Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Якісний відпочинок: 5 способів вимкнути роботу


Від роботи все важче позбутися: і у відпустці ми перевіряємо пошту, заходимо в соціальні мережі і робимо дзвінки важливим партнерам. Однак, як показують дослідження, такий спосіб провести канікули тільки підсилює стрес і може призвести до вигоряння.

Над вирішенням проблеми попрацювала група вчених з лондонського City University, яка опитала 90 вчителів по всій країні. Дослідження тривало вісім тижнів, так як психологи з’ясовували відчуття вчителів до, під час і після новорічних канікул. За результатами виявилося, що вчителі, робота яких за визначенням високо стресова і емоційна, критично потребують повного припинення робочих обов’язків, щоб уникнути вигорання. Ті з них, хто продовжував хвилюватися про роботу на канікулах, відновилися гірше, ніж учасники опитування, які зробили якісну перерву. На основі дослідження, британські психологи зробили ряд рекомендацій, і головна з них – не тільки знати про якісний відпочинок, а й неодмінно застосовувати ці знання в житті.

Навіть кілька днів можуть допомогти

Стрес має властивість накопичуватися. Перерви в роботі критично важливі для перезавантаження фізіологічної реакції організму на стрес, більш того, вони можуть мати довготривалий вплив на здоров’я і самопочуття. Про це говорять і голландські вчені, які з’ясували, що навіть коротка відпустка (4-5 днів) має такий самий позитивний ефект, як і більш тривалий (від 9 днів). Післясмак від відпустки на тропічному пляжі довго не триватиме, тому рекомендується робити кілька коротких відпусток протягом року. І, звичайно, дуже важливо не працювати в ці короткочасні канікули.

Вимкніть пошту і ввімкніть ігри

Корисними можуть бути заняття, які в «звичайному» житті ви вважаєте легковажними або відкладаєте «на потім». Наприклад, комп’ютерні ігри та телесеріали, поїдання тістечок та ігри в сніжки з дітьми. При цьому важливо відключити повідомлення в телефоні, а замість робочої пошти читати книги із складеного півроку тому списку.

Відпочиньте за допомогою зарядки

Це очевидна річ, але скажемо ще раз – фізичні вправи дуже важливі, тому що допомагають розслабитися, так само, як масаж або гарний жарт. Найважче в розслабленні – відвернути розум від роботи. Хорошим способом зробити це є візуалізація: уявіть себе в якомусь місці, яке ніяк не асоціюється з роботою, наприклад, на карнавалі або безлюдному острові біля багаття.

Також ми найчастіше ігноруємо роль дихання в позбавленні від стресу, яке вважаємо автоматичною функцією організму. Однак в моменти стресу дихання найчастіше грудне, а в розслабленому стані ми дихаємо діафрагмою. Контролювати дихання може допомогти проста вправа: покладіть долоню на живіт і дихайте, уявляючи, що у вас в животі знаходиться повітряна куля, яка піднімається і опускається.

Серед веселощів знайдіть час для себе

Найважча частина відпочинку – відчуття того, що ви повинні відпочити. Це може перейти в гіркий обов’язок, як ще одне завдання, яке потрібно виконати. Пам’ятайте, розслаблення не означає байдикування, так як, лежачи на дивані, зазвичай в розумі ви прокручуєте список справ на січень.

Способом уникнути похмурих думок стане чесне проведення часу наодинці з собою, хоч цього і важко досягти. Новорічні свята – час, коли ви робите щасливими інших людей, хоч і безмежно вам близьких. Якщо у вас є діти, домовтеся з партнером (або з собою), що після того, як вони ляжуть в ліжко, ви дивитеся якийсь фільм або йдете на прогулянку. Це не егоїзм або асоціальна поведінка, а життєво необхідний час для рефлексій.

Практикуйте майндфулнес

Відволіктися від роботи допоможе техніка майндфулнес, практика фіксації свідомості на «тут і зараз». Навіть якщо ви фізично не працюєте, ви можете міркувати над незавершеними проектами, і це вбиває саму ідею розслаблення. Тому навчіться практиці ментальної присутності в цьому моменті релаксації.

І останнє, але дуже важливе. Намагайтеся не говорити про роботу, навіть на святі в колі колег зміна теми – хороший хід.

Джерело: theguardian.com

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.