Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Фінський винахідник переосмислив дизайн сокири (відео)


Рубати дрова завжди була трудомістким і дуже небезпечним процесом, до того ж завжди залишається ризик потрапити інструментом по своїй нозі. Фінські розробники вирішили удосконалити багатовіковий дизайн сокири, щоб полегшити роботу і мінімізувати ризики.

Незважаючи на те, що сокира – досить простий інструмент, у некваліфікованих руках його використання може бути досить небезпечним. Звичайною сокирою практично завжди доводиться рубати приблизно в центр поліна. Удар ближче до краю або під неправильним кутом може призвести до промаху або ж до того, що інструмент з великою силою відскочить назад. Сокира, розроблена винахідником Хейккі Карна (Heikki Kärnä) з фінської компанії Vipukirves, вирішує ці проблеми.

Винахід отримав назву Leveraxe і працює не за принципом клина, а за принципом важеля. Головка кріпиться до ручки не по центру, а трохи збоку, що переміщує центр тяжіння. Спеціалізована форма головки також спрямована на те, щоб максимально витягти користь із природної кінетичної енергії, що витрачається людиною. Лезо не виконано строго у формі клина: за кілька сантиметрів від кінчика лопать розширюється. Це дозволяє уповільнити проникнення леза в деревину, але імпульс при цьому зберігається: гравітація примушує кінчик рухатися вниз, і лезо перетворюється на важіль.

Кожен помах нової сокири розколює шматок дерева. Вона не застряє у деревині і дозволяє наколоти дрова відповідного розміру, ударяючи ближче до країв з боків, так що відпадає необхідність наносити даремні перші важкі удари, щоб розколоти шматок дерева надвоє.

Додатково поліпшити результати можна, зафіксувавши колоду за допомогою шини. Ця невелика хитрість заощадить час, а також допоможе не тільки надати полінам бути нерухомими під час колки, але і дозволить перемістити дрова разом для подальшої сушки.

Джерело: vikna.if.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.