Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Intel повідомляє про мільярдний квартальний збиток

Intel втратила мільярди в минулому кварталі. У Mobileye справи йшли краще. Однак у поточному кварталі компанія, швидше за все, знову опиниться в мінусі.

Наразі не видно кінця неприємностям для чип-гіганта Intel. Піонер напівпровідникової індустрії завершив минулий квартал з черговим падінням продажів і мільярдними збитками. Керівництво сподівається на покращення справ у другому півріччі, тоді як поточний квартал, швидше за все, знову буде в мінусі.

Квартальний збиток Intel склав $2,8 млрд після того, як роком раніше він був прибутковим і становив $8,1 млрд. Це найбільший збиток за всю історію успішної компанії. Продажі впали на 36 відсотків у річному обчисленні до 11,7 мільярда доларів (10,6 мільярда євро), оголосив Intel після закриття американської фондової біржі в четвер.

Mobileye – світло в кінці тунелю

Intel бореться з охолодженням ринку ПК після буму на початку пандемії – продажі процесорів для ноутбуків і настільних комп’ютерів скоротилися на 38 відсотків до 5,8 мільярда доларів. Прибуток від технології для центрів обробки даних також знову знизилися: продажі в цьому підрозділі впали на 39 відсотків до 3,7 мільярда доларів. Intel втратила частку ринку в цьому прибутковому бізнесі на користь свого меншого конкурента AMD.

Автомобільна компанія, яка спеціалізується на системах допомоги і технологіях автономного водіння, стала світлом у темряві: продажі зросли на 16 відсотків до 458 мільйонів доларів.

Керівник Intel Пат Гелсінгер намагається повернути гіганта індустрії на правильний шлях після затримок з новими поколіннями процесорів та інших проблем. Його план включає в себе перетворення Intel на контрактного виробника для інших постачальників чіпів. Компанія також хоче розширити свої потужності в Європі за рахунок заводу в Німеччині. Це коштуватиме десятки мільярдів доларів, частина з яких має надійти за рахунок державних субсидій.

Високі запаси чіпів

У поточному кварталі Intel очікує доходи від 11,5 до 12,5 мільярдів доларів і це знову означає мінус. Однак Гелсінгер сподівається, що бізнес відновиться у другій половині року. Серед іншого, є ознаки того, що високі запаси чіпів поступово скорочуються. Після дефіциту під час пандемії багато виробників створили запаси напівпровідників для безпеки.

Ціна акцій після квартального звіту потрапила на американські гірки. Спочатку вона зросла на чотири відсотки в неробочий час, оскільки аналітики очікували ще гірших показників. Незабаром після цього вона стала негативною і втратила добрі 1,5%. Однак Ґелсінґер підбадьорив інвесторів своїми оптимістичними коментарями, і акція закінчила післяобідню торгову сесію майже на п’ять відсотків дорожче.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.