Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Як покупці автомобілів і клієнти сервісу використовують інтернет?


Автомобільний бізнес у нашій країні цього року зазнав серйозної руйнації й аналізувати рештки його занепаду напередодні свята автомобіліста нелогічно і навіть якось неетично. Пропонуємо замість цього трохи помріяти, подумати про майбутнє і скористатися для цього досвідом наших європейських сусідів. Представляємо вам огляд поведінки автомобільних клієнтів в інтернеті у найбільш автомобільній країні Європи – у Німеччині.

Інтернет поступово стає не тільки інформаційною платформою, але і віртуальної майданчиком для продажу цілком реальних автомобілів і сервісних послуг. У зв’язку з цим цікаво дізнатися, які тенденції намітилися в останні час і на чому може сфокусуватися автобізнес у нашій країні для свого розвитку в майбутньому.

Інтернет дає можливість приватним покупцям і продавцям просто і безкоштовно розміщувати інформацію про автомобілі на продаж і отримувати інформацію для покупки нових і вживаних автомобілів. Вирішальну роль у цьому процесі відіграють онлайнові ресурси. Вони пропонують корисну інформацію і дозволяють встановити контакт із продавцем автомобіля безпосередньо. Сьогодні інтернет уже супроводжує покупців і продавців автомобілів практично протягом усього процесу вибору і здійснення покупки.

Не залишається осторонь і автомобільний сервіс, який використовує інтернет як чудову можливість проінформувати клієнтів про свої послуги з обслуговування та ремонту автомобілів, зробити калькуляцію і спланувати свій візит.

Інтернет як джерело інформації

Процес купівлі вже не можна уявити собі без інтернету. Спочатку він замінив собою традиційні джерела інформації для покупки уживаних автомобілів, а останнім часом з’явилися нові форми у вигляді соціальних мереж, форумів та блогів.

На запитання “Коли ви купували ваш нинішній автомобіль із пробігом, яким чином ви отримували інформацію про можливі пропозиції та ціни?” Респонденти у Німеччині відповіли наступним чином:

– 74%: оголошення про продаж уживаних автомобілів в інтернеті

– 23%: огляди та статті в інтернеті

– 5%: інформація у соціальних мережах, форумах і блогах

Під час покупки нового автомобіля інтернет також починає відігравати провідну роль. На запитання “Коли ви купували новий автомобіль, яким чином ви отримували інформацію про можливі пропозиції та ціни?” 63% опитаних респондентів відповіли, що як джерело інформації використовували інтернет.

Купівля уживаного автомобіля через інтернет

У 2013 році 7092 млн. німців купили собі вживаний автомобіль. Майже 30% з них (близько 2,1 млн) знайшли собі автомобіль безпосередньо через інтернет. Це означає, що відповідне оголошення привело безпосередньо до продавця і сприяло здійсненню угоди. Для 40% покупців інтернет зіграв вирішальну інформаційну роль. Виходить, що близько 2,8 млн. покупців уживаних автомобілів шукали та отримали потрібну їм інформацію для прийняття рішення у мережі. Для решти 30% покупців уживаних автомобілів інтернет не мав значення, або зіграв незначну роль.

Купівля нового автомобіля через інтернет

Останніми роками з’явилися онлайн-майданчики, які починають відігравати значну роль у купівлі нового легкового автомобіля. 7% опитаних німецькою організацією DAT покупців нових автомобілів зробили свою покупку повністю через інтернет – вибір моделі, конфігурація та замовлення були здійснені на сайті. Особливо активними користувачами онлайн-майданчика стали покупці віком від 30 до 49 років: 10% цієї вікової категорії купили собі новий автомобіль через інтернет. Серед покупців у віковій категорії 50 плюс цим способом скористалися лише 2%.

Якщо аналізувати з точки зору доходу, то покупці з місячним доходом між 1500 та 2000 євро становлять 11,4% і є найбільшою цільовою аудиторією для придбання нового автомобіля таким способом. Серед респондентів з доходом понад 3000 євро тільки 6% купили свій автомобіль онлайн.

Продаж автомобілів через інтернет

Продаж автомобілів через інтернет

Практично 58% всіх покупців уживаних автомобілів намагаються продати свій нинішній автомобіль через інтернет. Із них 20% це вдалося. 56% тих, хто продав свій старий автомобіль через інтернет, розмістили своє оголошення тільки один раз, 30% – двічі.

63% із тих, що купили новий автомобіль онлайн скористалися оголошенням, яке було розміщено один раз. Для 23% покупців оголошення було розміщено вдруге. Успішність онлайн-оголошень є дуже високою: близько 88% уживаних автомобілів запропонованих до продажу в мережі, були успішно продані.

У 2013 році 68% німців, які купили новий автомобіль, продали, або віддали у рахунок оплати свій попередній автомобіль. Велика частина була віддана в рахунок оплати нового (трейд-ін), 18% цих автомобілів були виставлені на продаж через інтернет, 77% з них були успішно продані.

Інтернет для клієнтів сервісу

Для клієнтів автомобільного сервісу інтернет так само починає набувати все більшого значення. Сьогодні багато компаній представляють в інтернеті не тільки автосалон, але і свій сервіс. Багато з них інформують клієнтів про свої сервісні продукти. Форуми та блоги (наприклад, Autoplenum або Motor-Talk) вже кілька років є провідними майданчиками для обміну інформацією про ремонт і аксесуари (у Німеччині).

Аналіз поведінки покупців в інтернеті показує, що найчастіше клієнти купують онлайн мастило та запасні частини: 

• 7% німців у 2013 році (2012: 3%) купили через інтернет мастило,

• 8% німців у 2013 році (2012: 5%) купили через інтернет запасні частини.

У 2013 році 6% клієнтів цікавилися про вартість майбутнього технічного обслуговування через інтернет. Особливо активними є клієнти у віковій категорії від 30 до 39. На питання, чи отримали вони необхідну інформацію через Google або іншу пошукову систему, 57% респондентів відповіли ствердно, для 15% пошук виявився безуспішним, а 28% не використовували пошуковик.

Такі інтернет-портали як Auto-Scout24 або FairGarage / ДАТИ у Німеччині дають можливість швидко знайти сервісну станцію у своєму регіоні і подивитися спектр її послуг. Такі сайти перетворюють зацікавлених клієнтів у реальних. 28% із тих, хто через інтернет цікавився ремонтом або технічним обслуговуванням, потім звертаються до запропонованих станцій для отримання послуг.

Якщо розрахувати це на всю базу власників автомобілів DAT, то тільки 2% із них вдаються до інтернету для пошуку сервісної станції. Що стосується попереднього замовлення клієнтом через інтернет, то 18% усіх опитаних водіїв готові записатися на технічне обслуговування і 15% на ремонт і дотримати своєї обіцянки.

Прагнучи зробити свій внесок у розвиток автомобільного бізнесу через інтернет організація DAT пропонує сервісним станціям розмістити інформацію про свої послуги на ресурсі www. fairgarage.de. Клієнти можуть у цьому випадку в будь-який час почитати про запропоновані можливості ремонту та обслуговування, перейти на відповідну сторінку обраної станції, подивитися розцінки і зарезервувати собі потрібний час.

Інтернет-аудиторія України

Регулярними дослідженнями інтернет-аудиторії в Україні займаються близько десяти вітчизняних і зарубіжних компаній. Причому, навіть дані, які наводить у своїх звітах найбільш однорідна група дослідників, таких як Gemius, GfK Ukraine та InMind, відчутно відрізняються за величиною – на 20-30%. Коли ж в аналітичні звіти на дану тематику ЗМІ включають дослідження компанії Bigmir-Internet та Держкомстату України, то діапазон в оцінках величини аудиторії досягає вже 5-9 разів, що викликає у читачів щире здивування. У пошуках компромісного джерела інформації, ми віддали перевагу Gemius

Джерело: ain.ua

Склад інтернет-аудиторії за освітою

Склад інтернет-аудиторії за освітою

Склад інтернет-аудиторії за особистим місячним доходом

Склад інтернет-аудиторії за особистим місячним доходом

Склад інтернет-аудиторії за фінансовим станом сім’ї

Склад інтернет-аудиторії за фінансовим станом сім’ї

Склад інтернет-аудиторії по регіонам України

Склад інтернет-аудиторії по регіонам України

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.