Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Налаштуватися на «хвилю»: 7 порад, як зберігати концентрацію під час роботи


Протягом робочого дня у кожного з нас бувають періоди, коли не хочеться майже нічого. Ви втрачаєте інтерес до будь-якої діяльності, стаєте розсіяним і неуважним. Що робити? Експерти Business Insider радять дотримуватися цих порад, щоб зберігати концентрацію під час роботи.

1. Не забувайте про перерви

Переконайтеся, що ваш щоденний робочий графік включає в себе перерви – коли ви абсолютно нічим не зайняті. Просто відпочиньте від всього і всіх. Дослідження показують, що кілька хвилин «байдикування» (втім, ви можете навіть завести список з корисних справ, якими можна зайнятися в перерві) допоможуть відновити вашу концентрацію і енергію.

2. Слідкуйте за тим, коли ви найбільш активні

Слідкуйте за своєю активністю протягом робочого тижня і зробіть відповідні записи, щоб з’ясувати, коли ви найбільш зосереджені, а коли ваша продуктивність значно знижується. Надалі організовуйте свою роботу, орієнтуючись на власні періоди активності.

3. Слухайте музику

Багатьом людям допомагає зосередитися спокійна музика. При цьому можна як робити її фоном вашої роботи, так і слухати в перервах, щоб відновитися. За словами вчених з Мічиганського університету, прослуховування музики допомагає поліпшити концентрацію і увагу тільки тоді, коли ви дійсно слухаєте музику, вникаючи в мелодію і ритми.

4. Перетворіть роботу на гру

Придумайте цікаву передісторію до вашого заняття. Переконати себе, що те, чим ви займаєтеся (особливо, коли мова йде про напружену роботу) – це дійсно захоплююче. Для цього подумайте, як процес роботи і її результат ви зможете в подальшому застосувати у вашому особистому житті. Ще можна придумати собі винагороду за виконання якогось важкого завдання. Це може бути все, що завгодно. Головне, щоб нагорода мотивувала вас. Загалом, навіть у найважчу і виснажливу роботу можна додати ігрових елементів.

5. Медитуйте

Розслабитися і впоратися з напругою допомагає медитація. Так, існує цілий ряд дуже різних методик розслаблення – від дихальної гімнастики і йоги до аутотренінгу. Але, як відзначають експерти, навіть найелементарніша зарядка (кругові рухи шиї, розминка кисті рук і т.д.) дуже добре допомагає знову налаштуватися на потрібну «хвилю».

6. Записуйте свої думки

Заведіть список, в який ви записували б випадкові думки та ідеї, які відвідують вас протягом дня. Тільки записуйте те, що не стосується самої роботи. Це звільнить ваш мозок від непотрібної напруги і допоможе сфокусуватися на актуальних завданнях.

7. Знайдіть зразок для наслідування

Знайдіть собі зразок для наслідування, який змусить вас залишатися зосередженим. Це може бути як активна і продуктивна людина з вашого оточення, так і лідер думок, за яким ви стежите в соціальних мережах. Аналізуйте, які прийоми використовують ці люди, щоб все встигати, пробуйте застосовувати це у своїй роботі. Приклад цих людей буде мотивувати вас.

Джерело: www.businessinsider.com

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.