Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 03.04.2023

Євро 7 передбачає зменшення кількості гальмівного пилу

Пропозиції Європейської Комісії щодо запланованого стандарту Євро 7 вже викликали неабиякий ажіотаж. На додаток до більш суворих вимірювань викидів вихлопних газів, цього разу в центрі уваги також шини та гальма, оскільки вони також спричиняють стирання у вигляді твердих частинок, які вважаються шкідливими для здоров’я.

Хоча стандарт Євро 7 ще не є остаточним, виробники гальм вже готуються до цільових обмежень щодо твердих частинок. Окрім оптимізації гальмівних дисків та накладок, обговорюються також барабанні гальма.

Ніяких фільтрів не планується

З липня 2025 року гальма нових автомобілів повинні виробляти максимум сім міліграмів гальмівного пилу на кілометр, а до 2035 року – лише три міліграми. Звичайно, такі показники неможливо виміряти в реальних умовах експлуатації, а лише в умовах випробувального стенду. 

Більшість виробників гальм не планують встановлювати на гальмах складні системи фільтрації або витяжки, але хочуть досягти цільових граничних значень стандарту Євро 7 шляхом оптимізації гальмівного диска і накладок – і без шкоди для безпеки і комфорту.

“Законодавчі вимоги, про які ми знаємо, включаючи вимоги будь-яких наступних етапів, досяжні завдяки новим технологіям фрикційної пари між гальмівною колодкою та гальмівним диском”, – говорить Вінченцо Ді Каро, старший менеджер автомобільної програми компанії TMD Friction, що спеціалізується на гальмівних механізмах.

Виробник поки що не хоче розкривати надто багато інформації про склад своєї “малопилової” колодки, але до 2025 року хоче представити технічне рішення, яке може зробити значний внесок у зменшення кількості гальмівного пилу.

Оскільки значна частка зносу припадає на гальмівний диск, Di Caro вважає, що найбільш перспективною концепцією на сьогодні є використання гальмівних дисків із сірого чавуну з твердим покриттям. Наприклад, для нанесення зносостійкого твердого покриття можна використовувати лазерне наплавлення. При цьому слід подбати про те, щоб покриття утворювало постійно стабільне з’єднання з гальмівним диском. Для електромобілів використання гальмівних дисків з нержавіючої сталі також може мати сенс, оскільки гальмо використовується рідше через рекуперацію і не повинно бути настільки потужним, як у двигунах внутрішнього згоряння. Однак Ді Каро застерігає: “Нержавіюча сталь прокатується, а не відливається, тому з нею неможливо реалізувати складну геометрію, як, наприклад, вентильований диск”.

Барабанні гальма для електромобілів

Continental все частіше використовує барабанні гальма для електромобілів, які завдяки своїй конструкції менш схильні до корозії, що є важливим критерієм для електромобілів.

“Ми також розглядаємо барабанні гальма як важливе рішення для дотримання норм Євро 7 завдяки їх герметичності”, – говорить Крістофер Шреке, керівник відділу зв’язків зі ЗМІ Continental Automotive Technologies GmbH.

Співвідношення ціни та якості також свідчить на користь цієї технології, яка також може застосовуватися на передній осі. Continental постачає барабанні гальма для моделей Volkswagen ID і стверджує, що ця технологія привернула увагу й інших клієнтів. Що стосується дискових гальм, то в Continental кажуть, що останнє слово ще не сказано. “У поточній пропозиції Європейської Комісії розробка адекватної процедури вимірювання для визначення викидів гальмівного пилу, на нашу думку, ще не завершена. Тому також поки що неможливо узгодити вимоги до гальмівної системи з вимогами до транспортного засобу”, – каже Шреке. Важливо також визначити вимоги до продуктів післяпродажного обслуговування.

На виставці Automechanika компанія Brembo вже презентувала комплекти Brembo Beyond EV Kit та Brembo Greenance Kit, які були розроблені ще до оголошення стандарту Євро 7. Метою Beyond EV Kit було запобігти корозії дисків, колодок і гальмівних супортів електромобілів через зменшення використання гальмівної системи. Це досягається, серед іншого, завдяки гальмівному диску з покриттям. Комплект Beyond Greenance виробляє на 80 відсотків менше дрібних частинок пилу. Наразі компанія Brembo перевіряє, чи відповідає цей продукт стандарту Євро 7, хоча відповідні правила для ринку автозапчастин ще не встановлені.

Постачальник Delphi також все ще очікує на розвиток подій. “Коли стандарт Євро 7 буде оголошено, ми з нетерпінням чекаємо можливості працювати в рамках правил, щоб гарантувати нашим клієнтам відповідність новим стандартам”, – говорить Хуан Томас, комерційний директор Delphi Technologies в регіоні EMEA.

Компанія Meyle також вичікує. “У Meyle ми відкриті для технологій. До тих пір, поки викиди дійсно зберігаються або уловлюються, ми розглядаємо всі можливості”, – говорить Ніклас Арндт, менеджер з гальмівних систем компанії Meyle. Фільтри для салонів автомобілів вже можуть фільтрувати дрібний пил з повітря.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.