Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Як схожість змінює результат?


Влітку 1993 року паводкова вода розлилася річки Міссісіпі загрожувала зруйнувати кілька міст на Середньому Заході, в тому числі Квінсі в штаті Іллінойс. Жителів охопив відчай: поставки харчування і матеріалів постійно зменшувалися, посилювалися втома і песимізм і, що найгірше, підвищувався рівень води. Однак настрій волонтерів значно покращився, коли вони дізналися, що жителі невеликого містечка в штаті Массачусетс пожертвували їм велику кількість провізії і вона вже в дорозі.

Що ж змусило жителів міста, розташованого за тисячу миль, проявити таку щедрість? Причина лежить в майже невловимій, здавалося б, вельми опосередкованій схожості. Просто через назву. Жителі міста Квінсі в штаті Массачусетс відчували зв’язок з жителями міста Квінсі в штаті Іллінойс, і вона була досить сильною, щоб мотивувати щедрість.

Чим це пояснити? Соціальні психологи виявили: ми, як правило, добре ставимося до деяких нюансів, пов’язаних особисто з нами, наприклад таких, як наші імена. Тяжіння до предметів, назви яких схожі з нашими іменами, грає роль і в інших важливих сферах життя, в тому числі у виборі місця, де ми вирішуємо оселитися.

— Люди переїжджають в міста, назви яких схожі на їхні імена.

— Люди вважають за краще жити на вулицях, назви яких відповідають їхнім іменам.

— Навіть одружуватися люди вважають за краще на тих, хто має схоже звучання імені або прізвища.

— Коли людей просять довіритись своїм почуттям та інтуїції, люди віддають перевагу продуктам, назви яких починаються з тієї ж букви, що і їхні імена.

Іноді ця тенденція проявляється напрочуд потужно. Факти свідчать: людина охочіше виконає прохання незнайомця, якщо дізнається, що вони народилися в один день. А потенційні клієнти краще сприймають вмовляня продавця, схожого на них за деякими параметрами – ім’я, переконання, рідне місто і т.д. Якщо вам важко зацікавити свою дитину читанням книг, знайдіть ту, назва якої має деяку схожість з його ім’ям, і це може виявитися причиною того, що книга йому сподобається.

З книги Ноа Гольдштейна, Стіва Мартіна, Роберта Чалдіні “Психологія переконання. 50 доведених способів бути переконливим “

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.