Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 10.02.2023

Ferrari запатентувала двигуни на холодному газі для автомобілів

Ferrari запатентувала двигуни на холодному газі для автомобілів – Tesla анонсувала такі двигуни раніше. Чи хвилюються італійці, що програють технічно?

У червні 2018 року генеральний директор Tesla Ілон Маск оголосив про розробку реактивних двигунів для автомобілів. Двигуни на холодному газі мали надійти з його космічної компанії SpaceX і бути використані спочатку в другому поколінні Tesla Roadster. Ця заява стала одним із передбачень Маска, яке викликало більше здивування, ніж ентузіазму. На сьогоднішній день ці двигуни, модифіковані для використання в автомобілях, як повідомляється, все ще перебувають у стадії розробки. Але заява Маска, очевидно, налякала інших виробників спортивних автомобілів: Ferrari вже запатентувала двигуни на холодному газі.

Холодні газові двигуни створюють потрібну віддачу за допомогою попередньо стиснених газів. Вони використовуються в космічних подорожах з 1970-х років для регулювання положення ракет. Новий Tesla Roadster розганяється до 100 км/год за 1,9 секунди, якщо він працює виключно на електриці; з гібридним двигуном, що працює на холодному газі, цей час скорочується до майже магічних 1,1 секунди. Крім того, завдяки двигунам, родстер також повинен мати можливість здійснювати короткі стрибки над землею – сам Маск навіть говорить про “політ”. Електричний компресор наповнює бак, який живить двигуни.

Система, запатентована Ferrari, називається Pulsjet. Італійці розташовують штовхачі зверху, знизу, спереду, ззаду і з боків автомобіля. Один двигун містить п’ять сопел різного розміру. Коли бак заповнений, повітря надходить до найменшого сопла. Коли бак порожній і тиск падає, система перемикається на наступне за розміром сопло, щоб тяга залишалася незмінною. Тривалість імпульсу тиску тим менша, чим більша форсунка – і повітря повинно вилітати через форсунки з надзвуковою швидкістю і з середньою силою в п’ять кілоньютонів.

Резервуар для стисненого повітря наповнюється механічно за допомогою компресорів, встановлених на осях, які працюють за рахунок енергії, що рекуперується під час гальмування. Крім того, в резервуарі є теплообмінник, який охолоджує повітря і таким чином забезпечує більшу щільність повітря. Кажуть, що тиск у повітряному резервуарі становить від 700 до 900 бар. Повітряні струмені теоретично можуть допомогти при прискоренні та гальмуванні, а також покращити поперечну стійкість на поворотах. Однак струмені, спрямовані вниз, не повинні забезпечувати коротку фазу польоту, як у Тесли, а створювати ефект приземлення, який покращує притискну силу. Кажуть, що вся система важить від 40 до 45 кілограмів.

І для Ferrari, і для Tesla незрозуміло, чи будуть ці два виробники коли-небудь випускати автомобілі, оснащені двигунами на холодному повітрі. Багато патентів, якими володіють виробники автомобілів, так і залишаються патентами. Автомобільний постачальник Bosch, однак, вже представив прототип системи двигуна на холодному повітрі для мотоциклів. Технологія, яка все ще перебуває на стадії розробки, має на меті запобігти боковому ковзанню коліс мотоцикла шляхом створення відповідної протидії. Під час тестової демонстрації необхідний газ зберігався у змінному картриджі.

Патент Ferrari не був оприлюднений до лютого 2023 року, але італійці подали його ще у 2019 році – через рік після того, як Ілон Маск оголосив про цю технологію для Tesla у Twitter. Про відповідний патент Tesla поки що невідомо. Не виключено, що керівництво Ferrari розглядає Tesla як серйозного конкурента, який може становити для них загрозу в сегменті суперкарів. Система Ferrari, схоже, розроблена набагато ґрунтовніше, ніж та, яку анонсувала Tesla. І ще один сюрприз у специфікації патенту: Ferrari підкреслює, що можуть бути використані й інші двигуни, які працюватимуть на паливі, а не на стисненому повітрі. Про використання палива для Tesla не може бути й мови.

 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.