Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Емоції ваших співробітників розкриють їхню справжню мотивацію


Якщо ви розвиваєте емоційний інтелект, то краще розумієте людей навколо. Цей фактор допоможе вам більш ефективно взаємодіяти і передбачати їхні бажання. А ще він полегшить вам розуміння їхньої справжньої мотивації, яку часом словами не передаси.

Почуття можуть розкрити інформацію, які люди не в силах повідомити нам безпосередньо, тому що ці сигнали виходять з їхньої мотиваційної системи. Зони мозку, що керують нашими діями, не пов’язані безпосередньо з ділянками, що відповідають за рефлексію і пояснення оточуючим нашої поведінки. Отже, людям може бути складно точно описати фактори, які змушують їх діяти саме так, а не інакше.

Замість цього зона мозку, яка відповідає за емоції, обмінюється сигналами з іншими ділянками. Вони «розшифровуються» і інтерпретуються відповідно до тієї чи іншої ситуації, після чого виникають переживання.

Є три ключові аспекти мотивації, про які можна зробити висновки на основі емоцій, які проявляються зовні: успіх, відданість і орієнтація. Це не єдине, що можна дізнатися з переживань, але це головне у мотивації. І ці речі можна реально оцінювати виходячи з емоцій людей.

Фактор успіху говорить нам про те, чи наближається людина до наміченої мети або чи досягла вона її недавно. Успіх у досягненні мети створює позитивні емоції, а поразка – негативні. Тому, якщо індивідуум проявляє позитивні емоції – радісне очікування, щастя або полегшення, це сигнали того, що він недавно добився успіху або впевнений, що ось-ось його доб’ється. Коли люди виявляють негативні емоції (страх, хвилювання, смуток або розчарування), вони демонструють тим самим, що недавно зазнали фіаско у досягненні своїх завдань або найближчим часом його зазнають.

Все це важливо пам’ятати, оскільки співробітники, що постійно переживають негативні емоції, знаходяться у ситуації поразки і невиконання завдань. Це означає, що перед нами відкривається можливість поговорити з ними про те, чи можна змінити що-небудь у їхньій робочій ситуації так, щоб полегшити їхній тягар. Крім того, подібна розмова дозволить їм розповісти про ті труднощі в особистому житті, що заважають їм працювати продуктивно. Коли люди відчувають, що на роботі піклуються про їхні потреби, то вони набагато більш віддані справі своїй організації.

Емоції ваших співробітників розкриють їхню справжню мотивацію

Останнім часом намітилася тенденція концентрувати всю увагу на створенні позитивних емоцій на робочому місці. Однак чим вище задоволення людей своїм сьогоднішнім станом, тим менше у них мотивації рухатися вперед і прагнути до нових висот. Невелика кількість негативних переживань показує, що у людей є мета, якої вони ще не досягли. Тому важливо підтримувати рівновагу між приємною робочою атмосферою і підтримкою колег в їхньому прагненні до вирішення нових завдань.

Аспект відданості – це рівень того, наскільки люди небайдужі до поставленої мети. Ви можете «прочитати» відданість людини з сили його реакцій. Наприклад, якщо у когось інтенсивна емоційна відповідь на якусь робочу пропозицію, ми часто говоримо, що його «зачепили за живе». Насправді ми просто поставили перешкоду між людиною і важливою для неї метою. Сила реакції важко піддається контролю з боку того чи іншого суб’єкта, тому залежить від ступеня «включеності» його мотиваційної системи.

У контексті спілкування на роботі бурхливі почуття – це чіткий сигнал глибокої відданості тій чи іншій справі. Людям інколи досить важко відокремити свою емоційну реакцію від того, наскільки для них важлива дана мета. Іноді сила реакції йде нам на користь. Пристрасне бажання успіху при просуванні до мети може бути заразним. Однак в ситуаціях, подібних до переговорів, у яких не кожна сторона може досягти бажаного, іноді краще залучити зовнішніх агентів. Треті особи можуть попрацювати над ключовими питаннями без перешкод, спричинених зайвими переживаннями.

Фактор орієнтації дещо складніший, ніж інші два аспекти мотивації. Є дві мотиваційні орієнтації – наближення і уникнення, і вони підтримуються різними підсистемами мотиваційного механізму. Система наближення включається, коли люди намагаються досягти чогось потенційно позитивного. Механізм уникнення задіюється тоді, коли ми намагаємося відповідно уникнути можливих негативних результатів.

Торі Гіггінс і його колеги продемонстрували, що коли активна система наближення, люди переживають позитивні емоції: щастя, радість і задоволення, а серед негативних відзначається смуток, нудьга і розчарування. Під час активації механізму уникнення ми відчуваємо негативні емоції: страх, напруга і нервозність, а також іноді позитивні – полегшення і спокій.

Одна з причин, чому важлива орієнтація, полягає у тому, що з її допомогою можна допомогти колегам знайти відповідність між їхнім мотиваційним станом і реальними проблемами в професійному житті. Багато людей вважають, що робота сприяє сильному стресу. Якщо вони відчувають напругу, значить, у їхньому оточенні є якийсь значущий елемент, якого вони намагаються уникнути. Якщо для спільної справи корисно, щоб члени колективу прагнули до великих цілей, тоді важливо допомогти їм перемкнути фокус з негативних аспектів, що викликають страх, на бажані результати, які можуть викликати у них радісне очікування і в підсумку задоволеність від роботи.

І, нарешті, легко бути втягнутим в кругообіг чужих емоцій і переживань. Ми так влаштовані, що легко захоплюємося ідеями. Якщо хтось приймає якесь питання близько до серця, у нас також є шанс ним загорітися. Важливо спостерігати за емоціями оточуючих, щоб краще зрозуміти їхню мотивацію. А також стежити за власними реакціями, тому що вони дають нам дуже важливу інформацію про стан нашої власної мотивації.

Джерело: hbr-russia.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.