Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Купа справ: як встигати все, що ви запланували


Ситуація, коли ми записуємося в спортзал, плануємо піти на курси іноземної мови, почати більше читати або навчитися робити щось нове і … нічого не встигаємо – досить типова. Тоді ми розуміємо, що не тільки відсутність мотивації може бути причиною незакінчених справ і нерозпочатих хобі, а й інші іноді більш дрібні причини, на які спершу можна і не звернути увагу. Автор блогу про саморозвиток Zen Habits Лео Бабаута поділився своїми ідеями про те, чому ми не встигаємо зробити все, що хотіли б, і як з цим боротися.

Причина №1. Надмірний оптимізм

Часто ми переоцінюємо свої сили і ресурси в тому, що реально можемо встигнути зробити. Адже у нас є всього лише обмежена кількість можливостей, енергії і часу протягом дня. На жаль, іноді ми оцінюємо їх не зовсім реалістично, так само, як і час, який знадобиться на те, щоб реалізувати все, що ми задумали.

Причина №2. Ігнорування дрібниць

Це ще одна сторона оптимізму. Плануючи свій день, ми зазвичай випускаємо з поля зору всі дрібниці, які необхідний зробити, щоб реалізувати завдання або просто організувати повсякденне життя. Ми випускаємо з плану час на душ, одягання, готування, їжу, прибирання, прання, поїздку на автомобілі, заправку, відповідь на сотні е-мейлів, телефонні дзвінки і т.д. Час на всі ці дрібниці ми просто не в змозі підрахувати.

Що з цим робити?

Налаштуйтеся на те, що у вас є всього 3-4 години продуктивного вільного часу на свої проекти, важливу роботу, навчання, читання книг і т. д. Решту часу піде на сон, їжу, транспорт, зустрічі, дзвінки, е-мейли, різні відволікання, шопінг, готування, зустрічі з друзями, турботу про дітей і т.д. Розбийте на блоки, чим ви хочете зайнятися в цей час, і пам’ятайте, що кожне завдання займає більше часу, ніж може здаватися на перший погляд. Якщо у вас залишиться час – це бонус, який можна витратити на щось корисне.

Причина №3. Спокуса відволіктися

Коли ми вибираємо між тим, щоб зайнятися запланована справами, важкою роботою або сховатися в одному з комфортних місць для відволікання … Ось воно, опір. І наша звичайна, звична відповідь – відкласти боротьбу. Іноді у нас є мотивація подолати все, але, як правило, ми просто відкладаємо.

Причина №4. Непродуктивне середовище

Значна частина успіху залежить від середовища, яке допомагає нам залишатися сфокусованим на завданні. Наприклад, якщо ми стаємо частиною команди, яка розраховує на нас, ми знаходимо в собі мотивацію подолати опір, тому що не хочемо її підвести. Але уявімо собі ситуацію, що ніхто не дізнається, що ми прогуляли весь день … і нас оточує ціла купа джерел відволікання … У такій ситуації маловірогідно, що ми впораємося з роботою.

Що з цим робити?

Почніть з найпростішого – приберіть джерела відволікання. Наприклад, обмежте час на перегляд сторінок в інтернеті. Так ви зможете знайти ще трохи вільного часу. Потім створіть відповідне середовище. Наприклад, якщо ви хочете навчитися грати на гітарі, знайдіть когось, хто буде вас підтримувати і при цьому ви будуте відчувати відповідальність перед цією людиною за свій успіх. Встановлюйте собі дедлайни. Відразу долайте опір, а не відкладайте його. Весь час нагадуйте собі про особисту глибоку мотивацію, чому ви взялися за цю справу.

Джерело: blog.rabota.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.