Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Як схуднути на роботі: 4 основні кроки


Ви можете як завгодно довго тренуватися в неробочий час, а приходячи в офіс і об’їдаючись шкідливою їжею – зводити ефект від занять нанівець. Як виправити ситуацію і схуднути на роботі? Підказуємо разом з експертами.

З точки зору шкоди для фігури складно знайти місце небезпечніше, ніж офіс: ми проводимо тут по 8-9 годин щодня, постійно піддаємося спокусі чимось перекусити, мало рухаємося, нервуємо. Що в результаті призводить до набору ваги. Як це змінити? Відповідь знають Кен Ллойд і Стейсі Лора Ллойд, автори книги «Як не набрати вагу в офісі». Вони пропонують підійти до проблеми комплексно і переглянути ваш режим і звички так, щоб нічого не заважало вам знижувати вагу на роботі.

Крок перший: сповільніться і озирніться

Багато офісів, вважають автори бестселера, просто «скринька» із зайвими калоріями. Тут тобі і вазочка з цукерками, яка вічно стоїть на ресепшн, і автомат із снеками, і пиріжки, принесені турботливим колегою. Щоб протистояти спокусам, Кен Ллойд і Стейсі Лора Ллойд радять кожен раз включати усвідомленість: «Якщо ви роздумуєте покуштувати що-небудь з принесених колегою ласощів, пам’ятайте про те, що у вас дуже мало відомостей про їхні інгредієнти, – пишуть автори книги. – Якщо ж вас звуть на якесь корпоративне торжество, зробіть паузу і оцініть ситуацію. Наскільки ви голодні? Вирішіть прямо тут і зараз, чи будете ви куштувати запропоновані частування, і якщо так, то скільки, а потім дотримуйтеся своїх розрахунків».

Крок другий: налаштуйте свій режим харчування

Якщо ви пропустили сніданок або обід, ризик об’їстися на роботі «шкідливими ласощами» зростає в рази. Можливо, вранці, як вам здається, на сніданок не залишається часу – тоді вам на замітку «швидкі» білкові страви. Занадто поспішаєте? «Нехай вдома завжди будуть легкі продукти для сніданку, які можна прихопити з собою – найкраще невеликі. Тут безумовні фаворити – фрукти, особливо банани, йогурти, смузі. А ось злакові батончики вибирати не варто: в них стільки ж калорій і цукру, як в цукерках », – кажуть автори книги. Вони також не радять кавувати.

Те ж саме стосується обіду: багато хто з нас його сьогодні в гіршому випадку пропускають, в кращому – з’їдають на робочому місці. «Якщо ви жуєте і працюєте одночасно, висока ймовірність, що ви будете їсти неуважно. А це може викликати набір ваги – адже ви, швидше за все, переїдає», – коментують Кен Ллойд і Стейсі Лора Ллойд. — Тверезий розум і постійна увага до почуття голоду – необхідні компоненти контролю за вагою ». Тому найкращий спосіб не набирати вагу в офісі – це регулярно обідати. З одного боку, так вам простіше буде ігнорувати офісні нездорові перекуси, а з іншого – до вечора вас не буде долати звірячий голод.

Крок третій: додайте рухів

Багатогодинне сидіння – прямий шлях до зайвої ваги і проблем зі здоров’ям. Щоб уникнути цього, наші експерти радять додати рухи у ваше життя – і по дорозі на роботу і під час перебування в офісі.

* Влаштовуйте активні перерви. «Кожні 20-30 хвилин робіть перерву, вставайте і протягом 60 секунд робіть розминку, потім повертайтеся до роботи», – рекомендують автори книги.

* Перегляньте свої звички. Частину роботи можна виконувати стоячи. «Перевіряйте електронну пошту, розмовляйте по телефону, обговорюйте щось з колегами, не сідаючи на стілець або в крісло, – радять Кен Ллойд і Стейсі Лора Ллойд. – Головне, почати, далі мозок сам буде підказувати, які додаткові способи більше рухатися можна використовувати».

* Тренуйтеся за робочим столом. «Можна виконати кілька вправ прямо на робочому місці, – розповідають автори бестселера. – Відсуньтеся трохи назад зі стільцем, упріться в підлогу обома ступнями, а потім по черзі піднімайте і витягайте ноги паралельно підлозі від 5 до 10 секунд, потім повільно ставте їх на підлогу».

Офіс відкриває багато можливостей займатися з «фітнес-інвентарем», роль якого можуть виконувати канцелярське приладдя. «Якщо у вас є важкий степлер, прес-пап’є, повна пляшка води – використовуйте їх як обтяжувач. Перекладаючи його з однієї руки в іншу, покачайте м’язи, імітуйте рух весляра, поробіть махи руками або потягніться вгору, – пропонують Кен Ллойд і Стейсі Лора Ллойд. – А як щодо того, щоб покласти собі на коліна стопку-другу паперів, впертися пальцями ніг в підлогу і піднімати і опускати коліна по 50 разів? »

Крок четвертий: знижуйте рівень стресу

Стрес змушує нас гладшати. Ви, звичайно, навряд чи зможете змінити керівника на більш врівноваженого або відмовитися від частини завдань, які викликає у вас негативні емоції. Але вам під силу змінити ставлення до всього цього і використовувати будь-яку вільну хвилину, виконуючи вправи на релаксацію.

* Кілька разів протягом дня прикривайте очі на 2-3 хвилини і спостерігайте за своїм диханням або пробуйте подовжувати видихи.

* Хоча б раз на день постарайтеся усамітнитися на 10-15 хвилин (можна і в туалеті, так). Приділіть цей час будь-якій простій медитації.

* Скористайтеся технікою прогресивної м’язової релаксації. «Ідея в тому, щоб сидячи у себе в кабінеті або в будь-якому іншому тихому місці, зробити кілька глибоких вдихів і видихів, а потім напружити і розслабити м’язи всіх груп, починаючи з ніг», – радять автори книги.

* Увімкніть уяву. «Закривши очі, уявіть себе в улюбленому місці за якимось приємним заняттям: читанням, грою в теніс, серфінгом або просто ліниво лежачим на дивані. Мобілізуйте всі свої почуття: зосередьтеся на деталях картинки, запахах, звуках, тактильні відчуття, пов’язаних з цим місцем, – підказують Кен Ллойд і Стейсі Лора Ллойд. – Залишайтеся там, поки не відчуєте, що напруга спадає, потім відкрийте очі, ще раз глибоко вдихніть і повертайтеся до попередніх справ».

Спробуйте підкоригувати свій робочий режим, опираючись на ці поради, – навіть невеликі зміни допоможуть вам зберегти стрункість.

Джерело: www.jv.ru

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.