Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

П’ять компаній, що успішно використовують гейміфікацію для найму персоналу


Про всяк випадок уточнимо, що гейміфікація – це застосування ігрових механік в неігрових процесах. З її допомогою роботодавці привертають увагу до свого бренду і спрощують завдання пошуку роботи для претендентів. Використання цього методу дає уявлення про корпоративну культуру і говорить про те, що компанія вітає інновації та творчий підхід.

Більше того, гейміфікацію можна використовувати для перевірки претендентів на профпридатність, що скорочує час на підбір. І нарешті, ігрофіковані процеси часто показують те, що неможливо розповісти словами, і залучають фахівців, яких не можна притягнути іншими способами.

Представляємо вашій увазі п’ять компаній, які успішно застосовують гейміфікацію для найму персоналу.

1. Google влаштовує змагання для програмістів

Google влаштовує змагання для програмістів

Протягом дванадцяти років гігант Google проводить змагання Google Code Jam, щоб знайти свіжі таланти і запросити їх попрацювати на благо компанії. На перший погляд здається, що змагання влаштовується для того, щоб переможець міг отримати грошовий приз в $ 50 тис., Однак Google використовує його в своїх цілях, відстежуючи потенційних співробітників з потрібними навичками.

2. Formaposte дозволяє претендентам заздалегідь дізнатися, що їх чекає

Formaposte дозволяє претендентам заздалегідь дізнатися, що їх чекає

Французький поштовий сервіс Formaposte довгий час боровся з високою плинністю кадрів. Після короткого випробувального терміну компанію покидала приблизно чверть співробітників, і витрати на підбір нових кандидатів пробивали серйозну дірку в бюджеті. У спробах утримати кадри керівництво компанії звернулося до принципів гейміфікації.

Formaposte запустила проект Jeu Facteur Academy, під час якого гравці (і потенційні співробітники) могли протягом тижня виконувати завдання кур’єра. Вони вчилися рано вставати, слідувати правилам поштової служби і правильно вести себе з клієнтами, формуючи в результаті реалістичні уявлення про роботу в компанії.

Зрозуміло, зусилля дали свої плоди. Коефіцієнт плинності кадрів зменшився з 25% до 8%, а кандидати, які претендували на вакансії в Formaposte, були краще підготовлені до співбесіди і задавали раціональні питання.

3. Штаб урядового зв’язку Великобританії відсіває кандидатів

Штаб урядового зв'язку Великобританії відсіває кандидатів

Секретна розвідувальна служба Великобританії – еквівалент Агентства національної безпеки США – створила зашифроване повідомлення, розмістила його на сайті CanYouCrackIt.co.uk і використовує для роботи з усіма, хто прагне стати шпигуном. Кандидатам пропонується зламати шифр і прочитати повідомлення, щоб перейти до наступного етапу рекрутингового процесу.

У результаті кандидати отримують можливість випробувати себе на міцність, а агентство відсіває тих, хто розсилає резюме масово і не піклується про те, щоб відповідати вимогам роботодавця.

4. Domino’s вибудовує позитивні асоціації з брендом

Domino's вибудовує позитивні асоціації з брендом

На перший погляд, гра Pizza Mogul призначена для клієнтів, яким хочеться помріяти про ідеальну піцу, проте з її допомогою компанія підтримує свій бренд і дає молодим людям зрозуміти, що працювати в Domino’s – це весело.

Pizza Mogul дозволяє створити свою власну піцу з будь-якою можливою начинкою і отримати певну суму за кожну продану порцію. Крім того, це сигнал потенційним співробітникам, що компанія цінує інноваційний і творчий підхід до роботи і охоче приймає нові ідеї.

5. Umbel допомагає людям усвідомити, що їм потрібна нова робота

Umbel допомагає людям усвідомити, що їм потрібна нова робота

Стартап Umbel, який займається обробкою великих масивів даних, створив гру під назвою Umbelmania, в якій початківці і професійні програмісти можуть битися з супротивниками, але перед цим їм необхідно запрограмувати свої дії. Як і в кожній онлайн-грі, за перемогу нараховуються призові очки.

Ці очки служать свідченням того, наскільки потенційний претендент відповідає вимогам компанії. Наприклад, любителі можуть і не знати, як добре вони розбираються в тій чи іншій темі. Порівнявши себе з іншими гравцями, деякі з них розуміють, що цілком підходять для роботи в стартапі.

Гейміфікація може принести користь і вам! При правильній постановці цілей принципи гейміфікації виводять процес роботи з кадрами на новий рівень, допомагають відшукувати претендентів з потрібними навичками і підвищують шанси на те, що новий співробітник зуміє влитися у ваш колектив.

Вперед!

Джерело: hr-portal.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.