Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Як залишатися продуктивним восени і взимку


Не секрет, що осінь і зима не найбільш довгоочікувані пори року. Так, супутні їм розваги веселять нас, але тимчасово. Прогулянки під дощем перестають бути романтичними, а гри в сніжки обертаються температурою.

Далі за сценарієм класична депресія з усіма її наслідками – «антипродукиівність», «мегамлявість», «надсонливість», «завжди смуток» і «знову заметіль». Можна, звичайно, рятуватися кавою або пуером, але це лише тимчасовий перепочинок, в реальності все той же сніг і відсутність сонця. Останнє призводить нас до цілковитого розпачу.

Ви, напевно, помічали, що прокидатися восени або взимку складно.

7.00. Підйом. Темно в кімнаті і за вікном. Всі рятувальні заходи – інтенсивна зарядка, контрастний душ, енергетичний сніданок не допомагають. Діагноз очевидний – світловий голод, тобто немає сонця = немає бадьорості.

Внутрішній графік нашого організму або циркадні ритми, безпосередньо залежать від кількості світла. Зорові рецептори сигналізують мозку про те, що рівень освітленості в приміщенні знизився або підвищився, запускаючи цим процес вироблення гормонів, необхідних для сну або пробудження. Наприклад, Ви прокинулися, за вікном світло і сонячно, настрій покращився, енергії додалося – гормон бадьорості, кортизол, досяг певного максимуму.

Взимку або восени, ситуація зворотна. Зі зменшенням рівня освітлення відбувається порушення циркадного ритму, а з цим і логічне – зменшення гормону бадьорості. Ви починаєте відчувати себе менш енергійними, якщо і не взагалі – знесиленими. Плюсом до цього додаються: смуток, прокрастинація, втрата зацікавленості до подій, почуття провини і низька самооцінка, порушення сну, апетиту, хронічне відчуття втоми і погана концентрація. Але для того, щоб підбадьоритися недостатньо оточити себе прожекторами.

Як же підготуватися до осіннього і зимового сплину і не впасти в депресію? Як залишатися на піку своєї продуктивності не тільки в 2 і 3 кварталі, але і весь рік?

Для того, щоб зарядити свою внутрішню батарейку необхідно:

  • Додавати джерела світла. Щоб не впасти у сплячку, обдуріть власні біоритми. Створіть навколо себе штучне сонце за допомогою освітлювальних приладів. Така світлотерапія не дасть Вам заснути.
  • Оточуйте себе рослинами. «Зелені» не тільки іонізують повітря, надають особливу свіжість простору і вбирають негативну енергію. Сама присутність зеленого кольору в інтер’єрі привнесе в Ваш колектив спокій, а також допоможе сконцентруватися на важливих речах.
  • Відкривайте для себе нові захоплення і читайте. Саме восени і взимку з’являється більше часу на саморозвиток. Складіть список книг, які хотіли б прочитати або перечитати. Згадайте про древнього хобі або відкрийте для себе нове. Улюблена справа додасть нових сил і відверне від зневіри за вікном і в справах. Відвідайте тренінги, курси та лекторії з професійного росту. Повірте, влітку Вам точно буде не до самоосвіти.
  • Додайте в раціон більше фруктів і квашену капусту. 
  • Проводьте більше часу на свіжому повітрі і займіться спортом. Саме так Ви зможете підтримувати свій організм і настрій в тонусі. Урізноманітніть свої будні сезонними активностями – осінніми та зимовими забавами. Влітку Ви будете жалкувати, що не прокотилися з гірки на санчатах. Зима і осінь не привід сидіти вдома, проводите час весело і тепло.
  • Правильний сон. Збій біоритмів і сюрпризи погоди вимагають хорошого відновлення. Намагайтеся спати не менше 8 годин на день. А щоб вранці пробудження були легкими, прокидайтеся в один і той же час.
  • Зберігайте концентрацію за допомогою помаранчевого кольору. Це колір неспроста вважається одним з кращих в кольоротерапії. Він посприяє зміцненню волі, а також допоможе завжди залишатися в тонусі, зарядитися силами, відчути прилив енергії і просто підніме настрій в найбільш похмурий день.
  • Поступово впроваджуючи ці пункти в свій розпорядок дня, Ви почнете відчувати, як найбільш журливі пори року перестають впливати на Ваші продуктивність і настрій.

Джерело: happy-job.ru

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.