Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Розкажи про себе професійно або Як зарекомендувати себе на першій співбесіді


Найскладніша і важлива частина співбесіди – це розповідь про себе. Саме це питання роботодавця найчастіше «вганяє» в паніку.

Пропонуємо Вам декілька порад – як зацікавити роботодавця розповіддю про себе.

Стислість – сестра таланту

Уся інформація, яка допоможе роботодавцю розгледіти у вас професіонала повинна вміщатися в одну хвилину. Говоріть чітко та зрозуміло.

Говоріть тільки про роботу

Перший імпульс під час співбесіди – завалити керівника особистою інформацією. Ми звикли, що людину визначає її оточення і захоплення. Але для кар’єри це не дуже важливо. Розкажіть про себе, як про працівника. Сконцентруйтеся тільки на професійних навичках.

Будьте креативним

Не використовуйте шаблонні фрази. Не полінуйтеся знайти в словниках нові слова. Наприклад, шаблонні епітети мобільний, комунікабельний можна замінити одним сучасним словом – проактивний.

Акцентуйте увагу на важливому

Розкажіть скільки ви працювали в даній галузі. Покажіть свої роботи, розкажіть чого досягли. Зробіть акцент на освіті, курсах, практиці. Поглибтеся у специфіку.

Використовуйте цифри

Розглянемо два приклади:

«Я працював журналістом в одному виданні. За час роботи провів кілька інтерв’ю, навчився писати аналітичні матеріали, «набив руку» на інформаційних нотатках».

Або:

«Я працював журналістом в одному з найбільш топових видань. За час роботи написав понад 20 аналітичних матеріалів, підготував близько 50 інформаційних нотаток і провів десятки інтерв’ю з професійними експертами».

Планку вище

Коли люди приходять на співбесіду, вони витрачають багато сил на те, щоб переконати всіх, що відповідають мінімальним вимогам вакансії. Пам’ятайте: якщо вас покликали на співбесіду, значить, ви вже відповідаєте мінімуму.

Мета співбесіди – показати, що у вас більше навичок, ніж у будь-кого іншого. Розкажіть НЕ чому саме ви повинні зайняти це місце, а що ви зможете зробити, щоб підвищити рейтинг компанії.

Наприклад:

Я приведу нових клієнтів, покращу безпеку робочих місць, внесу нотку креативності й новизни у вашу компанію.

Правильний кут

Якщо у вас відсутній досвід роботи – продемонструйте здатність до навчання, здатність взаємодіяти з людьми, створювати якісний сервіс.

«Ефект сендвіча»

Це техніка подачі поганої інформації у позитивній манері. Починайте з позитивного (досвід, освіта, здібності), далі негативний (відсутність знань конкретних методик і методів), а потім знову переходимо до позитивного (чим ти можеш компенсувати описаний недолік). Техніка відмінно підходить для подачі недоліків.

Джерело: mmp-project.net

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.