Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Інтерлівинг: як вчитися вдвічі швидше


Ми звикли думати, що багаторазове повторення дії – кращий спосіб засвоєння навички. Підприємець Елль Каплан розповідає, як можна оптимізувати тренування, застосовуючи метод інтерлівинга.

Суть методу в тому, що одночасно відбувається навчання декількох навичок. Наприклад, замість того, щоб вчитися грати на одній струні банджо, ви опановуєте всі струни. У процесі навчання ви фокусуєтеся на одержуваній інформації, і в результаті вона зберігається у вашій довготривалій пам’яті. При традиційному навчанні (методом повторень) включається короткочасна пам’ять. Тому усе вивчене до іспитів швидко забувається після здачі.

Нижче ми наводимо практичні поради щодо використання інтерлівинга, які допоможуть зробити процес навчання ефективним.

Тренуйте кілька навичок одночасно

Метод був апробований на тренуваннях бейсбольної команди. Перша група тренувалася традиційним способом, доводячи до автоматизму спочатку один, потім другий і наступні прийоми. Друга група чергувала відпрацювання різних ударів. Через шість тижнів прогрес першої групи склав 24,8%, в той час як друга група поліпшила показники на 56,7%.

Він сприяє не тільки більш ефективному освоєнню навичок, але й швидкості реакції і гнучкості. Різницю можна уявити на прикладі боксерів, перший з яких відпрацьовує один удар, а другий тренується в спарингу, тобто готовий до різних варіантів бою.

Плануйте заняття заздалегідь

Важлива правильна організація процесу навчання. Подумайте заздалегідь, які навички ви хочете тренувати, щоб навчання відбувалося в швидкому темпі, без перерв на обдумування, чим зайнятися далі. Чи збираєтеся приділити увагу тренуванню м’язів ніг? Складіть список відповідних вправ з кількістю повторень і підходів.

Поверніться до основ

Коли ви працюєте над новою навичкою, колишні слабшають і забуваються. Повернення до пройденого раніше – одна з особливостей методу. Такий підхід покращує роботу мозку і тренує довготривалу пам’ять. Додаткова перевага від повторення – відпочинок, який отримує наш мозок. Йому час від часу потрібна перерва. У цілому регулярне повторення сприяє довгостроковому запам’ятовуванню елементів фізичної й інтелектуальної діяльності.

Вінс Дулі, футбольний тренер команди Університету Джорджії, успішно застосовує його в тренувальному процесі.

Ведіть облік досягнень

Якщо ви виявите, що інтерлівинг не дає таких швидких результатів, як традиційна методика, ви не самотні. 80% студентів вважають, що традиційний стиль допомагає краще вчитися впродовж семестру. Але в екзаменаційний період виявляється, що цей метод ефективний, тому що дозволяє пам’ятати вивчений матеріал тривалий час.

Вийдіть із зони комфорту

Традиційний метод навчання з повторюваними завданнями дає можливість вчитися спокійно. Інтерлівинг з його інтенсивністю і різноманітністю вправ, завдань і навичок не дуже комфортний. Не завжди можна успішно виконати завдання з першого разу, іноді можливі невдачі і повернення на крок назад, проте таке навчання усвідомлене і якісне.

Ель Каплан (Elle Kaplan), експерт з фінансів, підприємець, генеральний директор і співзасновник Lexion Capital Management.

Джерело: www.psychologies.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.