Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Експеримент у Стенфорді визначив кращу тактику для переговорів про зарплату


Помітна різниця в оплаті праці чоловіків і жінок хвилює багатьох, і діячі з різних областей пропонують свої варіанти вирішення проблеми. Наприклад, топ-менеджер Facebook Шеріл Сендберг у своїй книзі «Lean in!» Радить жінкам наполягати на більшому розмірі запрплати на переговорах з роботодавцем. Вона посилається на статистику, згідно з якою жінки рідше просять підвищення зарплати, а тому часто отримують менше, ніж їх колеги-чоловіки, пише Quartz.

Однак у новому дослідженні вчені з Гарварду, Стенфорда і Університету Пітсбурга радять не налаштовувати себе на беззаперечні переговори і не позбавляти свободи дій. Автори роботи провели серію експериментів, щоб з’ясувати, чим відрізняються результати грошових переговорів, коли жінки домовляються про зарплату за власним рішенням, і чим закінчуються переговори, якщо у претенденток немає вибору.

З’ясувалося, що у ситуаціях, коли жінки змушені домовлятися про зарплату, переговори приносять їм гірші фінансові умови. Розмір запропонованої зарплати підвищується, якщо у жінки спочатку був вибір – торгуватися з роботодавцем чи ні. Такі висновки зробили на підставі 392 лабораторних експериментів, у яких брали участь студенти Стенфорда. Добровольці по парам розігрували ролі роботодавця і кандидата.

Коли жінки брали участь у переговорах про зарплату вимушено – вони отримували меншу суму в 26% випадків. Якщо ж претендентки починали розмову про гроші самі – гірші умови їм пропонували лише у 3% випадків. Разом з тим показник успіху у чоловіків, які брали участь у такому ж експерименті, не набагато відрізнявся від жіночого варіанту.

Джерело: blog.rabota.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.