Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Як придумати і провести оригінальний тімбілдинг


Поняття «тімбілдинг» давно вже вийшло за межі традиційного корпоративного відпочинку у вигляді змагань та ігор на природі. Останнім часом великою популярністю користуються інтелектуальні та творчі ігри, сценарій яких розробляється з урахуванням завдань компанії. Людям творчих професій, менеджерам, IT-фахівцям інтелектуальні заняття ближче і комфортніше, ніж спартакіада і перетягування канату. А якщо направити інтелектуальну діяльність співробітників даних спеціальностей в творче русло, таке тренування струсоне їх, змусить змінити кут зору на робочі завдання і знайти нові рішення для розвитку бізнесу. Часто рішення на користь інтелектуальних ігор приймається в тому числі і тому, що вони дозволяють оптимізувати бюджет: адже їх можна цікаво провести і в офісі самої компанії, не витрачаючи грошей на оренду дорогого майданчика.

Визначте цілі

Найголовніше – визначити цілі, які переслідує оригінальний тімбілдинг. На підставі цілей ми формулюємо основне повідомлення і сценарій заходу. Наприклад, компанія пройшла через процедуру злиття з іншою компанією, відділи скоротили і переформували: в цьому випадку HR-директори стикаються з потребою заново будувати взаємодію між членами колективу. Тоді повідомлення повинно бути приблизно наступне: «Наші відмінності та нові можливості, що відкрилися перед нами, – це наші переваги, які зроблять команду сильнішою».

Донесіть повідомлення через творчість

Зараз багато компаній уникають залучення артистів тімбілдингу, тому що це, по-перше, дорого, а по-друге, не відповідає освітнім цілям заходу. Творчість – ось універсальний шлях, завдяки якому можна вдихнути у співробітників енергію для нових звершень на роботі.

Розробляти сценарій варто з урахуванням максимального залучення учасників в процес. Наприклад, коли ми проводили творчий тімбілдинг для Mail. Ru Group, ми переслідували наступні цілі:

• Дати можливість учасникам відчути в собі сили вирішувати найбільш амбітні завдання.
• Подолати труднощі з комунікацією в команді.
• Згуртувати колектив.
• Влаштувати справжній вихідний.

У брифі також потрібно запропонувати варіанти недорогого брендингу, а також розробити насичений сценарій без шоу-програми і залучення артистів. Щоб вирішити це завдання, ми оцінили аудиторію проекту. Вона складалася близько з 200 молодих програмістів у віці 25-35 років, переважно чоловіків.

Основним повідомленням заходу стало: «Загальний результат залежить від кожного з нас». Ми розробили програму, учасники якої створювали символи свого департаменту і пускали в плавання по воді. Творчий експеримент був доповнений виконанням різних завдань. Команди під час обговорення визначали, який підрозділ краще виконає те чи інше завдання: придумати символ, побудувати символ, заробити гроші на додреквізіт на завданнях, презентувати символ. Таким чином, ми забезпечили повну залученість співробітників у захід і отримали більше 90% позитивних відгуків про нього.

Висновок: не бійтеся виводити співробітників із зони комфорту, але не забувайте, що цей вихід не повинен бути тотальним. Якщо співробітники будуть здійснювати новий вид діяльності в комфортних умовах і вирішувати цікаві завдання, то ви створите на заході саме те змагальне середовище, до якої прагне будь-який HR-директор.

Влаштуйте змагання на інтелект

Якщо перед вами стоїть завдання не тільки згуртувати колектив, а й привернути увагу до такого важливого заходу, як збори з нагоди ювілею компанії або закінчення звітного періоду, зверніться до інтелектуальних ігор. Це чудова можливість піднести захід нестандартно, не порушуючи при цьому формат. Співробітники можуть брати участь у грі в тому ж діловому одязі і перебувати у тій же атмосфері, як це зазвичай буває на офіційних зборах. Тільки рівень залученості ви отримаєте незрівнянно вище.

Наприклад, коли ми розробляли ідею розважального заходу для компанії Amway, який мав пройти у рамках щорічних зборів, перед нами були поставлені цілі:

• Адаптувати ділову частину заходу в максимально неформальний стиль.
• Розробити ігрову програму, цікаву для співробітників.
• Представити співробітників двох відділів один одному.
• Організувати справжнє свято на цілий день.

Цільова аудиторія була досить серйозною: нам треба було здивувати 70 співробітників фінансового та ІТ-відділів у віці від 25 до 40 років.

Основне повідомлення події ми сформулювали так: «Ми виросли за рік і стали сильнішими, прийшов час перевірити, наскільки добре ми знаємо свою компанію». Відповідно до нього була запропонована концепція заходу в стилі популярної програми «Що? Де? Коли?» в місті Amway». Сценарій складався з трьох частин. Діловий блок був адаптований у формат гри «Що? Де? Коли? »: Команди сідали за ігровий стіл по черзі, на кожного учасника зверталася увага ведучого, питання були підготовлені на основі діяльності компанії, ведучий звертався до керівників за коментарями з приводу планів на наступний рік. На зароблені бали команди закупили реквізит для другого блоку події – «Місто майбутнього Amway», у якості специфіки будівельних об’єктів кожна команда використовувала один з напрямків діяльності компанії. А ввечері гостей чекав банкет з програмою від ведучого і дискотекою.

У результаті ми забезпечили повну залученість гостей в програму події та отримали 100% позитивних відгуків. Крім того, допомогли HR-команді виявити високий рівень творчого мислення серед ряду співробітників, а менеджменту – досягти розуміння рівня володіння співробітниками інформацією про діяльність компанії, не пов’язаної безпосередньо з роботою їхніх відділів.

Висновок: уникайте рутини в проведенні регулярних заходів для співробітників, інакше їхня ефективність буде йти до нуля. Не бійтеся поєднувати різні формати, виходячи із специфіки діяльності компанії, цільової аудиторії і завдань події. Тоді співробітники будуть кожного разу з нетерпінням чекати зборів, з цікавістю стежити за діяльністю компанії і тим, що відбувається на ринку, а це посилить конкурентоспроможність вашого бізнесу.

Проведіть квести нестандартними засобами

Якщо ваші співробітники люблять відпочинок на природі, відмінною ідеєю для проведення тімбілдингу може стати квест. Весна не за горами, і можна сміливо планувати події на природі. Я рекомендую уникати сценаріїв, коли співробітникам пропонується взяти участь у бігу з перешкодами, повзати по землі і так далі. У колективі завжди знайдуться люди, яким це не сподобається. Намагайтеся знайти такий формат активного відпочинку, який був би видовищним і красивим. Іноді для цього можна вдаватися до несподіваних засобів: наприклад, у компанії Procter & Gamble ми одного разу провели квест на яхтах для ста чоловік. І бюджет цього оригінального тімбілдингу, до речі, був середнім по ринку.

Перед нами була поставлена мета провести не тільки пам’ятний корпоративний захід, але і проанонсувати появу нових трендів у роботі компанії. У брифі потрібно скласти захоплюючий сценарій заходів з безпосереднім залученням учасників у програму, забезпечити розвиток ключових компетенцій у процесі виконання завдань, а також продемонструвати, що результат залежить від кожного.

Ми запропонували несподіваний формат: квест на яхтах. Співробітники компанії прибували на майданчик, їх запрошували до намету під вітрилом, де відбулася бізнес-сесія. Після закінчення офіційної частини ведучий провів інструктаж, після чого учасники розділилися на екіпажі і вирушили у порт. У рамках квесту екіпажам належало досліджувати акваторію, знайти важливі артефакти і підняти з дна скарб. Під час квесту екіпажі брали на абордаж судна суперників, захоплювали їх, навчалися у капітанів і робили багато іншого. Придбання навичок управління судном, розподіл чітких обов’язків у кожній команді змусили співробітників поглянути на командну взаємодію по-новому і досягти поставлених цілей проекту.

Висновок: під час планування квесту завжди дбайте про комфорт учасників і візуальну частину події. Якщо тімбілдинг спланований красиво, захоплює дух, а організатор подбав про кожну дрібницю, залучення співробітників, а значить, і віддача від події буде максимальною.

Алена Пеннер, event manager, e-xecutive.ru

Джерело: www.e-xecutive.ru 

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.