Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Європейські автовиробники прагнуть до більш тісної співпраці з китайським автопромом


У своєму недавньому посланні Генсек ACEA (Європейської асоціації автовиробників) г-н Йоннаерт підкреслив необхідність зміцнення співпраці між автомобільною промисловістю ЄС і Китаю, повідомляє Укравтопром.

Показово, що така заява не тільки вперше офіційно опублікована ACEA, а й те, що вона зроблена в період наростаючої невизначеності торгових перспектив з США.

Китай і Європейський Союз є найбільшими світовими авторинками, йдеться в заяві, і охоплюють половину світових продажів. Крім того, ці два регіони стають основними глобальними регулюючими силами, які встановлюють амбітні стандарти і цілі для транспортних засобів завтрашнього дня.

У минулому році китайський авторинок вперше за майже три десятиліття продемонстрував падіння, яке склало 3,5 відсотка. Проте Китай залишається найбільшим ринком легкових автомобілів в світі, забезпечуючи близько однієї третини світових продажів.

У свою чергу, автомобільний ринок ЄС охоплює майже п’яту частину глобального автомобільного ринку, це друге місце після Китаю.

У ACEA акцентують, що їх організація була однією з перших, хто визнав важливість китайського ринку, відкривши свій офіс в Пекіні ще в 2004 році. Тоді в Китаї в рік продавалося близько 2,5 мільйона автомобілів. З того часу продажі легкових автомобілів в КНР виросли майже вдесятеро, і зробили Китай найбільшим автомобільним ринком в світі.

В даний час Європейський союз є найбільшим експортером легкових автомобілів в Китай, на його частку припадає більше половини всього китайського імпорту автомобілів в вартісному вираженні. З іншого боку, Китай є другим після США зовнішнім ринком для європейських автовиробників: 17,5% від загальної вартості експорту автомобілів з ЄС спрямовується в КНР.

І хоча Сполучені Штати, як і раніше, залишаються пунктом призначення номер один для експорту легкових автомобілів з ЄС, загальна вартість експорту з ЄС в США падає. У минулому році вона скоротилася на 2,8%. На відміну від цього, експорт автомобілів з ЄС до Китаю в 2018 році продовжував зростати і досяг 22,4 млрд. Євро.

Китайські автомобілі також збільшують свою частку в імпорті ЄС. У минулому році з Китаю до Європейського Союзу було експортовано майже 320 тис. легкових автомобілів, в порівнянні з 132 тис. шт. роком раніше. Таким чином, в даний час на Китай припадає 8,8% всього імпорту автомобілів в ЄС.

Крім того, в останні роки китайські компанії збільшують свої інвестиції в виробництво автомобілів в Європейському Союзі. У 2018 році вони виробили близько 422 632 легкових автомобілів на п’яти європейських заводах в Болгарії, Бельгії, Швеції і Великобританії.

З метою полегшення зростаючого ступеня інтеграції між автопромами ЄС і КНР, ACEA активно просуває ідею збалансованої вільної торгівлі, а також гармонізації правил, процесів і технічних стандартів.

У ACEA впевнені, що європейські та китайські виробники повинні об’єднати зусилля на глобальному рівні, для забезпечення міжнародної гармонізації автомобільних стандартів і правил.

Коли справа доходить до навколишнього середовища, ЄС і Китай також стають двома основними глобальними регулюючими силами, які встановлюють амбітні стандарти і цілі, повідомив Ерік Йоннаерт.

Європейський союз нещодавно погодив найжорсткіші в світі цілі зі скорочення викидів CO2 для легкових автомобілів і мікроавтобусів на 2025 і 2030 роки, в той час як і Китай ввів амбітну квоту продажів для автомобілів на електротязі. Саме в цій області й закладений фундамент для розвитку співпраці, вважають в АСЕА.

Щоб офіційно закріпити цей високий рівень взаєморозуміння, найбільші європейські та китайські автомобільні асоціації в присутності представників Європейської комісії та китайської місії в ЄС, підписали угоду про співпрацю.

Оскільки сьогоднішня економічна та політична невизначеність, як очікується, збережеться в найближчому майбутньому, включаючи нестабільну глобальну торговельну середу, з якою стикаються в даний час автовиробники, ACEA вважає, що як ніколи важливо розвивати відносини між європейським і китайським автомобільними секторами, а також з політиками і регуляторами з обох сторін. «Я можу запевнити вас, що ACEA має намір продовжувати цю важливу роботу в найближчі роки і десятиліття» підкреслив пан Йоннаерт.

Джерело: ukrautoprom.com.ua

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.