Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Як залишатися продуктивним восени і взимку


Не секрет, що осінь і зима не найбільш довгоочікувані пори року. Так, супутні їм розваги веселять нас, але тимчасово. Прогулянки під дощем перестають бути романтичними, а гри в сніжки обертаються температурою.

Далі за сценарієм класична депресія з усіма її наслідками – «антипродукиівність», «мегамлявість», «надсонливість», «завжди смуток» і «знову заметіль». Можна, звичайно, рятуватися кавою або пуером, але це лише тимчасовий перепочинок, в реальності все той же сніг і відсутність сонця. Останнє призводить нас до цілковитого розпачу.

Ви, напевно, помічали, що прокидатися восени або взимку складно.

7.00. Підйом. Темно в кімнаті і за вікном. Всі рятувальні заходи – інтенсивна зарядка, контрастний душ, енергетичний сніданок не допомагають. Діагноз очевидний – світловий голод, тобто немає сонця = немає бадьорості.

Внутрішній графік нашого організму або циркадні ритми, безпосередньо залежать від кількості світла. Зорові рецептори сигналізують мозку про те, що рівень освітленості в приміщенні знизився або підвищився, запускаючи цим процес вироблення гормонів, необхідних для сну або пробудження. Наприклад, Ви прокинулися, за вікном світло і сонячно, настрій покращився, енергії додалося – гормон бадьорості, кортизол, досяг певного максимуму.

Взимку або восени, ситуація зворотна. Зі зменшенням рівня освітлення відбувається порушення циркадного ритму, а з цим і логічне – зменшення гормону бадьорості. Ви починаєте відчувати себе менш енергійними, якщо і не взагалі – знесиленими. Плюсом до цього додаються: смуток, прокрастинація, втрата зацікавленості до подій, почуття провини і низька самооцінка, порушення сну, апетиту, хронічне відчуття втоми і погана концентрація. Але для того, щоб підбадьоритися недостатньо оточити себе прожекторами.

Як же підготуватися до осіннього і зимового сплину і не впасти в депресію? Як залишатися на піку своєї продуктивності не тільки в 2 і 3 кварталі, але і весь рік?

Для того, щоб зарядити свою внутрішню батарейку необхідно:

  • Додавати джерела світла. Щоб не впасти у сплячку, обдуріть власні біоритми. Створіть навколо себе штучне сонце за допомогою освітлювальних приладів. Така світлотерапія не дасть Вам заснути.
  • Оточуйте себе рослинами. «Зелені» не тільки іонізують повітря, надають особливу свіжість простору і вбирають негативну енергію. Сама присутність зеленого кольору в інтер’єрі привнесе в Ваш колектив спокій, а також допоможе сконцентруватися на важливих речах.
  • Відкривайте для себе нові захоплення і читайте. Саме восени і взимку з’являється більше часу на саморозвиток. Складіть список книг, які хотіли б прочитати або перечитати. Згадайте про древнього хобі або відкрийте для себе нове. Улюблена справа додасть нових сил і відверне від зневіри за вікном і в справах. Відвідайте тренінги, курси та лекторії з професійного росту. Повірте, влітку Вам точно буде не до самоосвіти.
  • Додайте в раціон більше фруктів і квашену капусту. 
  • Проводьте більше часу на свіжому повітрі і займіться спортом. Саме так Ви зможете підтримувати свій організм і настрій в тонусі. Урізноманітніть свої будні сезонними активностями – осінніми та зимовими забавами. Влітку Ви будете жалкувати, що не прокотилися з гірки на санчатах. Зима і осінь не привід сидіти вдома, проводите час весело і тепло.
  • Правильний сон. Збій біоритмів і сюрпризи погоди вимагають хорошого відновлення. Намагайтеся спати не менше 8 годин на день. А щоб вранці пробудження були легкими, прокидайтеся в один і той же час.
  • Зберігайте концентрацію за допомогою помаранчевого кольору. Це колір неспроста вважається одним з кращих в кольоротерапії. Він посприяє зміцненню волі, а також допоможе завжди залишатися в тонусі, зарядитися силами, відчути прилив енергії і просто підніме настрій в найбільш похмурий день.
  • Поступово впроваджуючи ці пункти в свій розпорядок дня, Ви почнете відчувати, як найбільш журливі пори року перестають впливати на Ваші продуктивність і настрій.

Джерело: happy-job.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.