Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Коли запрацює фотофіксація порушень ПДР?


Як відомо, фотофіксація порушень ПДР визнана неконституційною на підставі рішення Конституційного суду в 2010 році. Судді піддали критиці положення про відповідальність власника авто, а не водія, який скоїв порушення.

Саме цю колізію і покликаний виправити законопроект №5314 авторства Ігоря Діденка (Самопоміч), Мустафи Найєма (БПП), Антона Геращенка (Народний фронт) і Сергія Євтушка (Батьківщина). Згідно з ним, адміністративну відповідальність за порушення правил дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, несе особа, яка фактично керувала транспортним засобом.

Власник автомобіля притягається до адміністративної відповідальності, якщо водія встановити не вдалося або права володіння та користування передано кільком громадянам. У разі, якщо правила порушені на авто з іноземними номерами, то штраф випишуть особі, яка ввезла його на територію України.

Також в законопроекті зазначено, що фотофіксація порушень ПДР не вимагає протоколу, а адміністративне стягнення накладається заочно протягом 10 днів. Порушник отримує письмове повідомлення із зазначенням номера автомобіля, дати і місця порушення, а також з обов’язковим посиланням на сайт з фото- або відеоматеріалами.

У разі якщо за кермом був інший водій, то власник машини може надати інформацію про нього Нацполіціі і написати заяву про притягнення його до адміністративної відповідальності. Законопроект №5314 скасовує нарахування пені в подвійному розмірі суми штрафу в разі несплати його протягом місяця.

Депутати також пропонують врегулювати нарахування штрафних балів. Щорічно водій отримує 150 балів, якими він може «розплатитися» за порушення, не вдаючись до грошового штрафу. У проекті закону зазначено, що невибрані бали згорають в кінці року.

Джерело: infocar.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.