Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

8 сфер, які до 2025 зміняться до невпізнаваності


Доповідь фінансової компанії Merrill Lynch на 300 сторінок наповнена футуристичними прогнозами, які стосуються прогресу в найближчі 10 років. За оцінками аналітиків Merrill Lynch, тільки в найближчі п’ять років світовий ринок роботів і штучного інтелекту виросте з $ 28 млрд до $ 150 млрд.

1. Машинобудування

У найближчі п’ять років більшість нових автомобілів будуть розумними підключеними машинами, а до 2025 10% з них будуть автономними. Деякі компанії, наприклад, Google і Тesla зайняті розробкою автомобілів, які водять самі, а в Японії тестують систему роботаксі, яка стартує в 2020 до Олімпійських ігор в Токіо.

2. Фінанси

Найбільші зміни у фінансовій сфері будуть у формі роботів-консультантів, які прийдуть на зміну нинішнім інвестиційним радникам. До 2020 очікується до $ 2,2 трнл інвестицій, зроблених за допомогою штучного інтелекту, який здатний вивчати ринки.

3. Охорона здоров’я

У лікарнях майбутнього будуть працювати роботи, допомагаючи медикам у всьому – від складних хірургічних операцій до догляду за хворими та літніми людьми. У 2000 було проведено 1000 операцій з використанням роботів, до 2014 число збільшилося до 570 000 і продовжує зростати. Технології також допоможуть знизити брак кваліфікованих медичних працівників.

4. Виробництво

Тільки 10% світових виробничих потужностей в даний час автоматизовані. Як очікується, цей показник зросте до 45% за найближчі 10 років – в силу того, що роботи стануть дешевшими. А ще вони стануть більш якісними. І поки для певних функцій як і раніше потрібні людські руки, деякі компанії, наприклад, китайська Foxconn інвестують в роботів, які могли б збирати невеличкі деталі, наприклад, для iPhone.

5. Сільське господарство

Аграрний сектор також чекають великі зміни – з безпілотними тракторами, дронами і роботами-доярами. У 2025 ферми будуть широко використовувати технології штучного інтелекту та аналітику даних, щоб оптимізувати посівні площі.

6. Послуги

Сфера послуг зміниться в міру поширення персональних роботів – машин, які можуть виконувати легку, небезпечну або рутинну роботу краще людей. Вже зараз робот-пилосос здатний на відмінно впоратися з чищенням підлоги. Незабаром на ринку з’являться роботи, які будуть стригти галявини і мити вікна.

7. Штучний інтелект

Технології штучного інтелекту, наприклад програми, які можуть робити прогнози і мислити майже як люди, до 2024 перетворяться на індустрію вартістю $ 43 млрд. Але істинний штучний інтелект – комп’ютер, здатний повною мірою зрівнятися з людським розумом – може з’явитися з 50% ймовірністю лише в 2040-50. До 2075 ця ймовірність досягне 90%.

8. Аерокосмічний сектор і оборона

У 90 країнах активно використовують безпілотники, в 30 з них – збройні дрони. Кількість комерційних і військових безпілотників потроїться в найближчі п’ять років. Також очікується поява автономних засобів пересування і наземних роботів, розроблених для військових цілей – як наприклад, «віслюк» компанії Boston Dynamics, розроблений для перенесення важких вантажів, які не в силах нести солдатів.

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.