Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 22.08.2023

Mahle розробляє модульну систему для електродвигунів загального призначення

Німецька компанія Mahle розробила модульну систему для електрифікованих двигунів, яка покликана об’єднати переваги двох інноваційних електродвигунів SCT-E і MCT-E, які називають “еталонними”. Генеральний директор Mahle Арнд Франц обіцяє, що ця розробка пропонує клієнтам індивідуальні рішення для широкого спектру застосувань. Згідно з інформацією, електромашини з цієї модульної системи підходять для використання в легкових автомобілях, мікроавтобусах і вантажівках, що працюють на акумуляторах. Mahle планує представити продукт на виставці IAA Mobility в Мюнхені на початку вересня 2023 року.

Без рідкоземельних елементів

За словами Mahle, модульна технологічна система може бути використана для виробництва двигунів, в яких енергія передається безконтактно, “а отже, без зносу”. Крім того, рідкоземельні елементи не потрібні як сировина, як це зазвичай буває у випадку з електродвигунами. Тим не менш, двигун повинен забезпечувати “постійно найвищу пікову потужність” і, таким чином, високу ефективність. Арнд Франц:

“Завдяки цьому унікальному технологічному інструментарію для електродвигунів ми можемо запропонувати нашим клієнтам індивідуальні рішення з електрифікації для кожного класу транспортних засобів, сфери застосування або навіть філософії бренду”.

Безмагнітний електродвигун MCT-E (Magnet-free Contactless Transmitter), який працює безконтактно і не потребує рідкоземельних елементів, компанія представила у 2021 році. Через рік був випущений особливо потужний “чемпіон з витривалості” SCT-E (Superior Continuous Torque), який також призначений для комерційного транспорту. Ще через рік з’являється інновація, яка поєднує сильні сторони двох електродвигунів у модульній системі.

Інновація пропонує більше

Е-приводи випробовуються в реальних умовах на стенді е-двигунів у Фельбаху.

Виробник називає нижчі витрати та більшу “сировинну безпеку” особливими перевагами технології MCT, яка обходиться без важкодоступних металів, на додачу до більш екологічного виробництва в цілому. За словами виробника, двигун можна охарактеризувати як особливо ефективний майже в усіх відношеннях – особливо в областях, необхідних для дорожнього руху.

MCT-E

Двигун MCT-E вважається особливо довговічним, оскільки передача електричного струму між обертовими та нерухомими частинами всередині двигуна відбувається безконтактно. Результат: двигун, за словами Mahle, не потребує технічного обслуговування і підходить для широкого спектру застосувань.

“Заміна двигуну внутрішнього згоряння”: SCT-E

Компанія-постачальник автомобільних компонентів називає тяговий двигун SCT-E на сьогоднішній день найбільш витривалим у своєму асортименті електродвигунів. Кажуть, що він може працювати “нескінченно довго на високій потужності” завдяки новій концепції охолодження: інтегроване масляне охолодження не тільки означає, що електродвигун може витримати більше, але й дозволяє використовувати відпрацьоване тепло, що утворюється в загальній системі транспортного засобу. Дуже компактна і легка конструкція також знижує матеріальні витрати і вагу. Останній фактор особливо важливий для комерційних транспортних засобів, які в такому випадку мають ще більше корисного навантаження. Водночас, як запевнив виробник на презентації в липні 2022 року, двигун може використовуватися не лише для легкових автомобілів, але й для цілої низки різних важких завдань: згадуються як комерційні транспортні засоби загалом, так і “будівельна техніка та трактори”. Тоді Mahle оголосила, що розробка SCT-E “прокладає шлях до заміни двигуна внутрішнього згоряння у всіх класах транспортних засобів”.

Особливістю електродвигуна SCT є вбудоване масляне охолодження.

Модульна система поєднує переваги

Загалом, нова модульна система тепер може поєднувати переваги обох розробок: переваги двигуна MCT-E з його широким діапазоном швидкості/крутного моменту і, відповідно, високим ККД та переваги двигуна SCT-E, який, у свою чергу, є особливо потужним “в оптимізованих основних робочих точках” або – як компанія описала це рік тому – демонструє свою продуктивність у дуже специфічному діапазоні швидкості. Крім того, SCT-E має високу безперервну потужність, яка, згідно з результатами вимірювань, завжди знаходиться в діапазоні від 93 до 100 відсотків, незважаючи на компактну і легку конструкцію. Mahle називає це співвідношення “безпрецедентним і унікальним на ринку”. Таким чином, електричні транспортні засоби “всіх видів” можна використовувати навіть у найскладніших умовах: наприклад, електровантажівки можуть долати гірські перевали, а електромобілі можуть прискорюватися в кілька разів. Mahle: “Ці сценарії лише в обмеженій мірі покриваються наявними на сьогоднішній день електродвигунами”.

Штаб-квартира Mahle в Штутгарті.

За словами німецької компанії, вона реалізує “Стратегію групи Mahle 2030+”, в якій електрифікація відіграє центральну роль. Іншим напрямком роботи є терморегулювання: тут, наприклад, компанія заявляє, що завдяки об’єднанню основних компонентів вдалося зменшити необхідну площу для встановлення, а також загальні зусилля та витрати на розробку; загальна система тепер також повинна забезпечити на 20 відсотків більший запас ходу. А в галузі “зелених двигунів внутрішнього згоряння”, що працюють на водні та синтетичному паливі (е-паливі), які в загальному балансі вважаються “кліматично нейтральними”, Mahle також працює над підвищенням ефективності за рахунок оптимізації різних компонентів.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.