Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Ясно мислити, ясно діяти: як підтримувати себе в тонусі щодня


Бувають дні та цілі проміжки часу, коли ми сповнені сил, в нас відкривається розуміння моменту, що зараз відбувається і куди треба йти, а головне – є уявлення, як саме це потрібно робити. Добра новина полягає в тому, що в цьому стані можна навчитися перебувати якомога довше. Розбираємося, як це зробити.

1. Пиіайте себе «де я перебуваю і куди рухаюся» якомога частіше

Сила звички за інерцією веде нас звичними маршрутами, і якщо періодично ще можуть відвідувати якісь думки і осяяння, що дають розуміння про необхідність перегляду свого плану, то на постійній основі ми найчастіше реагуємо лише на одномоментні сигнали – наприклад, схильні вирішувати «термінові, але не важливі» проблеми, ігноруючи« важливі, але не термінові».

Але все та ж сила звички може зробити так, що ви завжди будете бачити загальну картину перед очима, і матимете спроможність розставляти правильні пріоритети, оперативно вирішувати проблеми і створювати для себе всі необхідні умови, а не задовольнятися наявними, обмежуючись лише негативною реакцією на них . Чим частіше ви питаєте себе «де я перебуваю і куди рухаюся», тим частіше буде приходити чітка відповідь на нього, аж до набуття, за допомогою звички, ясного і впевненого знання, яке буде завжди з вами.

2. Ставте собі виклик

Боротьба «не на життя» з собою, іншими людьми або обставинами до потрібного результату не приведе. Зате регулярне розширення рамок своїх можливостей дасть вам простір для маневру, і тоді ви перестанете мислити шаблонно, а почнете відкривати нові шляхи. Рутинне повторення щоденних дій і реакцій поглиблює нас в русі «торованим шляхом», і свідомість не відчуває потреби шукати і робити щось інше, ніж те, що вже увійшло в звичку.

Тому, наприклад, займіться новою для себе діяльністю – наприклад, якщо завжди мріяли навчитися малювати, запишіться на серію майстер-класів, або ж відновіть давно забуте хобі. Станьте учасником волонтерської групи, дізнайтеся, чим можете бути корисні для реалізації справи, в яку вірите. Почніть самі когось навчати того, що знаєте: така форма відповідальності перед собою та іншими допоможе підтримувати себе в тонусі.

3. Частіше бувайте в компаніях людей з іншим професійним і життєвим досвідом

Ваші друзі і колеги – це загальні теми для розмов, схожі цілі, плани, захоплення і відвідувані місця, які формують схожу свідомість. А якщо ви проведете, наприклад, вечір з представником іншої сфери або стилю життя, то у вас буде можливість вийти за рамки звичного розуміння світу в цілому, а в результаті – за зрозумілі і зумовлені рішення. Особисті відкриття завжди залишаються доступними для нас з кожною новою людиною. Це завжди буде утримувати вас на крок далі від накатаної колії.

4. Чергуйте способи активності – фізичної та розумової

Займаючись переважно одним видом активності, ми обмежуємо себе, як результат – йдемо тільки по одному шляху розвитку або вирішення проблеми, ігноруючи другий. Наприклад, офісним співробітникам навіть звичайна прогулянка здатна «перезавантажити голову». Тим же, хто звик задіювати фізичну працю, може допоможе посидючість і зосередженість.

Тривалість обох практик визначити для себе ви зможете тільки самостійно – шляхом спостереження за собою. Наприклад, запитайте себе, що ви відчуваєте в момент «до» (втома, розгубленість, неуважність, розчарованість, нерішучість і т.д.), а потім після прогулянки або бігу поспостерігайте, як ці відчуття зникають і через який період часу це сталося. Коли ви знаєте хоча б приблизно, якої тривалості має бути ваш «тайм-аут», то охочіше будете виділяти на нього час в щоденному графіку і не вибиватися з нього.

5. Згадуйте і фіксуйте події року минулого дня, тижня, місяця

Чим більш усвідомлено ви проживали цей час, тим більше шансів, що він минув не «як у тумані», а значить, згадати все буде набагато простіше. Наприклад, заведіть звичку ввечері записувати 3-5 найяскравіших подій дня, які справили на вас враження, або про те, що ви хотіли б повторити і випробувати знову. З одного боку, знаючи, що вам належить подібний «звіт» перед собою, ви навчитеся помічати все, що відбувається з вами і навколо вас, з іншого боку – розвиваєте уяву, експериментуючи з різним досвідом (сьогодні ви запишете щось одне, завтра інше, і т.д.).

6. Позбавтеся від багатозадачності

Практика робити все і відразу, можливо, частково економить ваш час, але ціною якості виконаної роботи: увагу, яку повинно було приділити чомусь одному, розсіюється серед всього іншого.

Коли ж це виходить на рівень потреби, тобто ви просто не можете, наприклад, сісти і прочитати сторінку книги або документа без того, щоб відволіктися на лист або розмова, – це сигнал про те, що ситуація вимагає вашого негайного втручання. Ви не здатні повністю сконцентруватися, і свідомо починаєте саботувати будь-яку дію, яка вимагає трохи більшої ясності мислення, ніж зазвичай. Тому поступово привчайте себе до «повного занурення» в одну задачу, намагаючись не відволікатися на інші.

7. Відновлюйте природні сили організму

Мінімізуйте вплив стимуляторів на ваше самопочуття: кава може допомогти вам прокинутися з ранку, але чашка підбадьорливого напою не повинна супроводжувати весь ваш день. Налагодьте свій режим дня: не позбавляйте себе часу на необхідний відпочинок для додаткової роботи або хоча б не робіть цього регулярно.

Вивчіть вплив дихальних практик: глибоке усвідомлене дихання допомагає не тільки знаходитися в моменті «тут і зараз» (що вкрай важливо для ясності мислення), а й насичує організм киснем, а також допомагає сконцентруватися.

8. «Вранці думай, вдень дій, ввечері читай, вночі спи»

Це правило в різних формулюваннях змінило мислення багатьох людей. Пов’язане воно з простими, але базовими принципами роботи нашого мозку. Наприклад, з ранку «на свіжу голову» легше приймаються всі рішення, вдень наш мозок здатний до активної діяльності, вечір – сприятливий час для того, щоб відпочити від неї і наповнитися новою інформацією, яка в нічний час буде ним аналізуватися, щоб знову допомогти нам вранці. Спробуйте дотримуватися цього принципу хоча б протягом одного тижня, щоб відчути на собі його результати.

Джерело: rabota.ua

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.