Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Як покупці автомобілів і клієнти сервісу використовують інтернет?


Автомобільний бізнес у нашій країні цього року зазнав серйозної руйнації й аналізувати рештки його занепаду напередодні свята автомобіліста нелогічно і навіть якось неетично. Пропонуємо замість цього трохи помріяти, подумати про майбутнє і скористатися для цього досвідом наших європейських сусідів. Представляємо вам огляд поведінки автомобільних клієнтів в інтернеті у найбільш автомобільній країні Європи – у Німеччині.

Інтернет поступово стає не тільки інформаційною платформою, але і віртуальної майданчиком для продажу цілком реальних автомобілів і сервісних послуг. У зв’язку з цим цікаво дізнатися, які тенденції намітилися в останні час і на чому може сфокусуватися автобізнес у нашій країні для свого розвитку в майбутньому.

Інтернет дає можливість приватним покупцям і продавцям просто і безкоштовно розміщувати інформацію про автомобілі на продаж і отримувати інформацію для покупки нових і вживаних автомобілів. Вирішальну роль у цьому процесі відіграють онлайнові ресурси. Вони пропонують корисну інформацію і дозволяють встановити контакт із продавцем автомобіля безпосередньо. Сьогодні інтернет уже супроводжує покупців і продавців автомобілів практично протягом усього процесу вибору і здійснення покупки.

Не залишається осторонь і автомобільний сервіс, який використовує інтернет як чудову можливість проінформувати клієнтів про свої послуги з обслуговування та ремонту автомобілів, зробити калькуляцію і спланувати свій візит.

Інтернет як джерело інформації

Процес купівлі вже не можна уявити собі без інтернету. Спочатку він замінив собою традиційні джерела інформації для покупки уживаних автомобілів, а останнім часом з’явилися нові форми у вигляді соціальних мереж, форумів та блогів.

На запитання “Коли ви купували ваш нинішній автомобіль із пробігом, яким чином ви отримували інформацію про можливі пропозиції та ціни?” Респонденти у Німеччині відповіли наступним чином:

– 74%: оголошення про продаж уживаних автомобілів в інтернеті

– 23%: огляди та статті в інтернеті

– 5%: інформація у соціальних мережах, форумах і блогах

Під час покупки нового автомобіля інтернет також починає відігравати провідну роль. На запитання “Коли ви купували новий автомобіль, яким чином ви отримували інформацію про можливі пропозиції та ціни?” 63% опитаних респондентів відповіли, що як джерело інформації використовували інтернет.

Купівля уживаного автомобіля через інтернет

У 2013 році 7092 млн. німців купили собі вживаний автомобіль. Майже 30% з них (близько 2,1 млн) знайшли собі автомобіль безпосередньо через інтернет. Це означає, що відповідне оголошення привело безпосередньо до продавця і сприяло здійсненню угоди. Для 40% покупців інтернет зіграв вирішальну інформаційну роль. Виходить, що близько 2,8 млн. покупців уживаних автомобілів шукали та отримали потрібну їм інформацію для прийняття рішення у мережі. Для решти 30% покупців уживаних автомобілів інтернет не мав значення, або зіграв незначну роль.

Купівля нового автомобіля через інтернет

Останніми роками з’явилися онлайн-майданчики, які починають відігравати значну роль у купівлі нового легкового автомобіля. 7% опитаних німецькою організацією DAT покупців нових автомобілів зробили свою покупку повністю через інтернет – вибір моделі, конфігурація та замовлення були здійснені на сайті. Особливо активними користувачами онлайн-майданчика стали покупці віком від 30 до 49 років: 10% цієї вікової категорії купили собі новий автомобіль через інтернет. Серед покупців у віковій категорії 50 плюс цим способом скористалися лише 2%.

Якщо аналізувати з точки зору доходу, то покупці з місячним доходом між 1500 та 2000 євро становлять 11,4% і є найбільшою цільовою аудиторією для придбання нового автомобіля таким способом. Серед респондентів з доходом понад 3000 євро тільки 6% купили свій автомобіль онлайн.

Продаж автомобілів через інтернет

Продаж автомобілів через інтернет

Практично 58% всіх покупців уживаних автомобілів намагаються продати свій нинішній автомобіль через інтернет. Із них 20% це вдалося. 56% тих, хто продав свій старий автомобіль через інтернет, розмістили своє оголошення тільки один раз, 30% – двічі.

63% із тих, що купили новий автомобіль онлайн скористалися оголошенням, яке було розміщено один раз. Для 23% покупців оголошення було розміщено вдруге. Успішність онлайн-оголошень є дуже високою: близько 88% уживаних автомобілів запропонованих до продажу в мережі, були успішно продані.

У 2013 році 68% німців, які купили новий автомобіль, продали, або віддали у рахунок оплати свій попередній автомобіль. Велика частина була віддана в рахунок оплати нового (трейд-ін), 18% цих автомобілів були виставлені на продаж через інтернет, 77% з них були успішно продані.

Інтернет для клієнтів сервісу

Для клієнтів автомобільного сервісу інтернет так само починає набувати все більшого значення. Сьогодні багато компаній представляють в інтернеті не тільки автосалон, але і свій сервіс. Багато з них інформують клієнтів про свої сервісні продукти. Форуми та блоги (наприклад, Autoplenum або Motor-Talk) вже кілька років є провідними майданчиками для обміну інформацією про ремонт і аксесуари (у Німеччині).

Аналіз поведінки покупців в інтернеті показує, що найчастіше клієнти купують онлайн мастило та запасні частини: 

• 7% німців у 2013 році (2012: 3%) купили через інтернет мастило,

• 8% німців у 2013 році (2012: 5%) купили через інтернет запасні частини.

У 2013 році 6% клієнтів цікавилися про вартість майбутнього технічного обслуговування через інтернет. Особливо активними є клієнти у віковій категорії від 30 до 39. На питання, чи отримали вони необхідну інформацію через Google або іншу пошукову систему, 57% респондентів відповіли ствердно, для 15% пошук виявився безуспішним, а 28% не використовували пошуковик.

Такі інтернет-портали як Auto-Scout24 або FairGarage / ДАТИ у Німеччині дають можливість швидко знайти сервісну станцію у своєму регіоні і подивитися спектр її послуг. Такі сайти перетворюють зацікавлених клієнтів у реальних. 28% із тих, хто через інтернет цікавився ремонтом або технічним обслуговуванням, потім звертаються до запропонованих станцій для отримання послуг.

Якщо розрахувати це на всю базу власників автомобілів DAT, то тільки 2% із них вдаються до інтернету для пошуку сервісної станції. Що стосується попереднього замовлення клієнтом через інтернет, то 18% усіх опитаних водіїв готові записатися на технічне обслуговування і 15% на ремонт і дотримати своєї обіцянки.

Прагнучи зробити свій внесок у розвиток автомобільного бізнесу через інтернет організація DAT пропонує сервісним станціям розмістити інформацію про свої послуги на ресурсі www. fairgarage.de. Клієнти можуть у цьому випадку в будь-який час почитати про запропоновані можливості ремонту та обслуговування, перейти на відповідну сторінку обраної станції, подивитися розцінки і зарезервувати собі потрібний час.

Інтернет-аудиторія України

Регулярними дослідженнями інтернет-аудиторії в Україні займаються близько десяти вітчизняних і зарубіжних компаній. Причому, навіть дані, які наводить у своїх звітах найбільш однорідна група дослідників, таких як Gemius, GfK Ukraine та InMind, відчутно відрізняються за величиною – на 20-30%. Коли ж в аналітичні звіти на дану тематику ЗМІ включають дослідження компанії Bigmir-Internet та Держкомстату України, то діапазон в оцінках величини аудиторії досягає вже 5-9 разів, що викликає у читачів щире здивування. У пошуках компромісного джерела інформації, ми віддали перевагу Gemius

Джерело: ain.ua

Склад інтернет-аудиторії за освітою

Склад інтернет-аудиторії за освітою

Склад інтернет-аудиторії за особистим місячним доходом

Склад інтернет-аудиторії за особистим місячним доходом

Склад інтернет-аудиторії за фінансовим станом сім’ї

Склад інтернет-аудиторії за фінансовим станом сім’ї

Склад інтернет-аудиторії по регіонам України

Склад інтернет-аудиторії по регіонам України

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.