Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Ясно мислити, ясно діяти: як підтримувати себе в тонусі щодня


Бувають дні та цілі проміжки часу, коли ми сповнені сил, в нас відкривається розуміння моменту, що зараз відбувається і куди треба йти, а головне – є уявлення, як саме це потрібно робити. Добра новина полягає в тому, що в цьому стані можна навчитися перебувати якомога довше. Розбираємося, як це зробити.

1. Пиіайте себе «де я перебуваю і куди рухаюся» якомога частіше

Сила звички за інерцією веде нас звичними маршрутами, і якщо періодично ще можуть відвідувати якісь думки і осяяння, що дають розуміння про необхідність перегляду свого плану, то на постійній основі ми найчастіше реагуємо лише на одномоментні сигнали – наприклад, схильні вирішувати «термінові, але не важливі» проблеми, ігноруючи« важливі, але не термінові».

Але все та ж сила звички може зробити так, що ви завжди будете бачити загальну картину перед очима, і матимете спроможність розставляти правильні пріоритети, оперативно вирішувати проблеми і створювати для себе всі необхідні умови, а не задовольнятися наявними, обмежуючись лише негативною реакцією на них . Чим частіше ви питаєте себе «де я перебуваю і куди рухаюся», тим частіше буде приходити чітка відповідь на нього, аж до набуття, за допомогою звички, ясного і впевненого знання, яке буде завжди з вами.

2. Ставте собі виклик

Боротьба «не на життя» з собою, іншими людьми або обставинами до потрібного результату не приведе. Зате регулярне розширення рамок своїх можливостей дасть вам простір для маневру, і тоді ви перестанете мислити шаблонно, а почнете відкривати нові шляхи. Рутинне повторення щоденних дій і реакцій поглиблює нас в русі «торованим шляхом», і свідомість не відчуває потреби шукати і робити щось інше, ніж те, що вже увійшло в звичку.

Тому, наприклад, займіться новою для себе діяльністю – наприклад, якщо завжди мріяли навчитися малювати, запишіться на серію майстер-класів, або ж відновіть давно забуте хобі. Станьте учасником волонтерської групи, дізнайтеся, чим можете бути корисні для реалізації справи, в яку вірите. Почніть самі когось навчати того, що знаєте: така форма відповідальності перед собою та іншими допоможе підтримувати себе в тонусі.

3. Частіше бувайте в компаніях людей з іншим професійним і життєвим досвідом

Ваші друзі і колеги – це загальні теми для розмов, схожі цілі, плани, захоплення і відвідувані місця, які формують схожу свідомість. А якщо ви проведете, наприклад, вечір з представником іншої сфери або стилю життя, то у вас буде можливість вийти за рамки звичного розуміння світу в цілому, а в результаті – за зрозумілі і зумовлені рішення. Особисті відкриття завжди залишаються доступними для нас з кожною новою людиною. Це завжди буде утримувати вас на крок далі від накатаної колії.

4. Чергуйте способи активності – фізичної та розумової

Займаючись переважно одним видом активності, ми обмежуємо себе, як результат – йдемо тільки по одному шляху розвитку або вирішення проблеми, ігноруючи другий. Наприклад, офісним співробітникам навіть звичайна прогулянка здатна «перезавантажити голову». Тим же, хто звик задіювати фізичну працю, може допоможе посидючість і зосередженість.

Тривалість обох практик визначити для себе ви зможете тільки самостійно – шляхом спостереження за собою. Наприклад, запитайте себе, що ви відчуваєте в момент «до» (втома, розгубленість, неуважність, розчарованість, нерішучість і т.д.), а потім після прогулянки або бігу поспостерігайте, як ці відчуття зникають і через який період часу це сталося. Коли ви знаєте хоча б приблизно, якої тривалості має бути ваш «тайм-аут», то охочіше будете виділяти на нього час в щоденному графіку і не вибиватися з нього.

5. Згадуйте і фіксуйте події року минулого дня, тижня, місяця

Чим більш усвідомлено ви проживали цей час, тим більше шансів, що він минув не «як у тумані», а значить, згадати все буде набагато простіше. Наприклад, заведіть звичку ввечері записувати 3-5 найяскравіших подій дня, які справили на вас враження, або про те, що ви хотіли б повторити і випробувати знову. З одного боку, знаючи, що вам належить подібний «звіт» перед собою, ви навчитеся помічати все, що відбувається з вами і навколо вас, з іншого боку – розвиваєте уяву, експериментуючи з різним досвідом (сьогодні ви запишете щось одне, завтра інше, і т.д.).

6. Позбавтеся від багатозадачності

Практика робити все і відразу, можливо, частково економить ваш час, але ціною якості виконаної роботи: увагу, яку повинно було приділити чомусь одному, розсіюється серед всього іншого.

Коли ж це виходить на рівень потреби, тобто ви просто не можете, наприклад, сісти і прочитати сторінку книги або документа без того, щоб відволіктися на лист або розмова, – це сигнал про те, що ситуація вимагає вашого негайного втручання. Ви не здатні повністю сконцентруватися, і свідомо починаєте саботувати будь-яку дію, яка вимагає трохи більшої ясності мислення, ніж зазвичай. Тому поступово привчайте себе до «повного занурення» в одну задачу, намагаючись не відволікатися на інші.

7. Відновлюйте природні сили організму

Мінімізуйте вплив стимуляторів на ваше самопочуття: кава може допомогти вам прокинутися з ранку, але чашка підбадьорливого напою не повинна супроводжувати весь ваш день. Налагодьте свій режим дня: не позбавляйте себе часу на необхідний відпочинок для додаткової роботи або хоча б не робіть цього регулярно.

Вивчіть вплив дихальних практик: глибоке усвідомлене дихання допомагає не тільки знаходитися в моменті «тут і зараз» (що вкрай важливо для ясності мислення), а й насичує організм киснем, а також допомагає сконцентруватися.

8. «Вранці думай, вдень дій, ввечері читай, вночі спи»

Це правило в різних формулюваннях змінило мислення багатьох людей. Пов’язане воно з простими, але базовими принципами роботи нашого мозку. Наприклад, з ранку «на свіжу голову» легше приймаються всі рішення, вдень наш мозок здатний до активної діяльності, вечір – сприятливий час для того, щоб відпочити від неї і наповнитися новою інформацією, яка в нічний час буде ним аналізуватися, щоб знову допомогти нам вранці. Спробуйте дотримуватися цього принципу хоча б протягом одного тижня, щоб відчути на собі його результати.

Джерело: rabota.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.