Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 30.04.2023

Liux Geko: крихітний легкий електромобіль для міста

Минулої осені іспанський стартап Liux, який був заснований лише у 2021 році, представив Animal – електричний універсал з вражаючим зовнішнім виглядом. Але зараз компанія відкладає цей проєкт на полицю і хоче спочатку запустити легкий електромобіль – Geko.

За словами Антоніо Еспінози, одного із засновників Liux, вони зрозуміли, що планета потребує легкого міського транспортного засобу. 75% населення Європи живе в містах і їздить на великогабаритних автомобілях; переважна більшість щоденних відстаней не перевищує 100 км, пояснює Liux.

“Міста потребують легких, ефективних автомобілів, які споживають мало енергії, створюють менше заторів, легко паркуються та підходять для спільного використання. Розробка по-справжньому екологічного автомобіля означає задоволення цієї потреби”, – каже Давід Санчо, другий керівник Liux.

Можливо, це все так, але це було відомо ще минулої осені. Ми підозрюємо, що зміна стратегії більше пов’язана з меншим капіталом, необхідним для запуску мікроавтомобіля.

У будь-якому випадку, Geko призначений для міста. При довжині 2,70 метра, він такий же довгий, як і Smart EQ Fortwo, але при вазі 550 кілограмів він важить лише вдвічі менше. Таким чином, крихітний автомобіль конкурує в класі легких електромобілів L7e.

У цьому класі транспортних засобів потужність обмежена до 15 кВт. Передбачається, що автомобіль зможе розвивати швидкість 100 км/год – невелика вага дозволяє це зробити. Батарея теж невелика – 13 кВт-год, але її має вистачити на вражаючі 150 км – більше, ніж у Smart. Як і у Liux Animal, батарея модульна і легко знімається. Вона складається з циліндричних елементів. Liux не надає жодної інформації про способи заряджання, але з огляду на невелику ємність батареї, змінного струму, ймовірно, буде достатньо.

Невелика вага Liux Geko пояснюється “біологічним” шасі та корпусом, виготовленим з волокон льону. Тим не менш, форми корпусу і шасі виготовлені за допомогою 3D-друку, повідомляє Liux на своїй домашній сторінці.

За весь термін експлуатації транспортний засіб повинен мати на 40% менший викид CO2, ніж найекономічніший звичайний електромобіль. У порівнянні з бензиновим позашляховиком цей показник має бути зменшений на 80%.

“Ми переконані, що наша нова лінійка легких автомобілів матиме успіх на ринку не тільки тому, що вони є радикально екологічними, але й тому, що люди хочуть їх і ринок вимагає їх, з прогнозованим темпом зростання в цьому сегменті на 13 відсотків щорічно протягом наступного десятиліття”, – сказав Еспіноса.

Geko планує оголосити більш детальну інформацію про вихід на ринок за кілька місяців.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.