Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Чому співробітники не чують боса, і як налагодити зворотній зв’язок


Питання зворотного зв’язку – одне з найскладніших в області лідерства. Кожен лідер хоче, щоб його команда показувала найкращі результати. Єдиний спосіб зробити це – навчити людей робити краще. Однак багато керівників звертають увагу на свій стиль зворотного зв’язку в останню чергу, що негативно впливає на загальний результат компанії

Як же давати зворотний зв’язок, щоб отримати бажаний результат і зберегти хороші відносини в колективі? Кейт Мацудайра, засновник і CEO компанії Popform, склала для lifehack список рекомендацій, які допоможуть лідерам знайти оптимальний варіант зворотного зв’язку.

Запитайте співробітника, що він думає з приводу обговорюваного питання або ситуації, що склалася

Відмінний спосіб почати розмову і обговорення – задати співробітнику питання, який відкриває можливості для самоаналізу. Запитайте, що він думає про проект, що, на його думку, він може поліпшити, і які позитиви він бачить. Чи вважає він, що проект був успішним? Яка його улюблена частина? Які етапи для нього були найскладнішими? Незалежно від того, що він говорить, це відмінний спосіб відкрити дискусію, оскільки вона дозволить вам побачити ситуацію очима співробітника.

Навіть якщо те, що думає співробітник, повністю відрізняється від вашої думки, це підкаже вам, з чого почати розмову, і що найбільш важливо для вирішення. Наприклад: “Я думаю, ви зробили приголомшливу роботу, відповідаючи на питання аудиторії, але я згоден, ви могли б розглянути деякі з цих моментів в самій презентації”.

Продовжуйте ставити питання протягом усього обговорення. Кращий розвиток відбувається тоді, коли людина відчуває, що їй не просто наказують щось змінити, а вона сам бачить, як і чому потрібні покращення.

“Обгорніть” зворотний зв’язок двома компліментами

Почніть з похвали того, у чому людина досягає успіху, потім дайте чесний і прямий зворотний зв’язок, і завершите ще одним компліментом. Наприклад: “Ваша нещодавня робота над проектом заслуговує похвали – ви вкладаєте багато часу і зусиль, і я ціную це (комплімент). Проте я думаю, що вам потрібно більше часу приділяти розгляду скарг (критика), хоча скарги, які ви вже розглянули, були оброблені професійно (комплімент) “.

Таким чином, слухач буде більш сприйнятливий до того, що ви говорите, і зрозуміє, що ви бачите не тільки негативні сторони його роботи – ви разом просто намагаєтеся зробити роботу краще.

Давайте зворотний зв’язок вчасно

Чим довше ви будете чекати перед тим, як дати зворотний зв’язок, тим менш корисною він буде. Якщо ви бачите щось, що хочете змінити, негайно повідомте про це людині, щоб вона могла внести зміни. Ніхто не хоче дізнатися, що міг зробити краще, але вже занадто пізно.

Крім того, неприємно дізнаватися, що, те, що ви робите, було проблемою, але ви дізналися про це в останню чергу. Покажіть людям, що вони можуть довіряти вам, будьте відкритим і допомагайте їм.

Давайте зворотний зв’язок про проект, а не про людину

Ніхто не хоче, щоб на нього нападали особисто, тому звертайте увагу на завдання, а не на людину. Наприклад, скажіть: “Включання більш докладної інформації на цей слайд буде підкреслювати вашу точку зору”. Ніж: “Спосіб, яким ви сформулювали цей слайд, занадто заплутаний”.

Ми не можемо подорожувати в часі і не допускати помилок, які ми вже зробили. Проте озирнутися назад і виправити помилки буває корисним. Ось чому потрібно робити акцент на діях і на те, як їх можна поліпшити в майбутньому.

Запропонуйте дії

Одна з частин зворотного зв’язку повинна бути присвячена методам покращення. Замість того, щоб просто сказати “зробіть це краще”, покажіть людині, як вона може зробити щось краще. Мало того, що це робить вас лідером, який вирішує проблеми, а не босом, що постійно скаржиться. У людини буде набагато більше шансів внести зміни, якщо вона зрозуміє вашу позицію в цьому питанні.

Коли люди бачать у вас когось, хто допомагає їм виправлятися і розвиватися, вони з меншою ймовірністю зроблять помилку в майбутньому, тому що вони будуть більш охоче приходити до вас для отримання більш конструктивного зворотного зв’язку.

Зосередьтеся на майбутньому, а не на минулому

Не зосереджуйтесь занадто сильно на негативному зворотному зв’язку. Він повинен допомагати людині стати кращою, а не “посипати голову попелом” через свої помилки.

Уникайте слів “необхідності”

Якщо у розмові із співробітником ви будете використовувати слова “повинен” і “потрібно”, це змусить людину оборонятися. Замість цього вкажіть контекст. Коли людина розуміє, чому щось має бути зроблене певним чином, вона набагато успішніше впорається з цим. Якщо хтось завжди затримує звіти, спробуйте пояснити, що означають ці затримки для решти команди або чому звіт повинен бути виконаний взагалі. Люди, швидше за все, допоможуть вам, коли вони дізнаються, чому це має значення.

Наведіть особистий приклад

Відмінний спосіб зацікавити співрозмовника – привести особистий приклад. Розкажіть про ситуацію, коли зіткнулися з подібною проблемою. Це покаже людині, що вона не єдина, яка допустив таку помилку.

Наведіть аргументи

Людям подобається чути обґрунтування пропозицій. Коли в чомусь вони починають бачити сенс, то з більшою ймовірністю внесуть зміни.

Зробіть зворотний зв’язок звичкою і постійною

Чим більш послідовним і відкритим буде зворотний зв’язок, тим більш відкритою буде ваша команда, особливо, коли співробітники побачать, як допомагають зміни. Якщо люди не звикли чути зворотний зв’язок, їм складно сприйняти інформацію, оскільки занадто сильно їхнє переконання про те, що вони зробили щось жахливе. Заохочуйте чесність і постійний зворотний зв’язок на робочому місці.

Давайте зворотний зв’язок не тільки про помилки, але і про досягнення

Це показує, що ви серйозно ставитеся до змін. Якщо співробітник вже впровадив зміни, повідомте йому, що ви визнаєте і цінуєте його розуміння і старання. Кожен хоче отримати бонусні очки від керівника. Позитивний відгук про зусилля співробітника підвищить його сприйнятливість в майбутньому.

Джерело: delo.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.