Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Три елемента комунікації за Арістотелем


Від чого залежить якість спілкування? Ніякої містики, вже Аристотель вивів три головних аспекти: етос, патос і логос. Дві з половиною тисячі років тому.

Етос – це репутація, причини, з яких вам можна в цьому питанні довіряти. Іноді етос виникає з положення людини в компанії, але сьогоднішні бізнес-лідери частіше завойовують репутацію, демонструючи свої навички в конкретній галузі (тоді слухачі бачать, що оратор розуміє, про що говорить), а також підтверджуючи свою надійність і чесність (це переконує слухачів в тому, що ви не зловживете своїми знаннями і їх невіглаством і нікого не обдурите).

Патос – це емоційний зв’язок зі слухачами, уміння переконати, що предмет розмови дійсно важливий для них. З великою увагою вислуховувати співрозмовника, активно цікавитися розвитком і кар’єрним ростом членів колективу, щиро вірити і в майбутнє компанії, і в людей, які працюють на це майбутнє – ось, що чудово вміють справжні лідери. І в кінцевому підсумку, саме патос керівника визначає, як підлеглі і послідовники оцінять ефективність його комунікації.

Три елемента комунікації за Арістотелем

Логос мови звертається до розуму слухачів – від того ж кореня походить і слово «логіка». Ні авторитет, ні емпатія не врятують вас, якщо слухачі не зрозуміють, про що ви говорите або як дійшли цих висновків. Стратегічне мислення, вміння вирішувати проблеми, аналітичні навички – необхідні якості сучасного управлінця, який повинен ясно і переконливо висловлювати розумні, логічні ідеї, щоб вплинути на прийняття рішень і кінцевий результат. Унікальні бізнес-лідери можуть діяти інтуїтивно (Стів Джобс всіх намагався запевнити, що він тільки так і живе), але зазвичай від керівника вимагається аналітика і ясне пояснення своєї позиції. Тут більшість менеджерів відчувають себе в своїй стихії – збираючи та аналізуючи дані, щоб підступитися до проблем своєї компанії. Однак є застереження: одна справа – добросовісно зібрати інформацію і зовсім інше – представити її з усією ясністю (настійно рекомендується говорити закінченими реченнями) або подати їх як виразну ілюстрацію на користь обраного курсу. Факти не говорять самі за себе, що, звичайно, сумно, якщо б говорили, заощадили б нам чимало часу. Ефективні лідери знають, скільки сил і часу потрібно для того, щоб чітко викласти зв’язки між представленими даними і тими висновками, які вони з них роблять, – знають і не шкодують ні сил, ні часу.

Ці три елементи комунікації взаємно один одного підсилюють. За допомогою фактів і аналізу даних ви переконливо уявляєте свою точку зору (логос) і тим самим підтверджуєте свій авторитет в якості спеціаліста (етос). І оскільки для блискучого виступу потрібні всі три елементи, варто вам вдосконалитися в одному з них, і ви станете кращим оратором, а значить, і кращим лідером. Поєднання ж усіх трьох елементів – гарантія найвеличнішого успіху.

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.