Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Як здешевити авто в Україні


В Україні – найдорожчі автомобілі в Європі. Наприклад, щоб придбати бюджетний Renault Logan в мінімальній комплектації, українець, по прайсу «Рено Україна», повинен мати, як мінімум, 261 500 грн. А це близько 10 000 євро.

У Чехії той же Логан можна купити за 6 272 євро. Сама ж висока ціна в ЄС – в Латвії – 8 089 євро. Але і це приблизно на дві тисячі євро дешевше, ніж в Україні, повідомляє cardiagram.com.ua.

Чому ж імпортні автомобілі в нашій країні такі дорогі? Справа зовсім не в жадібності українських імпортерів і дилерів. Їх маржа стандартна, і нічим не відрізняється від накруток колег у Європі.

Скільки коштує Renault Logan у наших сусідів у Європі*

Скільки коштує Renault Logan у наших сусідів у Європі

*Ціни вказані на Renault Logan в мінімальній комплектації з бензиновим двигуном 1,2 літра без доплати за колір металік.

Дані офіційних дистриб’юторів Renault.

Українці платять більше своїх зарубіжних колег з-за маси різних імпортних зборів, аналогів яких немає в Європі. CarDiagram вирішила розібратися, які ж податки на автомобілі в нашій країні можна скасувати.

1. Спеціальне мито на імпортні автомобілі

Коли ввели: у 2013 році;

На які автомобілі поширюється: з бензиновим двигуном об’ємом від 1 до 2,2 літрів;

Розмір мита: для авто з двигуном від 1 до 1,5 літра – 2,15%, від 1,5 до 2,2 літрів – 4,32%.

Спецмито вводилося для захисту вітчизняного виробника – Запорізького автозаводу, заводу Єврокар, що збирає Skoda в Закарпатті, і Богдана, який в Україні збирає автомобілі Hyundai.

Днями Всесвітня торгова організація визнала, що спеціальний податок на автомобілі в Україні суперечить нормам міжнародний торгівлі. Представники СОТ рекомендували нашій країні, відмовитися від спецмита.

І Кабміну доведеться прислухатися до порад організації, так як Україна – повноцінний член СОТ, і повинна дотримуватися її норм торгівлі.

2. Тимчасова імпортне мито

Коли ввели: у 2015 році;

На які автомобілі поширюється: на всі імпортні авто;

Розмір мита: 5%.

Ініціатором мита став Кабмін. Введення аргументували тим, що уряду треба якось наповнювати бюджет.

Автомобілісти намагалися відрадити команду Арсенія Яценюка від введення додаткового побору. Але прем’єр все ж зважився на цей крок. Втім, додаткове мито на імпорт, швидше за все, теж скасують. Зараз відповідність нормам міжнародної торгівлі перевіряє все та ж Всесвітня торгова організація.

Учасники ринку впевнені, що спецмито і тимчасовий податок на імпорт будуть скасовані якщо не в цьому, то на початку наступного року.

«За нашими прогнозами, під тиском СОТ спецмито та імпортний збір будуть скасовані у вересні 2015 року. В гіршому випадку – з січня 2016-го», — переконаний Артем Ткаченко, голова правління однієї з найбільших автомобільних компаній України «Віді Автосіті».

3. Ввізне мито

Коли ввели: діє багато років;

На які автомобілі поширюється: на всі;

Розмір мита: 10%.

На відміну від двох попередніх податків, ввізне мито Україна не може скасувати в односторонньому порядку. Цей збір прописаний в асоціації нашої країни з Європою. Природно, що переписувати цей документ навряд чи хтось наважиться. Тим більше, що його вже ратифікували парламенти деяких країн Європейського Союзу.

Втім, з часом цей податок фактично зійде нанівець. У документі про асоціацію України з ЄС написано, що з 2015-го, щороку від імпортного мита буде відніматися 1%. І до 2025 її повністю скасують.

Джерело: fakty.ictv.ua

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.