Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Європейські автовиробники прагнуть до більш тісної співпраці з китайським автопромом


У своєму недавньому посланні Генсек ACEA (Європейської асоціації автовиробників) г-н Йоннаерт підкреслив необхідність зміцнення співпраці між автомобільною промисловістю ЄС і Китаю, повідомляє Укравтопром.

Показово, що така заява не тільки вперше офіційно опублікована ACEA, а й те, що вона зроблена в період наростаючої невизначеності торгових перспектив з США.

Китай і Європейський Союз є найбільшими світовими авторинками, йдеться в заяві, і охоплюють половину світових продажів. Крім того, ці два регіони стають основними глобальними регулюючими силами, які встановлюють амбітні стандарти і цілі для транспортних засобів завтрашнього дня.

У минулому році китайський авторинок вперше за майже три десятиліття продемонстрував падіння, яке склало 3,5 відсотка. Проте Китай залишається найбільшим ринком легкових автомобілів в світі, забезпечуючи близько однієї третини світових продажів.

У свою чергу, автомобільний ринок ЄС охоплює майже п’яту частину глобального автомобільного ринку, це друге місце після Китаю.

У ACEA акцентують, що їх організація була однією з перших, хто визнав важливість китайського ринку, відкривши свій офіс в Пекіні ще в 2004 році. Тоді в Китаї в рік продавалося близько 2,5 мільйона автомобілів. З того часу продажі легкових автомобілів в КНР виросли майже вдесятеро, і зробили Китай найбільшим автомобільним ринком в світі.

В даний час Європейський союз є найбільшим експортером легкових автомобілів в Китай, на його частку припадає більше половини всього китайського імпорту автомобілів в вартісному вираженні. З іншого боку, Китай є другим після США зовнішнім ринком для європейських автовиробників: 17,5% від загальної вартості експорту автомобілів з ЄС спрямовується в КНР.

І хоча Сполучені Штати, як і раніше, залишаються пунктом призначення номер один для експорту легкових автомобілів з ЄС, загальна вартість експорту з ЄС в США падає. У минулому році вона скоротилася на 2,8%. На відміну від цього, експорт автомобілів з ЄС до Китаю в 2018 році продовжував зростати і досяг 22,4 млрд. Євро.

Китайські автомобілі також збільшують свою частку в імпорті ЄС. У минулому році з Китаю до Європейського Союзу було експортовано майже 320 тис. легкових автомобілів, в порівнянні з 132 тис. шт. роком раніше. Таким чином, в даний час на Китай припадає 8,8% всього імпорту автомобілів в ЄС.

Крім того, в останні роки китайські компанії збільшують свої інвестиції в виробництво автомобілів в Європейському Союзі. У 2018 році вони виробили близько 422 632 легкових автомобілів на п’яти європейських заводах в Болгарії, Бельгії, Швеції і Великобританії.

З метою полегшення зростаючого ступеня інтеграції між автопромами ЄС і КНР, ACEA активно просуває ідею збалансованої вільної торгівлі, а також гармонізації правил, процесів і технічних стандартів.

У ACEA впевнені, що європейські та китайські виробники повинні об’єднати зусилля на глобальному рівні, для забезпечення міжнародної гармонізації автомобільних стандартів і правил.

Коли справа доходить до навколишнього середовища, ЄС і Китай також стають двома основними глобальними регулюючими силами, які встановлюють амбітні стандарти і цілі, повідомив Ерік Йоннаерт.

Європейський союз нещодавно погодив найжорсткіші в світі цілі зі скорочення викидів CO2 для легкових автомобілів і мікроавтобусів на 2025 і 2030 роки, в той час як і Китай ввів амбітну квоту продажів для автомобілів на електротязі. Саме в цій області й закладений фундамент для розвитку співпраці, вважають в АСЕА.

Щоб офіційно закріпити цей високий рівень взаєморозуміння, найбільші європейські та китайські автомобільні асоціації в присутності представників Європейської комісії та китайської місії в ЄС, підписали угоду про співпрацю.

Оскільки сьогоднішня економічна та політична невизначеність, як очікується, збережеться в найближчому майбутньому, включаючи нестабільну глобальну торговельну середу, з якою стикаються в даний час автовиробники, ACEA вважає, що як ніколи важливо розвивати відносини між європейським і китайським автомобільними секторами, а також з політиками і регуляторами з обох сторін. «Я можу запевнити вас, що ACEA має намір продовжувати цю важливу роботу в найближчі роки і десятиліття» підкреслив пан Йоннаерт.

Джерело: ukrautoprom.com.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.