Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Купа справ: як встигати все, що ви запланували


Ситуація, коли ми записуємося в спортзал, плануємо піти на курси іноземної мови, почати більше читати або навчитися робити щось нове і … нічого не встигаємо – досить типова. Тоді ми розуміємо, що не тільки відсутність мотивації може бути причиною незакінчених справ і нерозпочатих хобі, а й інші іноді більш дрібні причини, на які спершу можна і не звернути увагу. Автор блогу про саморозвиток Zen Habits Лео Бабаута поділився своїми ідеями про те, чому ми не встигаємо зробити все, що хотіли б, і як з цим боротися.

Причина №1. Надмірний оптимізм

Часто ми переоцінюємо свої сили і ресурси в тому, що реально можемо встигнути зробити. Адже у нас є всього лише обмежена кількість можливостей, енергії і часу протягом дня. На жаль, іноді ми оцінюємо їх не зовсім реалістично, так само, як і час, який знадобиться на те, щоб реалізувати все, що ми задумали.

Причина №2. Ігнорування дрібниць

Це ще одна сторона оптимізму. Плануючи свій день, ми зазвичай випускаємо з поля зору всі дрібниці, які необхідний зробити, щоб реалізувати завдання або просто організувати повсякденне життя. Ми випускаємо з плану час на душ, одягання, готування, їжу, прибирання, прання, поїздку на автомобілі, заправку, відповідь на сотні е-мейлів, телефонні дзвінки і т.д. Час на всі ці дрібниці ми просто не в змозі підрахувати.

Що з цим робити?

Налаштуйтеся на те, що у вас є всього 3-4 години продуктивного вільного часу на свої проекти, важливу роботу, навчання, читання книг і т. д. Решту часу піде на сон, їжу, транспорт, зустрічі, дзвінки, е-мейли, різні відволікання, шопінг, готування, зустрічі з друзями, турботу про дітей і т.д. Розбийте на блоки, чим ви хочете зайнятися в цей час, і пам’ятайте, що кожне завдання займає більше часу, ніж може здаватися на перший погляд. Якщо у вас залишиться час – це бонус, який можна витратити на щось корисне.

Причина №3. Спокуса відволіктися

Коли ми вибираємо між тим, щоб зайнятися запланована справами, важкою роботою або сховатися в одному з комфортних місць для відволікання … Ось воно, опір. І наша звичайна, звична відповідь – відкласти боротьбу. Іноді у нас є мотивація подолати все, але, як правило, ми просто відкладаємо.

Причина №4. Непродуктивне середовище

Значна частина успіху залежить від середовища, яке допомагає нам залишатися сфокусованим на завданні. Наприклад, якщо ми стаємо частиною команди, яка розраховує на нас, ми знаходимо в собі мотивацію подолати опір, тому що не хочемо її підвести. Але уявімо собі ситуацію, що ніхто не дізнається, що ми прогуляли весь день … і нас оточує ціла купа джерел відволікання … У такій ситуації маловірогідно, що ми впораємося з роботою.

Що з цим робити?

Почніть з найпростішого – приберіть джерела відволікання. Наприклад, обмежте час на перегляд сторінок в інтернеті. Так ви зможете знайти ще трохи вільного часу. Потім створіть відповідне середовище. Наприклад, якщо ви хочете навчитися грати на гітарі, знайдіть когось, хто буде вас підтримувати і при цьому ви будуте відчувати відповідальність перед цією людиною за свій успіх. Встановлюйте собі дедлайни. Відразу долайте опір, а не відкладайте його. Весь час нагадуйте собі про особисту глибоку мотивацію, чому ви взялися за цю справу.

Джерело: blog.rabota.ua

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.