Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Кабмін розробив нові штрафи для автомобілістів


Зараз «героя паркування», який без всяких на те підстав зайняв спеціальне місце, позначене як «місце для стоянки авто осіб з інвалідністю», притягнути до відповідальності вкрай важко. Максимум – фото автомобіля, зроблене активістами, потрапляє в тематичні групи соціальних мереж, – і на цьому все. А буває, що на паркінгах взагалі не передбачені такі спеціальні місця. Кабінет Міністрів створив законопроект, мета якого – забезпечити доступ до спеціальних місць для стоянки тим, хто має для цього підстави, і більш суворо карати тих, хто порушить правила, зайнявши парко-місце, призначене для транспорту осіб з інвалідністю. Також будуть уточнені вимоги щодо організації парковок.

У документі №5629 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю» пропонується наступна відповідальність за безпідставне користування місцями для стоянки транспортних засобів осіб з інвалідністю. Якщо водій не є особою з інвалідністю, не перевозить таких осіб, але зайняв спецмісце – штраф 1020 грн. Такий же розмір штрафу за безпідставне використання знаків «водій з інвалідністю», розміщених на автомобілі. Не штрафуватимуть у разі, якщо водій або пасажир ТЗ мають явні ознаки інвалідності. Але це не все: якщо автомобіль займає пільгове місце, позначене спеціальними знаками, безпідставно – таке порушення буде прирівнюватися до «створення істотних перешкод дорожньому руху», за що ТЗ можуть навіть забрати на евакуаторі.

Власникам паркінгів (або територій з паркінгами) також слід звернути увагу на цей документ. На кожній парковці повинні бути організовані спеціальні безкоштовні місця для паркування автомобілів осіб з інвалідністю, в кількості не менше 10% від загальної кількості парко-місць, але не менше одного. Такі парко-місця зі спеціальною розміткою і знаками повинні бути створені і біля житлових будинків (крім приватних). За порушення цієї вимоги вперше – штраф 1020 грн., за повторне порушення протягом року – штраф від 2040 до 2550 грн., який буде виписаний особі, відповідальній за утримання паркувальних площ. В даний час законопроект №5629 має статус «зареєстрований у Верховній Раді» і знаходиться на розгляді у профільних комітетах.

Джерело: auto.ria.com

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.