Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 24.07.2023

Mahle планує сфокусуватися на електромобільності

Німецький постачальник автомобільної продукції Mahle хоче сильніше позиціонувати себе як системний постачальник компонентів для електромобілів. “Системна компетентність є вирішальним фактором успіху в електрифікації”, – говорить генеральний директор Mahle Арнд Франц. Взаємодія окремих компонентів в електромобілі набагато складніша, ніж у двигуні внутрішнього згоряння.

На виставці IAA в Мюнхені на початку вересня компанія презентує новий електродвигун, який поєднує дві технології в одній системі: безконтактний безмагнітний електронний привод, який не потребує рідкоземельних елементів, і двигун, який може працювати безперервно при максимальному навантаженні. Система може бути поєднана з додатково розробленою системою терморегулювання, яка забезпечує на 20 відсотків більший запас ходу.

Компанія також планує брати активнішу участь у зарядці електромобілів. Через свою дочірню компанію “Charge Big” Mahle вже кілька років пропонує зарядні паркінги, включаючи управління навантаженням, для великих компаній. Одним з її клієнтів є аеропорт Штутгарта, який має 100 точок зарядки на своїх підземних паркінгах. У майбутньому “Charge Big” також хоче працювати з меншими об’єктами, такими як багатоквартирні будинки, і презентує на виставці IAA модель з шістьма підключеннями.

Крім того, спільно з Siemens планується знову просувати індуктивну зарядку. Ця тема була тихою з тих пір, як BMW і Mercedes припинили свої спільні розробки. Тепер Mahle демонструє на IAA безконтактну зарядну систему з потужністю зарядки одинадцять кВт.

“В наближчі чотири-п’ять років будемо багато інвестувати”

Але попри всю свою діяльність у сфері електромобільності, компанія ще не заробляє на цьому гроші. “Нам ще доведеться інвестувати багато коштів щонайменше протягом чотирьох-п’яти років, перш ніж ми зможемо досягти стабільних прибутків”, – каже Франц. Однак тоді вони будуть майже втричі вищими, ніж у бізнесі з двигунами внутрішнього згоряння, який зараз фінансує дослідження.

Тож перспективи непогані, особливо з огляду на те, що Європа чітко взяла курс на електромобільність. Однак, за оцінками Франца, до 2035 року половина всіх транспортних засобів у світі все ще матиме під капотом двигун внутрішнього згоряння. “Наше завдання полягає в тому, щоб зробити їх придатними для використання екологічно чистого палива”. Mahle вже постачає технологію для роботи на біопаливі, такому як етанол. У майбутньому мова піде про просування електронного палива і, перш за все, водневих технологій для комерційних автомобілів.

Ключовою технологією тут Франц вважає водневий двигун внутрішнього згоряння для комерційної та будівельної техніки. “За своїми характеристиками та ефективністю він дуже близький до дизельного двигуна в комерційних транспортних засобах. Він також може стати поштовхом для водневої інфраструктури, яка нам потрібна для можливого широкого використання вантажівок на паливних елементах”. Адже для того, щоб економічно ефективно експлуатувати дорогу водневу заправку, потрібно або 400 легкових автомобілів, або лише 20 вантажівок. “Все, що потрібно, – це щоб одна транспортна компанія поблизу переобладнала свій автопарк”.

Звичайно, Mahle також бачить зростаючий попит на електромобілі. Однак ступінь електрифікації буде сильно відрізнятися в різних регіонах. Європа, наприклад, майже повністю перейде на акумуляторні електромобілі, принаймні для легкових автомобілів, через десять років. Північна Америка схожа, з дещо більшою часткою двигунів внутрішнього згоряння. Зовсім інша ситуація на китайському ринку. Там до 2035 року близько 55 відсотків нових легкових автомобілів будуть повністю електричними. Ще 40 відсотків – це гібриди з можливістю підзарядки, які дуже популярні в Китаї через значно більший запас ходу, ніж у Європі.

Регіони зростання: Китай та Індія

Франц також впевнений, які ринки є ключовими – Китай та Індія. Це найбільші регіони зростання, тоді як у США чи Європі кількість проданих автомобілів продовжує падати. Але чи потрібні ринкам, що розвиваються, взагалі екологічні рішення? “Як системний постачальник, ми можемо лише створити умови на стороні двигуна, щоб водень, етанол, біо-СПГ або електронне паливо функціонували як паливо. Решту мають зробити суспільство та політика”.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.