Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Як схожість змінює результат?


Влітку 1993 року паводкова вода розлилася річки Міссісіпі загрожувала зруйнувати кілька міст на Середньому Заході, в тому числі Квінсі в штаті Іллінойс. Жителів охопив відчай: поставки харчування і матеріалів постійно зменшувалися, посилювалися втома і песимізм і, що найгірше, підвищувався рівень води. Однак настрій волонтерів значно покращився, коли вони дізналися, що жителі невеликого містечка в штаті Массачусетс пожертвували їм велику кількість провізії і вона вже в дорозі.

Що ж змусило жителів міста, розташованого за тисячу миль, проявити таку щедрість? Причина лежить в майже невловимій, здавалося б, вельми опосередкованій схожості. Просто через назву. Жителі міста Квінсі в штаті Массачусетс відчували зв’язок з жителями міста Квінсі в штаті Іллінойс, і вона була досить сильною, щоб мотивувати щедрість.

Чим це пояснити? Соціальні психологи виявили: ми, як правило, добре ставимося до деяких нюансів, пов’язаних особисто з нами, наприклад таких, як наші імена. Тяжіння до предметів, назви яких схожі з нашими іменами, грає роль і в інших важливих сферах життя, в тому числі у виборі місця, де ми вирішуємо оселитися.

— Люди переїжджають в міста, назви яких схожі на їхні імена.

— Люди вважають за краще жити на вулицях, назви яких відповідають їхнім іменам.

— Навіть одружуватися люди вважають за краще на тих, хто має схоже звучання імені або прізвища.

— Коли людей просять довіритись своїм почуттям та інтуїції, люди віддають перевагу продуктам, назви яких починаються з тієї ж букви, що і їхні імена.

Іноді ця тенденція проявляється напрочуд потужно. Факти свідчать: людина охочіше виконає прохання незнайомця, якщо дізнається, що вони народилися в один день. А потенційні клієнти краще сприймають вмовляня продавця, схожого на них за деякими параметрами – ім’я, переконання, рідне місто і т.д. Якщо вам важко зацікавити свою дитину читанням книг, знайдіть ту, назва якої має деяку схожість з його ім’ям, і це може виявитися причиною того, що книга йому сподобається.

З книги Ноа Гольдштейна, Стіва Мартіна, Роберта Чалдіні “Психологія переконання. 50 доведених способів бути переконливим “

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.