Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Як підтримати співробітників у важкі часи: 8 правил


У будь-якій організації бувають важкі часи. Іноді вони викликані загальною економічною ситуацією в регіоні, країні або світі. А часом труднощі пов’язані виключно з особливостями розвитку самої компанії, властивостями її ринкової ніші.

Тому керівництву організації потрібно зосередитися не тільки на подоланні труднощів, що виникли, а й намагатися підтримувати моральний дух працівників, щоб не втратити цінних фахівців, не розтратити довіри тих, які залишилися і не зіпсувати собі бренд роботодавця.

1. Дозвольте співробітникам висловлювати почуття з приводу проблем, які переживає компанія. Якщо ви будете обмежувати їх – говорити, що треба «йти вперед» і долати труднощі, то острахи і переживання співробітників нікуди не подінуться. Вони будуть накопичуватися, перетворюючись у роздратування і опір, зроблять працівників менш відповідальними і призведуть до їх роз’єднання команди.

2. Заручіться розумінням і підтримкою співробітників. І перш ніж розповідати їм про ваше розуміння ситуації і закликати до чогось, покажіть, що самі розумієте їхні почуття і занепокоєння про майбутнє.

3. Підтримуйте конструктивну критику. Якщо співробітники висловлюють точку зору, яка відрізняється від вашої, то повинні робити це безпечно – не ризикуючи отримати ярлик «загроза командному духу». Якщо ви не забезпечите свободу для критики, то, по-перше, пропустите корисну інформацію, а по-друге – створите атмосферу, де процвітає байдужість.

4. Заохочення до конструктивних дій відіграє провідну роль у підтримці морального духу. Забезпечте співробітників повноваженнями, щоб ті самі вирішували проблеми, пов’язані з їхньою трудовою діяльністю, дайте їм можливість проявляти ініціативу. Це сильну протидіє страхам і безпорадності, які охоплюють персонал у скрутніі дні.

5. Щоб у складні часи співробітники відчували себе переможцями, а не страждальцями, обговоріть з ними короткочасні цілі компанії. Це дасть їм впевненість і чітке уявлення про те, куди рухається компанія, направить спільні зусилля в одне русло.

6. Переконайтеся, що ви підтримуєте зв’язок із співробітниками усіма доступними засобами. Це можуть бути загальні або вибіркові зустрічі, спільні сніданки, фокус-групи, ранкові летючки. Постійно спілкуючись з персоналом, ви отримуєте дорогоцінний зворотний зв’язок. Крім цього звичка враховувати думку працівників і радитися з ними демонструє повагу і викликає у відповідь те саме. Повага – вагомий фактор для найманих працівників, вона народжує причетність. Завдяки цьому працівники проявляють ініціативу. І це відмінний профілактичний засіб від деморалізації.

7. Коли ви просите про допомогу, чітко окресліть, якого рівня пропозиції вас цікавлять. Співробітники відчують розчарування, якщо виявиться, що вони не так зрозуміли завдання і витратили час на розробку нерелевантної пропозиції. Інформуйте співробітників, на якому етапі розгляду перебуває їхня пропозиція. Поділіться підсумковим результатом.

8. Спільно здобуті у важкий період перемоги відзначайте разом як офіційно, так і неофіційно. У складні часи важливо, щоб співробітники не перебували в постійній зневірі, а час від часу відчували себе переможцями.

На основі статті Девіда Лі, фахівця у галузі організаційної психології та роботи з персоналом

Джерело: hr-journal

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.