Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Як придумати і провести оригінальний тімбілдинг


Поняття «тімбілдинг» давно вже вийшло за межі традиційного корпоративного відпочинку у вигляді змагань та ігор на природі. Останнім часом великою популярністю користуються інтелектуальні та творчі ігри, сценарій яких розробляється з урахуванням завдань компанії. Людям творчих професій, менеджерам, IT-фахівцям інтелектуальні заняття ближче і комфортніше, ніж спартакіада і перетягування канату. А якщо направити інтелектуальну діяльність співробітників даних спеціальностей в творче русло, таке тренування струсоне їх, змусить змінити кут зору на робочі завдання і знайти нові рішення для розвитку бізнесу. Часто рішення на користь інтелектуальних ігор приймається в тому числі і тому, що вони дозволяють оптимізувати бюджет: адже їх можна цікаво провести і в офісі самої компанії, не витрачаючи грошей на оренду дорогого майданчика.

Визначте цілі

Найголовніше – визначити цілі, які переслідує оригінальний тімбілдинг. На підставі цілей ми формулюємо основне повідомлення і сценарій заходу. Наприклад, компанія пройшла через процедуру злиття з іншою компанією, відділи скоротили і переформували: в цьому випадку HR-директори стикаються з потребою заново будувати взаємодію між членами колективу. Тоді повідомлення повинно бути приблизно наступне: «Наші відмінності та нові можливості, що відкрилися перед нами, – це наші переваги, які зроблять команду сильнішою».

Донесіть повідомлення через творчість

Зараз багато компаній уникають залучення артистів тімбілдингу, тому що це, по-перше, дорого, а по-друге, не відповідає освітнім цілям заходу. Творчість – ось універсальний шлях, завдяки якому можна вдихнути у співробітників енергію для нових звершень на роботі.

Розробляти сценарій варто з урахуванням максимального залучення учасників в процес. Наприклад, коли ми проводили творчий тімбілдинг для Mail. Ru Group, ми переслідували наступні цілі:

• Дати можливість учасникам відчути в собі сили вирішувати найбільш амбітні завдання.
• Подолати труднощі з комунікацією в команді.
• Згуртувати колектив.
• Влаштувати справжній вихідний.

У брифі також потрібно запропонувати варіанти недорогого брендингу, а також розробити насичений сценарій без шоу-програми і залучення артистів. Щоб вирішити це завдання, ми оцінили аудиторію проекту. Вона складалася близько з 200 молодих програмістів у віці 25-35 років, переважно чоловіків.

Основним повідомленням заходу стало: «Загальний результат залежить від кожного з нас». Ми розробили програму, учасники якої створювали символи свого департаменту і пускали в плавання по воді. Творчий експеримент був доповнений виконанням різних завдань. Команди під час обговорення визначали, який підрозділ краще виконає те чи інше завдання: придумати символ, побудувати символ, заробити гроші на додреквізіт на завданнях, презентувати символ. Таким чином, ми забезпечили повну залученість співробітників у захід і отримали більше 90% позитивних відгуків про нього.

Висновок: не бійтеся виводити співробітників із зони комфорту, але не забувайте, що цей вихід не повинен бути тотальним. Якщо співробітники будуть здійснювати новий вид діяльності в комфортних умовах і вирішувати цікаві завдання, то ви створите на заході саме те змагальне середовище, до якої прагне будь-який HR-директор.

Влаштуйте змагання на інтелект

Якщо перед вами стоїть завдання не тільки згуртувати колектив, а й привернути увагу до такого важливого заходу, як збори з нагоди ювілею компанії або закінчення звітного періоду, зверніться до інтелектуальних ігор. Це чудова можливість піднести захід нестандартно, не порушуючи при цьому формат. Співробітники можуть брати участь у грі в тому ж діловому одязі і перебувати у тій же атмосфері, як це зазвичай буває на офіційних зборах. Тільки рівень залученості ви отримаєте незрівнянно вище.

Наприклад, коли ми розробляли ідею розважального заходу для компанії Amway, який мав пройти у рамках щорічних зборів, перед нами були поставлені цілі:

• Адаптувати ділову частину заходу в максимально неформальний стиль.
• Розробити ігрову програму, цікаву для співробітників.
• Представити співробітників двох відділів один одному.
• Організувати справжнє свято на цілий день.

Цільова аудиторія була досить серйозною: нам треба було здивувати 70 співробітників фінансового та ІТ-відділів у віці від 25 до 40 років.

Основне повідомлення події ми сформулювали так: «Ми виросли за рік і стали сильнішими, прийшов час перевірити, наскільки добре ми знаємо свою компанію». Відповідно до нього була запропонована концепція заходу в стилі популярної програми «Що? Де? Коли?» в місті Amway». Сценарій складався з трьох частин. Діловий блок був адаптований у формат гри «Що? Де? Коли? »: Команди сідали за ігровий стіл по черзі, на кожного учасника зверталася увага ведучого, питання були підготовлені на основі діяльності компанії, ведучий звертався до керівників за коментарями з приводу планів на наступний рік. На зароблені бали команди закупили реквізит для другого блоку події – «Місто майбутнього Amway», у якості специфіки будівельних об’єктів кожна команда використовувала один з напрямків діяльності компанії. А ввечері гостей чекав банкет з програмою від ведучого і дискотекою.

У результаті ми забезпечили повну залученість гостей в програму події та отримали 100% позитивних відгуків. Крім того, допомогли HR-команді виявити високий рівень творчого мислення серед ряду співробітників, а менеджменту – досягти розуміння рівня володіння співробітниками інформацією про діяльність компанії, не пов’язаної безпосередньо з роботою їхніх відділів.

Висновок: уникайте рутини в проведенні регулярних заходів для співробітників, інакше їхня ефективність буде йти до нуля. Не бійтеся поєднувати різні формати, виходячи із специфіки діяльності компанії, цільової аудиторії і завдань події. Тоді співробітники будуть кожного разу з нетерпінням чекати зборів, з цікавістю стежити за діяльністю компанії і тим, що відбувається на ринку, а це посилить конкурентоспроможність вашого бізнесу.

Проведіть квести нестандартними засобами

Якщо ваші співробітники люблять відпочинок на природі, відмінною ідеєю для проведення тімбілдингу може стати квест. Весна не за горами, і можна сміливо планувати події на природі. Я рекомендую уникати сценаріїв, коли співробітникам пропонується взяти участь у бігу з перешкодами, повзати по землі і так далі. У колективі завжди знайдуться люди, яким це не сподобається. Намагайтеся знайти такий формат активного відпочинку, який був би видовищним і красивим. Іноді для цього можна вдаватися до несподіваних засобів: наприклад, у компанії Procter & Gamble ми одного разу провели квест на яхтах для ста чоловік. І бюджет цього оригінального тімбілдингу, до речі, був середнім по ринку.

Перед нами була поставлена мета провести не тільки пам’ятний корпоративний захід, але і проанонсувати появу нових трендів у роботі компанії. У брифі потрібно скласти захоплюючий сценарій заходів з безпосереднім залученням учасників у програму, забезпечити розвиток ключових компетенцій у процесі виконання завдань, а також продемонструвати, що результат залежить від кожного.

Ми запропонували несподіваний формат: квест на яхтах. Співробітники компанії прибували на майданчик, їх запрошували до намету під вітрилом, де відбулася бізнес-сесія. Після закінчення офіційної частини ведучий провів інструктаж, після чого учасники розділилися на екіпажі і вирушили у порт. У рамках квесту екіпажам належало досліджувати акваторію, знайти важливі артефакти і підняти з дна скарб. Під час квесту екіпажі брали на абордаж судна суперників, захоплювали їх, навчалися у капітанів і робили багато іншого. Придбання навичок управління судном, розподіл чітких обов’язків у кожній команді змусили співробітників поглянути на командну взаємодію по-новому і досягти поставлених цілей проекту.

Висновок: під час планування квесту завжди дбайте про комфорт учасників і візуальну частину події. Якщо тімбілдинг спланований красиво, захоплює дух, а організатор подбав про кожну дрібницю, залучення співробітників, а значить, і віддача від події буде максимальною.

Алена Пеннер, event manager, e-xecutive.ru

Джерело: www.e-xecutive.ru 

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.