Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

8 сфер, які до 2025 зміняться до невпізнаваності


Доповідь фінансової компанії Merrill Lynch на 300 сторінок наповнена футуристичними прогнозами, які стосуються прогресу в найближчі 10 років. За оцінками аналітиків Merrill Lynch, тільки в найближчі п’ять років світовий ринок роботів і штучного інтелекту виросте з $ 28 млрд до $ 150 млрд.

1. Машинобудування

У найближчі п’ять років більшість нових автомобілів будуть розумними підключеними машинами, а до 2025 10% з них будуть автономними. Деякі компанії, наприклад, Google і Тesla зайняті розробкою автомобілів, які водять самі, а в Японії тестують систему роботаксі, яка стартує в 2020 до Олімпійських ігор в Токіо.

2. Фінанси

Найбільші зміни у фінансовій сфері будуть у формі роботів-консультантів, які прийдуть на зміну нинішнім інвестиційним радникам. До 2020 очікується до $ 2,2 трнл інвестицій, зроблених за допомогою штучного інтелекту, який здатний вивчати ринки.

3. Охорона здоров’я

У лікарнях майбутнього будуть працювати роботи, допомагаючи медикам у всьому – від складних хірургічних операцій до догляду за хворими та літніми людьми. У 2000 було проведено 1000 операцій з використанням роботів, до 2014 число збільшилося до 570 000 і продовжує зростати. Технології також допоможуть знизити брак кваліфікованих медичних працівників.

4. Виробництво

Тільки 10% світових виробничих потужностей в даний час автоматизовані. Як очікується, цей показник зросте до 45% за найближчі 10 років – в силу того, що роботи стануть дешевшими. А ще вони стануть більш якісними. І поки для певних функцій як і раніше потрібні людські руки, деякі компанії, наприклад, китайська Foxconn інвестують в роботів, які могли б збирати невеличкі деталі, наприклад, для iPhone.

5. Сільське господарство

Аграрний сектор також чекають великі зміни – з безпілотними тракторами, дронами і роботами-доярами. У 2025 ферми будуть широко використовувати технології штучного інтелекту та аналітику даних, щоб оптимізувати посівні площі.

6. Послуги

Сфера послуг зміниться в міру поширення персональних роботів – машин, які можуть виконувати легку, небезпечну або рутинну роботу краще людей. Вже зараз робот-пилосос здатний на відмінно впоратися з чищенням підлоги. Незабаром на ринку з’являться роботи, які будуть стригти галявини і мити вікна.

7. Штучний інтелект

Технології штучного інтелекту, наприклад програми, які можуть робити прогнози і мислити майже як люди, до 2024 перетворяться на індустрію вартістю $ 43 млрд. Але істинний штучний інтелект – комп’ютер, здатний повною мірою зрівнятися з людським розумом – може з’явитися з 50% ймовірністю лише в 2040-50. До 2075 ця ймовірність досягне 90%.

8. Аерокосмічний сектор і оборона

У 90 країнах активно використовують безпілотники, в 30 з них – збройні дрони. Кількість комерційних і військових безпілотників потроїться в найближчі п’ять років. Також очікується поява автономних засобів пересування і наземних роботів, розроблених для військових цілей – як наприклад, «віслюк» компанії Boston Dynamics, розроблений для перенесення важких вантажів, які не в силах нести солдатів.

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.