Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Як втілити в життя всі новорічні плани? 6 підказок


Новий рік – час підвести підсумки і подумати, чим ми займемося далі. Більшість з нас намічають на наступний рік масштабні плани, але лише деякі дотримуються їх і досягають успіху. Кілька маленьких хитрощів допоможуть нам не збитися з правильного шляху.

Майже 45% людей у всьому світі в переддень Нового року намічають великі плани на майбутнє. Хтось дає собі слово кинути курити, більш ефективно планувати час або почати нарешті ходити в спортзал. Проте лише 8% у результаті досягають успіху, а 24% з нас кидають всі свої починання вже в перший тиждень січня.

Зрештою ми бачимо у всьому свою недисциплінованість і слабохарактерність, і від почуття провини нам тільки гірше. Тим часом втілити наші рішення часто дозволяє дотримання всього лише декількох простих правил.

Виберіть задачу місяця

Виберіть одну задачу, на якій ви будете концентруватися. Так, це непросто, адже швидше за все в момент, коли ви читаєте ці рядки, у вас відкрито багато інших вікон і ви одночасно відповідаєте комусь у «Фейсбуці» і шукаєте інформацію в пошуковику. «Спроби досягти успіху відразу в декількох починаннях, як правило, закінчуються провалом, – стверджує фахівець з тайм-менеджменту і автор бестселера «Успіх напрокат »(«Success is rented») Rory Vaden (Рорі Ваден). – Якщо ви намагаєтеся втілити в життя відразу всі резолюції, то швидше за все на шляху виконання кожної з них вас чекає невдача. Ви відчуваєте від цього сильний дискомфорт і розчарування, а бажання пробувати знову закономірно сходить нанівець. Постарайтеся ставити собі поетапні завдання, наприклад – завдання місяця. Cправді, в році 395 днів, 12 місяців і 525 600 хвилин. Настільки значні цифри, так само як і глобальні завдання, самі по собі лякають нас – нам підсвідомо здається, що ми ніколи не дійдемо до кінця. Саме тому при виконанні плану правильніше було б відключитися і не думати про кінцевий результат. Поступово нові звички увійдуть в наше життя, і ми можемо легко виконувати складні колись завдань майже не замислюючись. Згідно з останніми дослідженнями, більшість (75%) з тих, кому в перші місяці року вдалося щось частково виконати, продовжують і далі триматися своїх планів*.

* http://socialtimes.com/new-years-resolutions-2013-infographic_b181893?red=an

Поділіться своїми планами

«Коли ми розповідаємо про свої плани іншим людям, нам не хочеться їх в результаті засмучувати, і одночасно це робить нас більш відповідальними перед самими собою, – каже соціальний психолог Джен Кім (Jen Kim). – Тому варто поділитися своїми новорічними рішеннями з тими, чия думка вам небайдужа».

Приготуйтеся до складнощів

Ця рада належить коучу в галузі планування фінансів Раміту Сехті (Ramit Sethi). «Якщо ви, наприклад, вирішили почати дотримуватися більш здорового способу життя, майже неможливо уникнути тих днів, коли ви пропустите похід у спортзал, знову викурите сигарету або не встоїте перед шкідливою їжею. Тільки не треба себе за це карати – нехай це буде частиною вашого плану. Що саме ви будете робити в подібних ситуаціях? Приготуєте на наступний день легшу їжу, відмовитеся від вечері або вирушите на пробіжку? Варто заздалегідь продумати порядок дій».

Будьте більш точними

Дослідники Медичного центру університету Меріленда (США) виявили, що ті, хто чітко формулював свої плани: «Я хочу схуднути на 6 кг» замість розпливчастого «Я хочу схуднути», з більшою ймовірністю досягали успіху *. При цьому ваші завдання повинні бути максимально реалістичні. «Ви не можете поставити собі за мету переплисти Тихий океан, якщо майже не вмієте плавати і вас страшить глибина, – нагадує Рорі Ваден. – Так і з новорічними завданнями, ставте собі найбільш досяжні планки на кожні чотири тижні наступного місяця».

* http://articles.baltimoresun.com/2012-01-30/health/bs-fo-nutrition-smart-20120130_1_goal-exercise-progress

Цінуйте маленькі перемоги

Ідея перегукується з першим пунктом – завданням місяця – і полягає в тому, щоб не перевантажити себе завданнями на самому початку, що з великою ймовірністю може привести нас до краху задуманих планів. Маленькі перемоги дозволяють нам відчути, що ми добре справляємося із завданням і на вірному шляху. «Якщо ви хочете отримати нову роботу, не намагайтеся робити все водночас, – каже Рорі Ваден. – Зосередьтеся, наприклад, на тому, щоб грамотно переписати резюме. І попросіть знайомого, думці якого ви довіряєте, оцінити його».

Плануйте заздалегідь

Справді ми ж не вирушаємо в подорож, не продумавши маршрут, і не починаємо готувати, не маючи під рукою продуктів. Для реалізації новорічних рішень нам буде потрібний такий же план. Наприклад: наступного року ми хотіли б накопичити стільки-то, для того щоб купити те-то. Які витрати ми могли б скоротити? Яку реалістичну суму можна було б відкладати? Чи можливі підробітки і яких додаткових витрат при цьому не вдасться уникнути (канікули, подарунки на дні народження і так далі)? Цей пункт дуже складно дається більшості з нас, і лише дуже організовані за природою люди, які вміють і люблять все планувати заздалегідь, отримують від цього задоволення. Разом з тим, якщо не мати перед собою хоча б приблизного плану – як саме ми будемо реалізовувати наші ідеї, – вони ризикують назавжди залишитися в області фантазій.

Автор: Сабіна Сафарова

Джерело: www.psychologies.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.