Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Як контролювати стрес на роботі?


Що ж робити, щоб зменшити робочий стрес, навчитися керувати ним?

Виявляйте тривожні ознаки

Слідкуйте за собою, за своїм станом. У особливо напружені моменти (наприклад, коли потрібно підготувати важливий звіт, якщо побоюєтеся звільнення або за великої кількості понаднормової роботи) оцінюйте своє самопочуття за такими параметрами:

  • почуття тривоги, дратівливість;
  • апатія, втрата інтересу до роботи;
  • проблеми зі сном;
  • втома;
  • проблеми з концентрацією уваги;
  • напруження м’язів або головні болі;
  • погана робота шлунка;
  • соціальна самоізоляція;
  • втрата сексуального потягу;
  • використання алкоголю або наркотиків.

Знижуйте стрес, піклуючись про себе

Якщо стрес на роботі впливає на вашу працездатність і особисте життя або негативно впливає на здоров’я – настав час вживати заходів. Турбота про себе не обов’язково вимагає повного перезавантаження життя; навіть дрібниці можуть піднімати настрій і наповнювати енергією. Рух, фізичні вправи – відмінний спосіб боротьби зі стресом. Правильно харчуйтеся – краще часто, але потроху. Обов’язково давайте собі висипатися, тому що недолік сну робить вас ще більш уразливими.

Організовуйте та розставляйте пріоритети

Якщо робота накриває з головою, заспокойтеся, глибоко вдихніть і візьміть у руки щоденник. Витратьте час на створення збалансованого розкладу, в якому знайдеться час і для роботи, і для особистого життя. Не намагайтеся втиснути в один день занадто багато: призначте кілька особливо важливих завдань, дещо менш пріоритетних і кілька простих. Внесіть до розкладу перерви: згадувати про них, якщо ви вже півдня просиділи, не піднімаючи голови від роботи, – не кращий варіант. Делегуйте відповідальність; просіть допомоги у колег там, де це необхідно.

Керуйте своїм емоційним станом

Навчіться контролювати свої емоції, ставитися до всього із здоровим гумором і вирішувати конфлікти позитивно. Не тримайте образ, не причаюйте зла, не залишайте невирішених питань – робіть так кожен робочий день. Яким би напруженим він не був, ви повинні починати і закінчувати його з посмішкою.

Виробляйте корисні звички

Позбавтеся від зайвого перфекціонізму. Повірте, жоден проект не може бути виконаний ідеально; прагнучи до цього, ви додаєте собі непотрібних переживань. Нікому не стане краще від того, що ви ставите перед собою недосяжні цілі або намагаєтеся виконати занадто багато. Досить того, що ви прагнете зробити все можливе.

Наведіть порядок у своєму робочому просторі. Добре прибирання піднімає настрій, тому протріть стіл від пилу, розберіть завали паперів і книг, очистіть комп’ютер від непотрібних документів, розсортуйте папки та файли. Пишіть для себе список завдань і викреслюйте їх протягом всього дня – це допомагає оцінити виконаний вами обсяг робіт.

Джерело: www.planetahr.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.