Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Кабмін розробив нові штрафи для автомобілістів


Зараз «героя паркування», який без всяких на те підстав зайняв спеціальне місце, позначене як «місце для стоянки авто осіб з інвалідністю», притягнути до відповідальності вкрай важко. Максимум – фото автомобіля, зроблене активістами, потрапляє в тематичні групи соціальних мереж, – і на цьому все. А буває, що на паркінгах взагалі не передбачені такі спеціальні місця. Кабінет Міністрів створив законопроект, мета якого – забезпечити доступ до спеціальних місць для стоянки тим, хто має для цього підстави, і більш суворо карати тих, хто порушить правила, зайнявши парко-місце, призначене для транспорту осіб з інвалідністю. Також будуть уточнені вимоги щодо організації парковок.

У документі №5629 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю» пропонується наступна відповідальність за безпідставне користування місцями для стоянки транспортних засобів осіб з інвалідністю. Якщо водій не є особою з інвалідністю, не перевозить таких осіб, але зайняв спецмісце – штраф 1020 грн. Такий же розмір штрафу за безпідставне використання знаків «водій з інвалідністю», розміщених на автомобілі. Не штрафуватимуть у разі, якщо водій або пасажир ТЗ мають явні ознаки інвалідності. Але це не все: якщо автомобіль займає пільгове місце, позначене спеціальними знаками, безпідставно – таке порушення буде прирівнюватися до «створення істотних перешкод дорожньому руху», за що ТЗ можуть навіть забрати на евакуаторі.

Власникам паркінгів (або територій з паркінгами) також слід звернути увагу на цей документ. На кожній парковці повинні бути організовані спеціальні безкоштовні місця для паркування автомобілів осіб з інвалідністю, в кількості не менше 10% від загальної кількості парко-місць, але не менше одного. Такі парко-місця зі спеціальною розміткою і знаками повинні бути створені і біля житлових будинків (крім приватних). За порушення цієї вимоги вперше – штраф 1020 грн., за повторне порушення протягом року – штраф від 2040 до 2550 грн., який буде виписаний особі, відповідальній за утримання паркувальних площ. В даний час законопроект №5629 має статус «зареєстрований у Верховній Раді» і знаходиться на розгляді у профільних комітетах.

Джерело: auto.ria.com

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.