Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Як 20 хвилин щоденної ходьби змінять ваше життя


Для помітних змін в нашому фізичному і психологічному самопочутті зовсім не обов’язково купувати абонемент у фітнес-клуб або ставити рекорди з триатлону. Досить щодня виділяти 20 хвилин на пішу прогулянку. На користь цієї простої, але досить ефективною техніки є кілька аргументів.

У наших предків не було машин, і вони були змушені майже завжди і скрізь пересуватися пішки. Сьогодні від роботи, магазинів і спортзалів нас відділяє більша відстань, ніж колись, отже, без автомобіля не обійтися. Як наслідок, ми рухаємося все менше і менше.

Рух важливий не тільки для нашого фізичного самопочуття, але і для психічного здоров’я. Всього 20 хвилин прогулянок в день можуть серйозно вплинути на здоров’я і підвищити працездатність. Навіть ходьба в спокійному темпі принесе величезний позитивний ефект, якщо буде регулярною. І ось як цей ефект буде виражатися.

1. Збільшиться рухливість

«Хто відпочиває, той іржавіє», – вважають німці. Внаслідок тривалого сидіння страждає хребет, атрофуються м’язи, сухожилля, суглоби. Тому часто виникають болі в спині, підвищується сприйнятливість до спортивних травм, особливо якщо ми без звички у вихідні або у відпустці даємо тілу велике навантаження. Регулярний рух зміцнює різні частини рухового апарату і зменшує ризик захворювань спини, запалення суглобів і остеопорозу.

2. Зменшиться вага

Разом з одноманітною і калорійною їжею, відсутність фізичних вправ підвищує ризик ожиріння і порушення обміну речовин. Особливо помітними наслідки такого способу життя стають після 35 років. Щодня виконуючи вправи і активно рухаючись хоча б 20 хвилин, ми спалюємо зайву енергію і стимулюємо травлення. Є дані, що, навіть якщо всі інші життєві фактори залишаться колишніми, таким чином можна втратити близько п’яти кілограмів.

3. Покращиться самопочуття

Крім зміцнення мускулатури, поліпшення травлення і кровообігу, піше навантаження впливає на наше загальне самопочуття і навіть на самооцінку. Рівень стресу знижується, артеріальний тиск і якість сну покращуються. Ми відчуваємо себе здоровішими, бадьорішими і красивішими.

4. Знизиться ризик діабету

Багато дослідників припускають, що фізичні вправи – в тому числі щоденна 20-хвилинна ходьба – можуть знизити ризик розвитку цукрового діабету другого типу. Однак, хто вже страждає на діабет, рекомендується більше вправ: 1000 додаткових кроків в день можуть знизити рівень цукру в крові так само, як деякі ліки.

5. Покращаться кровообіг і робота серця

Щоденні вправи поліпшують кровообіг, тренують серце і зміцнюють кровоносні судини. Це може знизити ризик гіпертонії на 7%, а ризик серцевого нападу спадає на чверть.

6. Збільшиться тривалість життя

Дослідження показали, що очікувана тривалість життя при регулярній руховій активності може суттєво зрости: «активне» життя в середньому на три-чотири роки довше.

7. Покращиться пам’ять

Оскільки, як ми вже говорили раніше, фізичні вправи стимулюють кровообіг і забезпечують мозок великою кількістю кисню (кровотік збільшується на 30%), це сприятливо позначається на пам’яті: вона збільшується приблизно на 2% в рік.

8. Ви знайдете баланс

Піша прогулянка допомагає нам зробити паузу, переключитися, відпочити від напруженого темпу повсякденного життя, заспокоїтися, поміркувати і знайти емоційний баланс.

9. Ви зможете приймати більш зважені рішення

Коли ми рухаємося, напружуються не лише м’язи та сухожилля, але і різні області мозку. Неспішно гуляючи і вдихаючи свіже повітря, ми можемо по-новому подивитися на складну ситуацію і більш ретельно зважити всі аспекти. Тому, якщо чекає на важкий вибір, ходьба – це те, що вам потрібно.

Головне – пам’ятати: навіть невеликі зміни в розпорядку дня принесуть помітні плоди.

Як знайти зайву нагоду рухатися

Швидше за все, з роботи ви, як і більшість людей, повертаєтеся втомленими, і займатися спортом вам зовсім не хочеться. Однак навіть в цьому випадку можна знайти спосіб більше рухатися.

Наприклад, по дорозі на роботу або додому вийдіть з автобуса або метро на зупинку раніше і прогуляйтеся. Або виберіть інший маршрут, завдяки якому ви пройдете 15-20 хвилин через гарний парк або по набережній. Залиште машину трохи далі, ніж зазвичай, – так ви додасте пару кілометрів до свого звичного шляху.

Ви звикли їздити по магазинах на автомобілі? Візьміть за правило ходити за дрібними покупками пішки – це, до речі, допоможе вам заощадити: так ви точно не купите зайвого! Час від часу підходьте до колег (навіть тим, хто працює на інших поверхах) замість того, щоб написати листа або зателефонувати. Піднімайтеся по сходах частіше, ніж на ліфті, і, звичайно, спускайтеся тільки пішки.

Замість того, щоб читати газети або дивитися новини на комп’ютері або по телевізору, ви можете слухати їх по радіо, гуляючи по околицях. Якщо у вас немає собаки, можливо, ви знаєте когось по сусідству, хто був би радий вашій компанії на прогулянках. Словом, головне – поставити собі за мету більше рухатися, а можливості і приводи знайдуться.

Джерело: www.psychologies.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.