Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Корисний досвід: як уряди різних країн підтримують ринок електромобілів


Як показує статистика Міжнародної ради з екологічно чистого транспорту ICCT, у 2011 році в світі було зареєстровано 45 000 авто на електротязі, в 2013 – більше ніж 200 тисяч, а станом на кінець грудня 2014 року було реалізовано 712 тисяч «зелених» авто. Наразі це лише 0,06% від загального авторинку планети, але і ця цифра була б недосяжною без урядового стимулювання сегменту електромобілів, повідомляє ресурс Еlectrocars.com.ua.

Загальні принципи державного стимулювання

Один з методів – це прямі субсидії або ж разові виплати під час купівлі автомобіля (США, Франція, Японія, Швеція, Великобританія, Китай). Більшість країн в цьому питанні відштовхуються від рівня викидів СО2 або від запасу ходу на електротязі (Китай).

Так, у Франції автомобілям з рівнем викидів СО2 до 20 г/км виплачують разовий бонус у 7000 євро, а машинам з рівнем 21-50 г/км (більшість гібридів) – 5000 євро.

Метод фіскального стимулювання (Нідерланди, Франція, Японія, Швеція, Німеччина, Великобританія) передбачає регулювання системи оподаткування транспортних засобів: звільнення від податку під час першої реєстрації, звільнення від щорічних дорожніх зборів. Крім того, існує цілий ряд пільг для власників «зелених» авто: безоплатне паркування та проїзд автобанами, дозвіл пересування виділеними смугами для громадського транспорту тощо.

Корисний досвід: як уряди різних країн підтримують ринок електромобілів

Приклади найбільш активної державної підтримки

Норвегія

Ця країна є світовим лідером з поширення електромобілів, що обрала фіскальне стимулювання як метод підтримки екотранспорту. Ще весною цього року світом розлетілася новина про перевиконання плану країни щодо поширення «зелених» авто. Станом на початок квітня 2015 року кількість зареєстрованих електроавтомобілів у Норвегії досягла 50 000 екземплярів.

Електрокари в Норвегії звільнені від високих транспортних податків (ПДВ у 25%, разовий реєстраційний збір, щорічний дорожній податок), які сягають 50% вартості авто. Щорічний дорожній збір для них знижений усемеро (50 євро проти 350).

Місцеві власники електромашин можуть безкоштовно їздити по платних дорогах і паркувати свої транспортні засоби на муніципальних парковках, також вони мають право їздити по смугах для громадського транспорту.

Нідерланди

Уряд країни також обрав фіскальне стимулювання ринку електрокарів. Як результат, станом на грудень 2014 року в Нідерландах зареєстровано 45 020 електрокарів та під’єднуваних гібридів. А до 2025 року ця цифра має становити 1 мільйон авто.

Податкові пільги (занижене ПДВ, разовий реєстраційний податок та щорічний дорожній збір) економлять власникам авто на електротязі в середньому 5300 євро за 4 роки. Також сюди можна включити безплатне паркування в містах, переважно безкоштовні зарядні станції та інші місцеві ініціативи (влада Ротердаму виплачує разові 1450 євро тим власникам електрокарів, які встановлюють домашню зарядку з використанням «зеленої» енергії (вітряк, сонячні панелі тощо).

Корисний досвід: як уряди різних країн підтримують ринок електромобілів

США

Володіти автомобілем в США в рази дешевше, ніж в Норвегії. Для того, щоб американці все ж таки звернули увагу на електромобілі уряд застосовує прямі субсидії у вигляді податкових грантів на певну суму, яка залежить від ємності тягової батареї. Базовою є субсидія у $2500 за авто з акумулятором на 4 кВт*г, максимальний рівень урядової підтримки – $7500. На першу суму може розраховувати покупець Toyota Prius PHEV, на другу – майбутній власник Nissan Leaf та Chevrolet Volt.

Китай

В Китаї діє змішана система урядової підтримки електрокарів: є і прямі субсидії, і фіскальне стимулювання.

Система оподаткування транспорту в Китаї включає ПДВ (17%), податок на придбання (10%), разовий акцизний податок (залежить від об’єму двигуна), щорічні дорожні збори (залежать від об’єму двигуна та вартості авто). Електрокари та під’єднувані гібриди звільняються від цих щорічних оплат, власники звичайних гібридів мають 50% знижки.

Значно більший ефект мають прямі субсидії (діють лише у великих містах) у розмірі від 4200 до 7200 євро залежно від ємності батареї та, відповідно, запасу ходу. Вони виплачуються не покупцеві, а автовиробникові.

Джерело: ecotown.com.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.