Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Коефіцієнт сервісу


Ця цифра вказує на кількість позицій, які можуть бути узяті і видані клієнтові відразу за його запитом.

Число позицій, які можуть бути видані співвідноситься з проаналізованим числом позицій із запиту за певний період часу.

Коэффициент сервиса

Коефіцієнт сервісу виражається у відсотках. Слід зазначити, що при підрахунку коефіцієнта сервісу як порівняння береться повний асортимент. Щоб отримати надійні цифри, необхідно враховувати всі запити клієнтів повністю, навіть ті, які ми були не в змозі виконати, що і дасть правдиву картину коефіцієнта сервісу.

Приклад:
  • У межах певного періоду було 875 запитів.
  • 22 запити не стосувалися запасних частин.
  • Таким чином, 100% = 853 запити. 
  • 699 позицій було видано

Коефіцієнт сервісу = 699 / 853 Х 100 = 81,94

У нашому прикладі був підрахований коефіцієнт сервісу 82% (округлено). Ця цифра, як уже говорилося, достовірна, тільки якщо всі запити без винятку були прийняті до уваги.

Низький коефіцієнт сервісу показує, що асортимент не узгоджений з ринком і замовлення, зроблені компанією, також не орієнтовані на ринок. Оптимальне наповнення складу складалося б з позицій, які були б затребувані ринком за певний період часу. Однак, ця ідеальна ситуація практично недосяжна без перевищення межі прибутковості.

Щоб досягти коефіцієнта сервісу рівного 100% слід було б мати повний асортимент продукції і це, безумовно, неприбуткове вкладення капіталу, від цього капіталу буде незрівнянно мала віддача.

З іншого боку, так само неефективно мати низький коефіцієнт сервісу, що веде до втрати довіри з боку клієнтів, і вони більше ніколи не повернуться.

Досвід показує, що економічно вигідним є коефіцієнт сервісу рівний 93%.

Коефіцієнт сервісу і коефіцієнт обороту є параметрами, які визначають ринково-орієнтоване управління складом.

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.