Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 10.04.2023

Mercedes представив позшляховик EQE SUV – ймовірно, свій найважливіший електромобіль

Ще зовсім недавно випуск нових електричних моделей створював багато проблем, але тепер, очевидно, в Mercedes розв’язали цей вузол, і, як кренделі, електричні моделі раптово з’являються одна за одною – і при цьому стають все кращими і кращими.

Після того, як шваби вперше представили електричну еліту – модель EQS Mercedes показав практичну сторону свого електричного флагмана на прикладі позашляховика EQS і знизив бар’єр для входу в електричний клас розкоші з седаном EQE.

EQE SUV, вироблений у США та Китаї і позиціонований як перспективний конкурент таких моделей, як Audi e-Tron, BMW iX, Polestar 3 і, звичайно ж, Tesla Model X, в кінцевому підсумку націлений на найбільший сегмент світового ринку електромобілів. Крім того, шваби звертаються одразу до двох цільових груп: для одних EQE покликаний стати стійкою альтернативою GLE, а для інших – замінити всіма улюблений і все ж дещо застарілий Estate (універсал), який більше не буде доступний з седаном EQE. Втім, покупцям доведеться глибоко залізти в кишеню: ціни починаються від 83 479 євро і, таким чином, приблизно на 20 відсотків вищі, ніж на седан EQE.

Незалежно від того, чи будуть це клієнти GLE чи водії седанів EQE компанія приваблює обидва табори дизайном, який є дещо міцнішим і більш контурним, ніж у позашляховика EQS, і має абсолютно унікальний формат. При довжині 4,86 метра позашляховик на дев’ять сантиметрів коротший за плаский EQE, його колісна база також на дев’ять сантиметрів менша – 3,03 метра. Це загострює пропорції, але все одно залишає достатньо місця всередині для п’яти пасажирів, які сидять набагато зручніше, ніж у GLE. А оскільки Mercedes не піддається спокусі втиснути третє сидіння в задню частину салону, місця для багажу залишається достатньо: від 520 до 1 675 літрів. Для повноти картини, слід також згадати про буксирувальну здатність у 1,8 тонни: позашляховик EQE може легко причепити вітрильний човен, або невеликий караван.

2,6 тонни власної ваги

Кузов новий, але батареї та привід знайомі: оскільки велика батарея від EQS не поміщається між осями, позашляховик EQE також має лише десять модулів загальною ємністю 90 кВт-год, що забезпечує запас ходу від 460 до 596 кілометрів.

У базовій моделі EQE 300 вона живить електродвигун потужністю 245 к.с. на задній осі. У моделі EQE 350+ двигун видає 292 к.с., а в EQE350 4Matic спереду встановлений другий двигун з ідентичною продуктивністю системи і, відповідно, повним приводом. В EQE500, топ-моделі на даний момент, обидва двигуни разом видають 408 к.с. і передають на всі чотири колеса з обертовий момент 858 Нм.

2,6 тонни спорядженої маси не відчуваються – EQE досягає 100 км/год за 4,9 секунди з місця. А з максимальною швидкістю 210 км/год ви більше не відчуваєте, що перебуваєте у другому дивізіоні на автобані, на відміну від його молодшого брата, EQC.

Незважаючи на те, що технологія дуже добре знайома і з такими додатковими елементами, як роздільна муфта на передній осі або тепловий насос, лише еволюційно оптимізована для більшої ефективності, позашляховик EQE дарує нові відчуття від водіння. На звивистих заміських і прибережних дорогах позашляховик поводиться набагато впевненіше, ніж седан, і помітно спритніше, ніж його старший брат – адже ви сидите на дві долоні вище, ніж у звичайному EQE, і пересуваєте на 30 сантиметрів меншу машину, ніж у старшого брата: відповідно, ви легко тримаєте електричний корабель на курсі, і посмішка відповідно широка, коли ви серфінгуєте з ним над самотніми гірськими і долинними стежками другого і третього порядку. А якщо хочеться чогось більш гідного, то одним натисканням кнопки можна замовити пневмопідвіску, яка також йде в комплекті з позашляховим пакетом і на 20 сантиметрів збільшує дорожній просвіт.

Більше потужності з AMG

У виконанні AMG автомобіль завжди доступний з повним приводом, повним рульовим керуванням і з 476 к.с. і до 687 к.с. в EQE 53 4MATIC+ з функцією boost. Максимальний крутний момент коливається від 858 до 1000 Нм і, ймовірно, може викликати миготливу аритмію у багатьох спеціалістів. Зрештою, спринт від 0 до 100 км/год досягається в кращому випадку за 3,5 секунди, а максимальна швидкість піднімається до 240 км/год. Натомість запас ходу скорочується і становить від 431 до 375 кілометрів з акумулятором на 90 кВт-год.

В Штутгарті всі припускають, що позашляховик EQE стане найбільш продаваною моделлю електричної платформи класу “люкс” EVA2, і надають йому відповідного значення. Але роль глави сім’ї зарезервована для іншого члена сім’ї, який тільки розминається на іншому кінці світу: З великою кількістю фарби, шкіри та мішури старший брат позашляховика EQE стане першим електричним Maybach на автосалоні в Шанхаї незабаром після Великодня.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.