Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Коли запрацює фотофіксація порушень ПДР?


Як відомо, фотофіксація порушень ПДР визнана неконституційною на підставі рішення Конституційного суду в 2010 році. Судді піддали критиці положення про відповідальність власника авто, а не водія, який скоїв порушення.

Саме цю колізію і покликаний виправити законопроект №5314 авторства Ігоря Діденка (Самопоміч), Мустафи Найєма (БПП), Антона Геращенка (Народний фронт) і Сергія Євтушка (Батьківщина). Згідно з ним, адміністративну відповідальність за порушення правил дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, несе особа, яка фактично керувала транспортним засобом.

Власник автомобіля притягається до адміністративної відповідальності, якщо водія встановити не вдалося або права володіння та користування передано кільком громадянам. У разі, якщо правила порушені на авто з іноземними номерами, то штраф випишуть особі, яка ввезла його на територію України.

Також в законопроекті зазначено, що фотофіксація порушень ПДР не вимагає протоколу, а адміністративне стягнення накладається заочно протягом 10 днів. Порушник отримує письмове повідомлення із зазначенням номера автомобіля, дати і місця порушення, а також з обов’язковим посиланням на сайт з фото- або відеоматеріалами.

У разі якщо за кермом був інший водій, то власник машини може надати інформацію про нього Нацполіціі і написати заяву про притягнення його до адміністративної відповідальності. Законопроект №5314 скасовує нарахування пені в подвійному розмірі суми штрафу в разі несплати його протягом місяця.

Депутати також пропонують врегулювати нарахування штрафних балів. Щорічно водій отримує 150 балів, якими він може «розплатитися» за порушення, не вдаючись до грошового штрафу. У проекті закону зазначено, що невибрані бали згорають в кінці року.

Джерело: infocar.ua

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.