Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Співробітник 80 рівня: як оптимізувати корпоративне навчання


Китайський фолософ Лао Цзи писав: «Посилати людей на війну ненавченими, значить зраджувати їх». Нехай в реаліях корпоративних воєн все не так трагічно, необхідно розуміти, що ефективний і мотивований персонал – це конкурентна перевага. Система розвитку і навчання співробітників у такому випадку повинна мати чітку стратегію.

Психолог Морган Макколл з колегами ще в 90-х описали модель навчання під назвою «70:20:10»:

• 10% знань приносить читання книг, проходження тренінгів та інші «традиційні» методи. Ці формати навчання закладають необхідний фундамент теоретичних знань і формують поле експертизи;

• 20% ми дізнаємося зі спілкування з більш досвідченими колегами, керівником та експертами в конкретній галузі;

•70% вкладу вносить виконання завдань на робочому місці. Співробітник актуалізує на практиці отримані знання і отримує зворотний зв’язок.

Концепція навчання 70:20:10 виводить процес за межі аудиторії і зміщує акцент з інструментів на корпоративну культуру, в якій одержувані знання є не результатом індивідуальної роботи, а скоріше результатом взаємодії співробітника з колегами та керівництвом.

Цифри можуть здатися невтішними для тих, хто робить ставку на традиційне навчання співробітників з відривом від роботи. Свій вплив надає і криза – додаткові витрати на персонал найчастіше потрапляють під скорочення. Тримати тренера в штаті або запрошувати «зірок» стало недозволеною розкішшю. Це позначається на мотивації та ефективності співробітників, і ми отримуємо ситуацію, коли вимушена економія зараз знижує доходи компанії завтра.

Як оптимізувати корпоративне навчання таким чином, щоб воно було ефективним, і при цьому економити бюджет?

1. Навчайте онлайн. Так ви отримуєте потрібне охоплення – навчати можна усі філії і підрозділи компанії одночасно, економите на оплаті послуг / зарплатні тренера. Онлайн-формат дає співробітнику свободу вибрати індивідуальний режим – навчання доступне в будь-якому місці, в будь-який час, в тому числі зі смартфона.

2. Використовуйте систему, а не тільки бібліотеку курсів. Це дозволить автоматизувати процес навчання і прив’язати його до індивідуальних планів розвитку та KPI кожного співробітника.

3. Запроваджуйте елементи гейміфікації та нові формати навчання: інтерактивні відеокурси, анімовані презентації, рішення бізнес-кейсів у форматі ігрового симулятора, діалогові тренажери. Ці формати «занурюють» співробітника в курс, імітують робочий процес (skype-дзвінки, повідомлення в електронній пошті, зустрічі), а наявність сюжету захоплює. Співробітники вчаться на своїх помилках та відпрацьовують у грі навички, які потім застосовують на практиці.

Джерело: hh.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.