Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Експеримент у Стенфорді визначив кращу тактику для переговорів про зарплату


Помітна різниця в оплаті праці чоловіків і жінок хвилює багатьох, і діячі з різних областей пропонують свої варіанти вирішення проблеми. Наприклад, топ-менеджер Facebook Шеріл Сендберг у своїй книзі «Lean in!» Радить жінкам наполягати на більшому розмірі запрплати на переговорах з роботодавцем. Вона посилається на статистику, згідно з якою жінки рідше просять підвищення зарплати, а тому часто отримують менше, ніж їх колеги-чоловіки, пише Quartz.

Однак у новому дослідженні вчені з Гарварду, Стенфорда і Університету Пітсбурга радять не налаштовувати себе на беззаперечні переговори і не позбавляти свободи дій. Автори роботи провели серію експериментів, щоб з’ясувати, чим відрізняються результати грошових переговорів, коли жінки домовляються про зарплату за власним рішенням, і чим закінчуються переговори, якщо у претенденток немає вибору.

З’ясувалося, що у ситуаціях, коли жінки змушені домовлятися про зарплату, переговори приносять їм гірші фінансові умови. Розмір запропонованої зарплати підвищується, якщо у жінки спочатку був вибір – торгуватися з роботодавцем чи ні. Такі висновки зробили на підставі 392 лабораторних експериментів, у яких брали участь студенти Стенфорда. Добровольці по парам розігрували ролі роботодавця і кандидата.

Коли жінки брали участь у переговорах про зарплату вимушено – вони отримували меншу суму в 26% випадків. Якщо ж претендентки починали розмову про гроші самі – гірші умови їм пропонували лише у 3% випадків. Разом з тим показник успіху у чоловіків, які брали участь у такому ж експерименті, не набагато відрізнявся від жіночого варіанту.

Джерело: blog.rabota.ua

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.