Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

GM відмовиться від Carplay і Android Auto у своїх майбутніх електричних моделях

Багато водіїв використовують Carplay від Apple або Android Auto від Google, щоб користуватися своїми додатками в дорозі. Водночас автовиробники втрачають важливий для клієнта інтерфейс і дані від його використання. GM хоче заблокувати ці сервіси в майбутніх електромобілях. Чи наслідуватимуть цей приклад інші?

У тривалій конкуренції між автовиробниками та платформами для смартфонів за дисплеї в автомобілях General Motors планує радикальне скорочення: майбутні електричні моделі більше не підтримуватимуть Carplay від Apple або Android Auto від Google.

Замість цього американська компанія, що володіє такими брендами, як Cadillac, Chevrolet і Buick, хоче покладатися на власну програмну платформу з тісним зв’язком з даними транспортного засобу. Як пояснили в GM, цей крок насамперед спрямований на те, щоб зробити експлуатацію електромобілів більш ефективною. “Автомобіль може знати більше, ніж телефон”, – сказала прес-секретар компанії в інтерв’ю технологічному блогу The Verge.

Carplay і Android Auto – це довгоочікуваний спосіб для багатьох користувачів використовувати знайомий світ додатків зі своїх смартфонів і в автомобілі. Для цього телефон підключається за допомогою кабелю або бездротового зв’язку і переносить екран смартфону на екран інформаційно-розважальної системи автомобіля.

Тривалий час операційна система, розроблена виробниками, була громіздкою і не відповідала сучасним потребам. Інтеграція зі смартфоном, з іншого боку, дала перевагу, коли вона була впроваджена близько десяти років тому, водії могли продовжувати безперешкодно користуватися своїми звичними послугами в дорозі. При цьому програмне забезпечення працює на смартфонах, а не в бортовому комп’ютері автомобіля.

Битва за “інтерфейс з людиною”

Деякі галузеві експерти роками стверджують, що автомобільним компаніям буде важко виграти битву за “інтерфейс з людиною” у довгостроковій перспективі, оскільки люди хочуть мати звичне для них управління смартфоном. Це може стати проблемою для виробників, оскільки вони хочуть генерувати дедалі більшу частину свого бізнесу за рахунок доходів від цифрових послуг.

Однак з електромобілями виробники отримали важливий козир: для навігації необхідно правильно розрахувати запас ходу – а він може суттєво змінюватися залежно від температури навколишнього середовища, тиску в шинах та інших факторів. Для того, щоб розрахувати маршрут з можливими необхідними зупинками для зарядки, потрібен доступ до рівня заряду акумулятора та інших даних з автомобіля. Поки що виробники не доклали жодних зусиль, щоб зробити дані про транспортний засіб доступними для Carplay або Android Auto.

У той же час, компанія Google зі своєю операційною системою Android вже зробила крок назустріч. Все більше автовиробників звертаються до нейтральної версії Android як основи для власних інформаційно-розважальних систем. Виробники також можуть безпосередньо інтегрувати сервіси Google, такі як карти, платформа додатків або голосовий асистент. Минулого року Apple представила версію Carplay, яка також може взяти на себе функції панелі приладів, включно зі спідометром. Однак поки що незрозуміло, чи використовуватимуть її виробники.

Враховуючи популярність Carplay та Android Auto, великі виробники поки що не поспішають забороняти сервіси для смартфонів. Винятком є виробник електромобілів Tesla, який завжди покладався лише на власні сервіси. Водночас автовиробники розширюють свої програмні пропозиції. Volkswagen, наприклад, нещодавно представив магазин додатків для всіх брендів групи.

У GM першою моделлю, яка зосередиться на власному програмному забезпеченні, стане повністю електричний Chevrolet Blazer, який буде запущений в США і Канаді влітку. З новою системою смартфони можуть бути інтегровані через Bluetooth лише для дзвінків, диктування коротких повідомлень і відтворення музики.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.