. Незважаючи на те, що це число виглядає маленьким, статистично воно на 99% відповідає дійсності, тобто існує тільки 1% ймовірності того, що це випадковість.

Ще більш дивним став той факт, – говорить Кетлін МакГінн (Kathleen McGinn), професор Гарвардської Бізнес Школи (Harvard Business School) і провідний автор дослідження, – що працюючі жінки часто стають наставниками у роботі своїх дочок. “Ми очікували, що це вплине на працевлаштування, але ми ніяк не очікували, що це буде сприяти появі відповідальності у ролі наставника”.

Навіть після вивчення гендерного впливу – щоб прибрати вплив статі з рівняння – дослідники встановили, що 33% дочок працюючих жінок самі виконували роль наставників і тільки 25% дочок домогосподарок робили це.

Дослідження було зроблене на основі національних даних 24 країн, які збиралися у рамках соціальної програми з 2002 по 2012 роки. Особлива увага приділялася питанню, чи працювала мати в період їхнього дитинства мінімум рік або більше з повною або частковою зайнятістю; після цього відповіді були співвіднесені з результатами тесту.

МакГінн каже, що ефект працюючої матері особливо виражений у категорії, яку в дослідженні назвали як “помірна стагнація,” – до неї належать крім усього іншого такі країни як США і Великобританія. У цих країнах респонденти дотримувалися поміркованих поглядів щодо статевого розподілу в 2002 і таке ставлення в цілому було збережено 10 років потому.

МакГінн каже, що дохід дочок працюючих матерів був у середньому на 5 200 $ у рік більше, ніж у дочок домогосподарок, які чітко дотримувалися усталених гендерних традицій.

Головний посил дослідження – працююча мама має тривалий позитивний і ефективний вплив на дітей. “Коли ви йдете на роботу, ви даєте своїм дітям зрозуміти, що у них є безліч перспектив,” – говорить Кетлін МакГінн.

Джерело: qz.com

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.