Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Mercedes-Benz показав відразу три нових водневих електровантажівки

Німецька компанія Daimler Trucks представила відразу три нових електричних вантажівки Mercedes-Benz (GenH2 / eActrose / Actros LongHaul), які орієнтуються на різні сегменти ринку – від внутрішньоміських до міжнародних доставок, пропонуючи відповідний запас ходу.

Очолює сімейство футуристичний Mercedes-Benz GenH2 Truck на базі паливних елементів, якому достатньо двох повних баків рідкого водню (80 кг, по 40 кг в кожному) з нержавіючої сталі для того, щоб подолати відстань близько 1000 км. Вибір на користь рідкого (LH2), а не газоподібного) водню був зроблений через більшу енергетичну щільність останнього, що дозволило отримати порівняний з класичними дизельними вантажівками запас ходу. Повна вага моделі складає 40 тонн, при цьому вона здатна перевозити 25 тонн вантажу.

Енергетична система буде здатна забезпечити потужність близько 400 кВт: паливні комірки 2 × 150 кВт плюс акумуляторна батарея на 70 кВтг. Цікаво, що батарея буде використовуватися для допомоги основній установці в складних випадках – при повному завантаженні, прискоренні або русі в гору. Вона зможе заряджатися під час гальмування (рекуперація) або за рахунок надлишкової енергії паливних комірок. Комірки й акумулятори будуть оснащені просунутою системою температурного контролю, яка буде підтримувати оптимальну температуру під час руху і зарядки.

У передсерійної версії Mercedes-Benz GenH2 Truck встановлені два електродвигуни, які видають постійну потужність 2 × 230 кВт і крутний момент 2 × 1577 Нм і пікові 2 × 330 кВт і 2 × 2071 Нм. Виробник планує почати тестувати модель в реальних умовах вже в 2023 році, а серійне виробництво заплановане на другу половину поточного десятиліття.

Модель Mercedes-Benz eActros LongHaul призначена для перевезення вантажів за постійними маршрутами з максимальним упором на енергоефективність, при цьому вона належить до того самого класу, що і GenH2 Truck. Одного заряду батарей вистачатиме приблизно на 500 км шляху, котрого більш ніж достатньо для доставок між великими європейськими містами, портами і логістичними центрами. Daimler Trucks запланувала серійне виробництво батарейного електровантажівки Mercedes-Benz eActros LongHaul на 2024 рік.

Вантажівка Mercedes-Benz eActros була представлена ще в 2018 році, проте після циклу тестування з партнерами в умовах щоденної доставки компанія Daimler Trucks нарешті готова запустити модель в серійне виробництво. Перші екземпляри зійдуть з конвеєра вже в наступному році, їх запас ходу становитиме близько 200 км, чого цілком достатньо для міських і приміських доставок.

Всі нові електричні вантажівки Daimler Trucks, включно з «батарейними» і «водневими», будуть засновані на новій модульній платформі ePowertrain. Уже в 2022 році на всіх ключових ринках (Європа, США, Японія) компанія буде пропонувати клієнтам електричні серійні вантажівки, а з 2039 року хоче повністю перейти на CO2-нейтральні моделі.

Джерело: itc.ua

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.