Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 24.09.2020

Mercedes-Benz показав відразу три нових водневих електровантажівки

Німецька компанія Daimler Trucks представила відразу три нових електричних вантажівки Mercedes-Benz (GenH2 / eActrose / Actros LongHaul), які орієнтуються на різні сегменти ринку – від внутрішньоміських до міжнародних доставок, пропонуючи відповідний запас ходу.

Очолює сімейство футуристичний Mercedes-Benz GenH2 Truck на базі паливних елементів, якому достатньо двох повних баків рідкого водню (80 кг, по 40 кг в кожному) з нержавіючої сталі для того, щоб подолати відстань близько 1000 км. Вибір на користь рідкого (LH2), а не газоподібного) водню був зроблений через більшу енергетичну щільність останнього, що дозволило отримати порівняний з класичними дизельними вантажівками запас ходу. Повна вага моделі складає 40 тонн, при цьому вона здатна перевозити 25 тонн вантажу.

Енергетична система буде здатна забезпечити потужність близько 400 кВт: паливні комірки 2 × 150 кВт плюс акумуляторна батарея на 70 кВтг. Цікаво, що батарея буде використовуватися для допомоги основній установці в складних випадках – при повному завантаженні, прискоренні або русі в гору. Вона зможе заряджатися під час гальмування (рекуперація) або за рахунок надлишкової енергії паливних комірок. Комірки й акумулятори будуть оснащені просунутою системою температурного контролю, яка буде підтримувати оптимальну температуру під час руху і зарядки.

У передсерійної версії Mercedes-Benz GenH2 Truck встановлені два електродвигуни, які видають постійну потужність 2 × 230 кВт і крутний момент 2 × 1577 Нм і пікові 2 × 330 кВт і 2 × 2071 Нм. Виробник планує почати тестувати модель в реальних умовах вже в 2023 році, а серійне виробництво заплановане на другу половину поточного десятиліття.

Модель Mercedes-Benz eActros LongHaul призначена для перевезення вантажів за постійними маршрутами з максимальним упором на енергоефективність, при цьому вона належить до того самого класу, що і GenH2 Truck. Одного заряду батарей вистачатиме приблизно на 500 км шляху, котрого більш ніж достатньо для доставок між великими європейськими містами, портами і логістичними центрами. Daimler Trucks запланувала серійне виробництво батарейного електровантажівки Mercedes-Benz eActros LongHaul на 2024 рік.

Вантажівка Mercedes-Benz eActros була представлена ще в 2018 році, проте після циклу тестування з партнерами в умовах щоденної доставки компанія Daimler Trucks нарешті готова запустити модель в серійне виробництво. Перші екземпляри зійдуть з конвеєра вже в наступному році, їх запас ходу становитиме близько 200 км, чого цілком достатньо для міських і приміських доставок.

Всі нові електричні вантажівки Daimler Trucks, включно з «батарейними» і «водневими», будуть засновані на новій модульній платформі ePowertrain. Уже в 2022 році на всіх ключових ринках (Європа, США, Японія) компанія буде пропонувати клієнтам електричні серійні вантажівки, а з 2039 року хоче повністю перейти на CO2-нейтральні моделі.

Джерело: itc.ua

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.