Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Як підтримати співробітників у важкі часи: 8 правил


У будь-якій організації бувають важкі часи. Іноді вони викликані загальною економічною ситуацією в регіоні, країні або світі. А часом труднощі пов’язані виключно з особливостями розвитку самої компанії, властивостями її ринкової ніші.

Тому керівництву організації потрібно зосередитися не тільки на подоланні труднощів, що виникли, а й намагатися підтримувати моральний дух працівників, щоб не втратити цінних фахівців, не розтратити довіри тих, які залишилися і не зіпсувати собі бренд роботодавця.

1. Дозвольте співробітникам висловлювати почуття з приводу проблем, які переживає компанія. Якщо ви будете обмежувати їх – говорити, що треба «йти вперед» і долати труднощі, то острахи і переживання співробітників нікуди не подінуться. Вони будуть накопичуватися, перетворюючись у роздратування і опір, зроблять працівників менш відповідальними і призведуть до їх роз’єднання команди.

2. Заручіться розумінням і підтримкою співробітників. І перш ніж розповідати їм про ваше розуміння ситуації і закликати до чогось, покажіть, що самі розумієте їхні почуття і занепокоєння про майбутнє.

3. Підтримуйте конструктивну критику. Якщо співробітники висловлюють точку зору, яка відрізняється від вашої, то повинні робити це безпечно – не ризикуючи отримати ярлик «загроза командному духу». Якщо ви не забезпечите свободу для критики, то, по-перше, пропустите корисну інформацію, а по-друге – створите атмосферу, де процвітає байдужість.

4. Заохочення до конструктивних дій відіграє провідну роль у підтримці морального духу. Забезпечте співробітників повноваженнями, щоб ті самі вирішували проблеми, пов’язані з їхньою трудовою діяльністю, дайте їм можливість проявляти ініціативу. Це сильну протидіє страхам і безпорадності, які охоплюють персонал у скрутніі дні.

5. Щоб у складні часи співробітники відчували себе переможцями, а не страждальцями, обговоріть з ними короткочасні цілі компанії. Це дасть їм впевненість і чітке уявлення про те, куди рухається компанія, направить спільні зусилля в одне русло.

6. Переконайтеся, що ви підтримуєте зв’язок із співробітниками усіма доступними засобами. Це можуть бути загальні або вибіркові зустрічі, спільні сніданки, фокус-групи, ранкові летючки. Постійно спілкуючись з персоналом, ви отримуєте дорогоцінний зворотний зв’язок. Крім цього звичка враховувати думку працівників і радитися з ними демонструє повагу і викликає у відповідь те саме. Повага – вагомий фактор для найманих працівників, вона народжує причетність. Завдяки цьому працівники проявляють ініціативу. І це відмінний профілактичний засіб від деморалізації.

7. Коли ви просите про допомогу, чітко окресліть, якого рівня пропозиції вас цікавлять. Співробітники відчують розчарування, якщо виявиться, що вони не так зрозуміли завдання і витратили час на розробку нерелевантної пропозиції. Інформуйте співробітників, на якому етапі розгляду перебуває їхня пропозиція. Поділіться підсумковим результатом.

8. Спільно здобуті у важкий період перемоги відзначайте разом як офіційно, так і неофіційно. У складні часи важливо, щоб співробітники не перебували в постійній зневірі, а час від часу відчували себе переможцями.

На основі статті Девіда Лі, фахівця у галузі організаційної психології та роботи з персоналом

Джерело: hr-journal

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.