Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Три елемента комунікації за Арістотелем


Від чого залежить якість спілкування? Ніякої містики, вже Аристотель вивів три головних аспекти: етос, патос і логос. Дві з половиною тисячі років тому.

Етос – це репутація, причини, з яких вам можна в цьому питанні довіряти. Іноді етос виникає з положення людини в компанії, але сьогоднішні бізнес-лідери частіше завойовують репутацію, демонструючи свої навички в конкретній галузі (тоді слухачі бачать, що оратор розуміє, про що говорить), а також підтверджуючи свою надійність і чесність (це переконує слухачів в тому, що ви не зловживете своїми знаннями і їх невіглаством і нікого не обдурите).

Патос – це емоційний зв’язок зі слухачами, уміння переконати, що предмет розмови дійсно важливий для них. З великою увагою вислуховувати співрозмовника, активно цікавитися розвитком і кар’єрним ростом членів колективу, щиро вірити і в майбутнє компанії, і в людей, які працюють на це майбутнє – ось, що чудово вміють справжні лідери. І в кінцевому підсумку, саме патос керівника визначає, як підлеглі і послідовники оцінять ефективність його комунікації.

Три елемента комунікації за Арістотелем

Логос мови звертається до розуму слухачів – від того ж кореня походить і слово «логіка». Ні авторитет, ні емпатія не врятують вас, якщо слухачі не зрозуміють, про що ви говорите або як дійшли цих висновків. Стратегічне мислення, вміння вирішувати проблеми, аналітичні навички – необхідні якості сучасного управлінця, який повинен ясно і переконливо висловлювати розумні, логічні ідеї, щоб вплинути на прийняття рішень і кінцевий результат. Унікальні бізнес-лідери можуть діяти інтуїтивно (Стів Джобс всіх намагався запевнити, що він тільки так і живе), але зазвичай від керівника вимагається аналітика і ясне пояснення своєї позиції. Тут більшість менеджерів відчувають себе в своїй стихії – збираючи та аналізуючи дані, щоб підступитися до проблем своєї компанії. Однак є застереження: одна справа – добросовісно зібрати інформацію і зовсім інше – представити її з усією ясністю (настійно рекомендується говорити закінченими реченнями) або подати їх як виразну ілюстрацію на користь обраного курсу. Факти не говорять самі за себе, що, звичайно, сумно, якщо б говорили, заощадили б нам чимало часу. Ефективні лідери знають, скільки сил і часу потрібно для того, щоб чітко викласти зв’язки між представленими даними і тими висновками, які вони з них роблять, – знають і не шкодують ні сил, ні часу.

Ці три елементи комунікації взаємно один одного підсилюють. За допомогою фактів і аналізу даних ви переконливо уявляєте свою точку зору (логос) і тим самим підтверджуєте свій авторитет в якості спеціаліста (етос). І оскільки для блискучого виступу потрібні всі три елементи, варто вам вдосконалитися в одному з них, і ви станете кращим оратором, а значить, і кращим лідером. Поєднання ж усіх трьох елементів – гарантія найвеличнішого успіху.

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.