Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

6 Способи зберігати рівновагу в будь-якій ситуації


Світ занадто динамічний, і ми часто не встигаємо за змінами. Думки скачуть, вловити головне в суєті практично неможливо – і тому зростає нервове напруження. Кілька способів, як зменшити занепокоєння і тримати нерви в порядку.

1. Аналізуйте думки

Як тільки ви відчуваєте, що вас накриває хвиля паніки і хвилювання, сконцентруйтеся на тому, що ви усвідомили цей момент. Занепокоєння відступає, якщо людина робить хоча б спробу його побороти:

1.Визнайте свій стан: «Так, я панікую, хвилююся, майже плачу і т.д.»

2.Спробуйте знайти причину цієї емоції.

3. Розширте, деталізуйте свою відповідь: «Чому саме я боюся подзвонити / написати / піти до лікаря / поговорити / взятися за завдання?» й ін.

У внутрішньому крику ви почуєте власний голос розсудливості. Так відбувається завжди – розуміння своїх емоцій перемикає мозок в режим раціонального мислення. Заради експерименту ви можете навіть трошки розкрутити свою паніку, спеціально поглибити хвилювання, але мозок уже буде працювати з причиною. Холодно і раціонально. Хвиля паніки відступить сама собою.

2. Глибоко дихайте

Для перевірки почніть швидко-швидко дихати – пульс почастішає і вас накриє хвиля безпричинного занепокоєння. А ось повільні вдихи для мозку те ж саме, що і стан розслабленості і спокою. У критичний момент зафіксуйте свою увагу на процесі – вдих через ніс, видих через рот – і ви відчуєте, як стрес потроху відступає.

3. Будьте в теперішньому

Ми починаємо переживати, коли озираємося на успіхи в минулому і замислюємося про перспективи майбутнього. А найчастіше ми розриваємося між першим і другим, викликаючи своїми думками почуття удаваної небезпеки. Відловлюйте свої думки, буквально повертаючи їх в сьогодні, в тут і зараз, де все добре і спокійно.

4. Відмовтеся від контролю над усім

Люди намагаються контролювати абсолютно всі процеси свого життя і заодно життя своїх дітей, друзів, співробітників – мозок прагне створити ілюзорне почуття безпеки для зниження стресу, неспокою і іноді навіть болю. Щоб не створювати нервових ситуацій, випустіть з-під контролю ті процеси, на які ви не впливаєте, відкиньте помилкове відчуття відповідальності за все. Концентруйтеся тільки на тому, що дійсно вам підвладне, на тому, що по-справжньому важливо.

5. Уникайте невизначеності

Якщо ми відмовляємося приймати рішення, ми перетворюємося в незадоволених буркотунів, які живуть не своїм життям. Але навіть найнезначніші рішення підвищують самооцінку, доводячи, що ми здатні розпоряджатися собою, своїм часом, вийти з-під чужої опіки і контролю, досягти своєї мети. Мозок в режимі раціонального мислення, який звик приймати рішення, не продукує занепокоєння і поганий настрій.

6. Відмовтеся від перфекціонізму

Хвилювання часто виникає через завищені очікування. Ми прагнемо бути кращими батьками, стати №1 у своїй справі, відправитися в незабутній тур, мріємо про ідеальний бізнес. Прийміть факт, що ідеального не буває. Так, краще бути просто хорошим бізнесменом, який кожен день реалізовує свою велику мрію, ніж не діяти і втрачати дні. Краще бути розуміючим батьком, ніж тираном, який прагне дати краще «тому, що у мене такого не було в дитинстві».

Джерело: blog.rabota.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.