Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Mazda MX-30 R-EV з роторним двигуном дебютує в 2023 році. Але є нюанс.

Після років очікування та чуток Mazda нарешті відроджує MX-30 R-EV з двигуном Ванкеля.  Він  дебютує на Брюссельському автосалоні 13 січня 2023 року як розширювач запасу ходу.

Не плутайте це з відродженим RX-7. В цьому випадку роторний двигун працює на постійній швидкості, щоб служити подовжувачем запасу ходу для підзарядки акумулятора. Mazda позиціонує це рішення як таке, що має переваги електричного приводу, але з діапазоном запасу ходу двигуна внутрішнього згоряння.

Запас ходу є слабкою стороною існуючого MX-30 EV. Його батарея ємністю 35,5 кіловат-годин забезпечує запас ходу в 161 кілометр.

MX-30 використовує один електродвигун потужністю 144 кінські сили (107 кіловат) і с крутним моментом 271 Ньютон-метр. Розгін до 100 км на годину займає 9,6 секунди.

Робочий об’єм роторного двигуна в MX-30 R-EV поки що невідомий. Також не зрозуміло, чи збільшить Mazda потужність електродвигуна, щоб компенсувати вагу додаткового двигуна.

Mazda і двигун Ванкеля мають тісні стосунки. Спочатку компанія отримала ліцензію на технологію від NSU, і інженери японської фірми працювали над вдосконаленням силової установки. Cosmo дебютував на Токійському автосалоні 1964 року як прем’єра Mazda з роторним двигуном. Повноцінне виробництво почалося лише в 1967 році. Такі моделі, як RX-3 і RX-7, зробили революцію в моторобудуванні.

Однак споживання палива та викиди вихлопних газів роторного двигуна залишалися проблемними питаннями протягом усього терміну служби двигуна. Ці фактори були однією з причин того, чому  Mazda відмовилася від використання двигуна Ванкеля.

Однак інженери Mazda ніколи не відмовлялися від роторного двигуна. Ми бачили різноманітні патенти та чутки про продовження розвитку двигуна Ванкеля протягом багатьох років.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.