Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Фінський винахідник переосмислив дизайн сокири (відео)


Рубати дрова завжди була трудомістким і дуже небезпечним процесом, до того ж завжди залишається ризик потрапити інструментом по своїй нозі. Фінські розробники вирішили удосконалити багатовіковий дизайн сокири, щоб полегшити роботу і мінімізувати ризики.

Незважаючи на те, що сокира – досить простий інструмент, у некваліфікованих руках його використання може бути досить небезпечним. Звичайною сокирою практично завжди доводиться рубати приблизно в центр поліна. Удар ближче до краю або під неправильним кутом може призвести до промаху або ж до того, що інструмент з великою силою відскочить назад. Сокира, розроблена винахідником Хейккі Карна (Heikki Kärnä) з фінської компанії Vipukirves, вирішує ці проблеми.

Винахід отримав назву Leveraxe і працює не за принципом клина, а за принципом важеля. Головка кріпиться до ручки не по центру, а трохи збоку, що переміщує центр тяжіння. Спеціалізована форма головки також спрямована на те, щоб максимально витягти користь із природної кінетичної енергії, що витрачається людиною. Лезо не виконано строго у формі клина: за кілька сантиметрів від кінчика лопать розширюється. Це дозволяє уповільнити проникнення леза в деревину, але імпульс при цьому зберігається: гравітація примушує кінчик рухатися вниз, і лезо перетворюється на важіль.

Кожен помах нової сокири розколює шматок дерева. Вона не застряє у деревині і дозволяє наколоти дрова відповідного розміру, ударяючи ближче до країв з боків, так що відпадає необхідність наносити даремні перші важкі удари, щоб розколоти шматок дерева надвоє.

Додатково поліпшити результати можна, зафіксувавши колоду за допомогою шини. Ця невелика хитрість заощадить час, а також допоможе не тільки надати полінам бути нерухомими під час колки, але і дозволить перемістити дрова разом для подальшої сушки.

Джерело: vikna.if.ua

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.