Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 28.01.2023

Ferrari планує електричну модель на 2025 рік. Патенти розкривають цікаві особливості.

За словами боса Ferrari Джона Елканна, клієнтам доведеться почекати на електромобіль від бренду до 2025 року. Патенти показують, як може бути сконструйований електричний Ferrari, як італійці хочуть вигідно розташувати батарею і забезпечити автентичний звук.

На зустрічі з інвесторами у квітні 2021 року керівник Ferrari Джон Елканн заявив, що перший електричний Ferrari буде представлений у 2025 році. “Для такої важливої віхи в нашій історії дизайнери та інженери реалізують все, що тільки можна уявити”, – сказав Елканн. Це відповідає його власній заяві про те, що повністю електрична модель Ferrari з’явиться набагато пізніше. “Ми не побачимо повністю електричний Ferrari в цьому десятилітті”, – заявив бос Ferrari нещодавно під час презентації бізнес-показників за 2020 рік.

Наприкінці 2019 року тодішній бос Ferrari Луї Камільєрі вже розвіяв сподівання на появу Ferrari з електричним приводом. За словами Камільєрі, технологія акумуляторів потребує набагато більшого розвитку, перш ніж Ferrari зможе уявити собі повністю електричний автомобіль від бренду.

Камільєрі розповів, що вони розглядали можливість створення повністю електричного GT, а потім зупинилися на гібридних автомобілях. Одним з перших автомобілів цієї гібридної серії спортивних автомобілів є SF90 Stradale, який був представлений на початку 2019 року і оснащений електричним аксіально-потоковим двигуном від Yasa на додаток до свого V8 бітурбо.

Пікантно: фахівця з електричних двигунів з тих пір купила компанія Mercedes-AMG.  

Електричний, з подовжувачем ходу або гібридний

У січні 2020 року Європейське патентне відомство опублікувало патент Ferrari, в якому описано двомісний автомобіль з електричним приводом. Патентна специфікація передбачає два L-подібних електроприводних модуля на кожну вісь.

Це перетворило б електричний Ferrari на повнопривідний автомобіль, а також зробило б можливим векторизацію крутного моменту. Приводи на передній і задній осях працювали б механічно повністю незалежно один від одного.

Згідно з патентною заявкою, батарея розташовуватиметься позаду пасажирів перед задньою віссю. Двигун внутрішнього згоряння тут також можна уявити в ролі приводу для генератора. Для варіанту з акумулятором патент також передбачає можливість його швидкого вилучення через задню кришку. Не виключено, що Ferrari думає про систему заміни акумуляторів. Як ще один варіант, патент передбачає гібридний привід, в якому двигун внутрішнього згоряння безпосередньо приводитиме в рух задні колеса і підтримуватиметься електродвигунами.

Двокомпонентний акумуляторний блок

Через два роки, в січні 2022 року, Патентне відомство США опублікувало новий патент на електричний спорткар Ferrari, заявка на який вже була подана в грудні 2019 року. У розділі під назвою “Електричний або гібридний спортивний автомобіль” показано шасі спортивного автомобіля з типовим двомісним середньомоторним дизайном і розглянуто питання розміщення акумуляторів.

Не дивно, що система зберігання енергії розміщена у вигляді блоку позаду пасажирів у просторі, який зазвичай займає двигун внутрішнього згоряння в середньомоторному дизайні. Корпус акумулятора сконструйований таким чином, що його можна інтегрувати в задню раму як структурний компонент, але також можна повністю зняти. Інші пласкі акумуляторні батареї розташовані в підлозі автомобіля під пасажирським салоном. Такий поділ на дві частини також дозволяє встановити двигун внутрішнього згоряння в задній частині, який в гібридній конфігурації використовує акумулятори тільки  під підлогою автомобіля.

Ще одна особливість – невеликий нахил задньої рами, на якій розміщується велика батарея (або двигун внутрішнього згоряння). Клиноподібна форма сприяє збільшенню притискної сили. Крім того, відпрацьоване повітря, прискорене до задньої частини, також повинно висмоктувати повітря з області батареї і, таким чином, покращувати охолодження накопичувача енергії.

Що стосується форми комірок, то патент називає круглі комірки найкращим вибором. З іншого боку, велика задня батарея може бути оснащена циліндричними, призматичними або мішечковими елементами – залежно від бажаних характеристик батареї.

Власна звукова концепція

Автентичний звук також важливий для електричного Ferrari. Це не повинно бути повністю консервованим, як у випадку з різними конкурентами, а повинно базуватися на реальній динаміці приводу. Відповідні патенти були опубліковані в Італії влітку 2022 року та в США в січні 2023 року. Ferrari хоче записати звуки електродвигуна, а також звуки інших компонентів приводу, таких як коробка передач, диференціал і колеса, а потім реміксувати їх в електронному вигляді. Залежно від умов водіння, можна буде відтворювати звукові ландшафти, які відповідають запропонованій динаміці водіння. Звуки передаються через резонатори на відповідних компонентах. Суть полягає в тому, що ця звукова розробка потім імітує шумову поведінку двигунів внутрішнього згоряння.

Без поспіху

Ferrari не поспішає впроваджувати суто електричний автомобіль – мабуть, немає сигналів від клієнтури, які б вказували на підвищений інтерес до електромобіля. Крім того, водії, які проїжджають дуже великі відстані дуже швидко, мають проблему з електромобілями, оскільки ємність зберігання енергії високовольтної батареї занадто низька. Цю проблему можна було б вирішити за допомогою процесів зарядки, які були б такими ж швидкими, як і заправка – але, незважаючи на постійні вдосконалення, технологія ще не готова. Тим не менш, Ferrari хоче випустити свій перший електричний спортивний автомобіль у 2025 році. Її технологія описана в різних патентах, які показують, наскільки інтенсивно італійці працюють над новою технологією приводу.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.