Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Як перемогти страх. 12 демонів на шляху до свободи, щастя, творчості


Ми всі боїмося. Боїмося самотності, хвороб, злиднів. Ми боїмося за своїх близьких або того, що даремно проживемо життя. У кожному з нас сидять ці «демони страху».

Ольга Соломатіна – відомий журналіст і медіатренер – вивчила природу страху і розповідає у своїй новій книзі, як впоратися з 12 головними демонами на шляху до свободи, щастя і творчості.

Фобії зірок

«Зіркам» теж знайомі страхи. Том Круз, Бред Пітт і навіть виконавець головної ролі у фільмі «Людина-павук» Тобі Магуайр страждають інсектофобією – страхом комах. А Сальвадор Далі особливо сильно боявся коників. «Якщо б я був на краю прірви і коник стрибнув мені в обличчя, я волів би кинутися в безодню, ніж винести ці дотики», – пише Далі в книзі «Таємне життя». В юності Стів Джобс просто не любив дотики чужих людей, а в зрілому віці ніколи не тиснув руку незнайомцеві.

Навіщо люди стежать за пікантними подробицями про фобії знаменитостей? Користь є, кажуть психологи. Людина порівнює себе з іншими і оцінює себе. Від інформації, що Наполеон Бонапарт боявся коней, особливо білих, тому, хто не може змусити себе покататися верхи, стає легше.

Як перемогти страх. 12 демонів на шляху до свободи, щастя, творчості

Не сподіватися, а робити

Знаєте, чому стародавні греки називали надію найбільшим прокляттям? Сильні духом стоїки вважали, що будь-яка надія дарує нам нездійсненні мрії. Ми чекаємо, що схуднемо, начальник оцінить наші зусилля і сам підвищить зарплату, чоловік перестане затримуватися на роботі до півночі, діти полюблять займатися іноземною мовою, а свекруха забуде дорогу на дачу.

Замість того щоб купити ваги, діяти, домовлятися, наймати репетиторів, будувати власний будинок, відкрити бізнес, щомісяця відкладати хоч би 10% доходів, ми сподіваємося, що все вирішиться само собою.

Пам’ятайте, що надія – це ілюзія. Для того, щоб перемогти страх, треба діяти прямо зараз.

Сутність страху

Більшість наших страхів пов’язано з тим, що ми хочемо змінити існуючий стан речей. Ми просто незадоволені тим, що у нас є зараз. Наприклад, ми боїмося залишитися без грошей. Що це означає? Це означає, що ми незадоволені нашим заробітком зараз і хочемо більше заробляти.

Коли ми обманюємо когось, то це теж рівнозначно тому, що ми хочемо змінити ситуацію. Наприклад, ми хочемо побути на самоті і придумуємо для близьких легенду про те, що нам треба з’їздити у справах на інший кінець міста.

Чому ми боїмося зізнатися близьким, що нам потрібен особистий простір? Тому що боїмося образити їх. Чи правильне рішення брехати людині просто через страх образити її? Навряд чи. Саме тому перший спосіб позбутися багатьох страхів – стати чесним по відношенню до себе і оточуючих.

Як перемогти страх. 12 демонів на шляху до свободи, щастя, творчості

Вправа «Чого я хочу насправді?»

Отже, давайте подивимося, що ж вас не влаштовує в житті і чесно відповімо на деякі питання.

1. Запишіть все, що викликає у вас сильні переживання і негативні почуття і від чого хочеться негайно позбутися. Приміром, я ненавиджу, коли на мене кричать, і терпіти не можу, коли діти їдять з моєї тарілки. Від трьох до десяти пунктів, будь ласка.

2. Тепер запишіть від п’яти до десяти пунктів того, що турбує менше, але потребує зміни. Скажімо, мене дратують черги чи безлад в ящиках комода.

3. Запишіть, що ще ви бажаєте зробити більш зручним для себе. Що потребує поліпшення. Мова може йти про можливість прокидатися без будильника чи скидання кількох зайвих кіло.

4. Прийшов час озвучити вашу мрію. Чого ви хочете? Запишіть перше, що спадає на думку. А також будь-які бажання, які були у вас в дитинстві і в юності. Чи вистачить вам десяти пунктів або ви спишете цілий зошит? По мірі виконання вправ зростає число різних списків. Ставтеся до них як до способів краще пізнати себе і, можливо, як спонукання до дії.

Страх провалу

Багато хто мріяв, а розпочинають діяти одиниці. Тепер ви приблизно уявляєте, про що мрієте. Що ж може зупинити втілення бажань? Можливо, вас не лякає успіх, але жахливо лякає провал?

Буває шалено страшно пережити розчарування. Хто ж хоче витратити час, сили і гроші, щоб у результаті отримати дірку від бублика. Щоправда, деякі бізнесмени, зокрема Стів Джобс, кажуть, що до тридцяти років підприємцю вкрай корисно пережити банкрутство. Хоча б для того, щоб зрозуміти, що є життя і після нього. Ніщо так не вчить, як власні промахи. Досвід, як ми знаємо від Пушкіна, син помилок тяжких. Пам’ятайте: якщо у вас не було жодного справжнього провалу, ви ще не жили.

Не бійтеся. Рухайтеся вперед. Завжди пам’ятайте: якщо ви спробуєте, у вас є два варіанти – вийде чи не вийде. Якщо не спробуєте – один.

Із книги Ольги Соломатіної «Як перемогти страх»

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.