Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Якісний відпочинок: 5 способів вимкнути роботу


Від роботи все важче позбутися: і у відпустці ми перевіряємо пошту, заходимо в соціальні мережі і робимо дзвінки важливим партнерам. Однак, як показують дослідження, такий спосіб провести канікули тільки підсилює стрес і може призвести до вигоряння.

Над вирішенням проблеми попрацювала група вчених з лондонського City University, яка опитала 90 вчителів по всій країні. Дослідження тривало вісім тижнів, так як психологи з’ясовували відчуття вчителів до, під час і після новорічних канікул. За результатами виявилося, що вчителі, робота яких за визначенням високо стресова і емоційна, критично потребують повного припинення робочих обов’язків, щоб уникнути вигорання. Ті з них, хто продовжував хвилюватися про роботу на канікулах, відновилися гірше, ніж учасники опитування, які зробили якісну перерву. На основі дослідження, британські психологи зробили ряд рекомендацій, і головна з них – не тільки знати про якісний відпочинок, а й неодмінно застосовувати ці знання в житті.

Навіть кілька днів можуть допомогти

Стрес має властивість накопичуватися. Перерви в роботі критично важливі для перезавантаження фізіологічної реакції організму на стрес, більш того, вони можуть мати довготривалий вплив на здоров’я і самопочуття. Про це говорять і голландські вчені, які з’ясували, що навіть коротка відпустка (4-5 днів) має такий самий позитивний ефект, як і більш тривалий (від 9 днів). Післясмак від відпустки на тропічному пляжі довго не триватиме, тому рекомендується робити кілька коротких відпусток протягом року. І, звичайно, дуже важливо не працювати в ці короткочасні канікули.

Вимкніть пошту і ввімкніть ігри

Корисними можуть бути заняття, які в «звичайному» житті ви вважаєте легковажними або відкладаєте «на потім». Наприклад, комп’ютерні ігри та телесеріали, поїдання тістечок та ігри в сніжки з дітьми. При цьому важливо відключити повідомлення в телефоні, а замість робочої пошти читати книги із складеного півроку тому списку.

Відпочиньте за допомогою зарядки

Це очевидна річ, але скажемо ще раз – фізичні вправи дуже важливі, тому що допомагають розслабитися, так само, як масаж або гарний жарт. Найважче в розслабленні – відвернути розум від роботи. Хорошим способом зробити це є візуалізація: уявіть себе в якомусь місці, яке ніяк не асоціюється з роботою, наприклад, на карнавалі або безлюдному острові біля багаття.

Також ми найчастіше ігноруємо роль дихання в позбавленні від стресу, яке вважаємо автоматичною функцією організму. Однак в моменти стресу дихання найчастіше грудне, а в розслабленому стані ми дихаємо діафрагмою. Контролювати дихання може допомогти проста вправа: покладіть долоню на живіт і дихайте, уявляючи, що у вас в животі знаходиться повітряна куля, яка піднімається і опускається.

Серед веселощів знайдіть час для себе

Найважча частина відпочинку – відчуття того, що ви повинні відпочити. Це може перейти в гіркий обов’язок, як ще одне завдання, яке потрібно виконати. Пам’ятайте, розслаблення не означає байдикування, так як, лежачи на дивані, зазвичай в розумі ви прокручуєте список справ на січень.

Способом уникнути похмурих думок стане чесне проведення часу наодинці з собою, хоч цього і важко досягти. Новорічні свята – час, коли ви робите щасливими інших людей, хоч і безмежно вам близьких. Якщо у вас є діти, домовтеся з партнером (або з собою), що після того, як вони ляжуть в ліжко, ви дивитеся якийсь фільм або йдете на прогулянку. Це не егоїзм або асоціальна поведінка, а життєво необхідний час для рефлексій.

Практикуйте майндфулнес

Відволіктися від роботи допоможе техніка майндфулнес, практика фіксації свідомості на «тут і зараз». Навіть якщо ви фізично не працюєте, ви можете міркувати над незавершеними проектами, і це вбиває саму ідею розслаблення. Тому навчіться практиці ментальної присутності в цьому моменті релаксації.

І останнє, але дуже важливе. Намагайтеся не говорити про роботу, навіть на святі в колі колег зміна теми – хороший хід.

Джерело: theguardian.com

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.