Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

JAC Hua Xianzi – перший електромобіль з натрієво-іонним акумулятором

Було відомо, що натрій-іонні акумулятори незабаром з’являться на ринку. Однак, вважалося, що першими, хто встановить їх у транспортний засіб, будуть CATL або BYD. Натомість компанія JAC Motors випередила всіх і представила перший електромобіль, оснащений таким типом батареї. Автомобіль називається Hua Xianzi і є електромобілем, виробленим спільним підприємством JAC та VW.

Приваблива хімія

Момент, що запам’ятовується. Після літій-залізо-фосфатних батарей на ринку з’явився ще один тип акумуляторів, який є цікавою альтернативою класичній літій-іонній формулі. Іони натрію фактично досліджувалися з 1970-х років, але потім були припинені через, здавалося б, нездоланні перешкоди на шляху розвитку. Головним чином через низьку щільність енергії.

Тим часом у цьому відношенні було досягнуто прийнятних рівнів. Крім того, є й інші переваги цієї хімії, яка вважається привабливою завдяки низьким виробничим витратам (за оцінками, економія становить від 30 до 50 відсотків) і використанню сировини, яка доступна в набагато більших кількостях і яку легко отримати. Натрій присутній на нашій планеті в 300 разів більше, ніж літій.

Крім того, натрій-іонний акумулятор можна заряджати швидше, оскільки він менш схильний до перегріву. І служитиме така батарея також набагато довше.

Запас ходу від 250 км

Однак JAC і Volkswagen знайшли правильний компроміс ще до згаданих вище CATL і BYD. Hua Xianzi – особливо маленький міський автомобіль з натрій-іонним акумулятором щільністю 140 Вт-год/кг і ємністю 25 кВт-год. Цього достатньо, щоб подолати до 250 км на одному заряді. Батарею виробнику постачає HiNa Battery Technologies, високотехнологічна компанія, що базується в Пекіні та співпрацює з Інститутом фізики Китайської академії наук.

CATL, зі свого боку, працює над власною натрій-іонною батареєю, яка вже досягла щільності 160 Вт-год/кг і має бути випущена на ринок пізніше цього року. Натомість BYD запропонує її в деяких версіях Dolphin і Seagull з другої половини 2023 року.

 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.