Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Співробітник 80 рівня: як оптимізувати корпоративне навчання


Китайський фолософ Лао Цзи писав: «Посилати людей на війну ненавченими, значить зраджувати їх». Нехай в реаліях корпоративних воєн все не так трагічно, необхідно розуміти, що ефективний і мотивований персонал – це конкурентна перевага. Система розвитку і навчання співробітників у такому випадку повинна мати чітку стратегію.

Психолог Морган Макколл з колегами ще в 90-х описали модель навчання під назвою «70:20:10»:

• 10% знань приносить читання книг, проходження тренінгів та інші «традиційні» методи. Ці формати навчання закладають необхідний фундамент теоретичних знань і формують поле експертизи;

• 20% ми дізнаємося зі спілкування з більш досвідченими колегами, керівником та експертами в конкретній галузі;

•70% вкладу вносить виконання завдань на робочому місці. Співробітник актуалізує на практиці отримані знання і отримує зворотний зв’язок.

Концепція навчання 70:20:10 виводить процес за межі аудиторії і зміщує акцент з інструментів на корпоративну культуру, в якій одержувані знання є не результатом індивідуальної роботи, а скоріше результатом взаємодії співробітника з колегами та керівництвом.

Цифри можуть здатися невтішними для тих, хто робить ставку на традиційне навчання співробітників з відривом від роботи. Свій вплив надає і криза – додаткові витрати на персонал найчастіше потрапляють під скорочення. Тримати тренера в штаті або запрошувати «зірок» стало недозволеною розкішшю. Це позначається на мотивації та ефективності співробітників, і ми отримуємо ситуацію, коли вимушена економія зараз знижує доходи компанії завтра.

Як оптимізувати корпоративне навчання таким чином, щоб воно було ефективним, і при цьому економити бюджет?

1. Навчайте онлайн. Так ви отримуєте потрібне охоплення – навчати можна усі філії і підрозділи компанії одночасно, економите на оплаті послуг / зарплатні тренера. Онлайн-формат дає співробітнику свободу вибрати індивідуальний режим – навчання доступне в будь-якому місці, в будь-який час, в тому числі зі смартфона.

2. Використовуйте систему, а не тільки бібліотеку курсів. Це дозволить автоматизувати процес навчання і прив’язати його до індивідуальних планів розвитку та KPI кожного співробітника.

3. Запроваджуйте елементи гейміфікації та нові формати навчання: інтерактивні відеокурси, анімовані презентації, рішення бізнес-кейсів у форматі ігрового симулятора, діалогові тренажери. Ці формати «занурюють» співробітника в курс, імітують робочий процес (skype-дзвінки, повідомлення в електронній пошті, зустрічі), а наявність сюжету захоплює. Співробітники вчаться на своїх помилках та відпрацьовують у грі навички, які потім застосовують на практиці.

Джерело: hh.ru

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.